Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohádka o králi Zemanovi

6. 02. 2014 9:15:25
Bylo, nebylo, v jedné nejmenované kotlině obklopené pohraničními horami, které nás chrání od lidožroutských Germánů, narodil se kralevic Šomil, potomek starobylého rodu z Lihova.
Protože se mi nepodařilo sehnat fotografii krále Zemana, užívám podobizny Gustáva Husáka. Prý je mu podobný. Protože se mi nepodařilo sehnat fotografii krále Zemana, užívám podobizny Gustáva Husáka. Prý je mu podobný.

I nastala veliká, převeliká radost po celém království i veliká klanění mudrců RSDr., neboť na východě vyšla hvězda rudá, aby značila, že se do tohoto chléva narodil levicový politik.

I sešly se nad kolébkou malého kralevice sudičky Urválka, Hůlka a Rákosníčka - a řekla sudička první: „Aj, budeš mít játra, že žádná samohonka, ni vodka pšeničná či kletba rumová je v kámen nepromění.“

A řekla sudička druhá: “Aj budeš mít pajšl, že žádná machorka ho rozedmou, ni dýchavičností nezkroutí, ba ani šlakem herznu netrefí.“

A zaskřehotala třetí, Rákosníčka zvaná: „Aj Šomile, Šomile, když já ale nejsem šťastná, protože se princ Radovan kvůli té čůze hornouherské se mnou rozvedl, nebudeš ani ty a tak sesílám na tebe novináře, uhehehehahahohoho.“

A tak milý kralevic rostl, a protože byl samozřejmě geniální již od narození, tak už týden po narození ho napadlo, že si v kolébce zapálí cigaretu, ale protože poblíž nebyla žádná tabulka zakazující kouření, tak čekal až do svých dvacet sedmi let.

A protože byl již tehdy velmi ekonomicky a národohospodářsky vzdělaný, tak k velké radosti rodičů svých, pronesl své první slovo: „Idiot,“ a poté jen tak, z dlouhé chvíle, brilantní oxfordskou angličtinou přednesl uvítací řeč k britskému princi, neboť samozřejmě uměl anglicky hned po narození.

„Jak je chytrý,“ řekla ke svému královskému choti jeho matka sličná hraběnka z Prolhanova a ukanula jí slza na tváři. „Je to jeden z nejvíce vzdělaných lidí, jaké jsem kdy viděl,“ dojatě pronesl jeho urozený otec, Zeman z Nemanic a Dehtova.

„Jak máme krásné dítě, je celé po nás,“ rozplývala se dále urozená paní hraběnka.

„To proto, že jsem tě nemusel znásilňovat, protože jsem Zeman a ty ses nemusela do vedení Sociální demokracie prošoustat jako Petra Buzková,“ opáčil otec a hruď se mu jala dmout pýchou.

I šly roky, jeden za druhým a mladý Šomil dospěl v muže.

Protože se živě zajímal o lednovou politiku Komunistické strany Československa, podal si přihlášku, které bylo vzhledem k jeho inteligenci okamžitě vyhověno.

Když byl kvůli své inteligenci z Komunistické strany odejit, počal se stejně živě zajímat o numerologii a futurologii, aby jednoho krásného dne, mohl s ostatními soudruhy zakládat na rozkaz generála KGB Krjučkova v Prognostickém ústavu při ÚV KSČ politické strany, protože to pro něj vzhledem k jeho mimořádnému vzdělání bylo hračkou.

I aj, kralevic Šomil přislíbil lidu vázat stanovy a moudra svá, do kůže jatých členů rodu Ódées i stal se místokrálem té země mlékem, strdím, pivem a rumem oplývající.

Ale milosrdné a veliké ukázalo se být Šomilovo srdce a uzavřel tak s nepřítelem na život a na smrt chartu opoziční, neboť Kristus mu pravil, by miloval nepřátel svých.

A tak nikdo nerušil vládu jeho i rozmetány v prach a obráceny v popel, byly týmy policejní, korupci vyšetřující, neb k poraženým nepřátelům je třeba velkorysý být i pomyslet na dny příští, stejně jako na Standu Grosse.

Ajť, nebylo jeho dobrodiní pány z Ódées a Rusova zapomenuto a když přišel čas naplnit dobro Prognostického ústavu při ÚV KSČ i knihy jeho, Jak jsem se mýlil, vyvolil jej lid za vladaře svého, by zasedl na stolec a kraloval všemu a kecal do všeho.

I aj, v oné době naplnilo se proroctví třetí, věštba zlé sudičky Rákosníčky.

Zlí, hloupí a nenávistní novináři, které platí západoněmecká rozvědka sloužící sudetoněmeckému landsmanšaftu, počali se zjevovat a ve své malosti dotýkat se velikosti krále Šomila.

Jed, kterým otrávili mysl mnohých svým pomluvami o tom, že král Šomil je ožralý vagabund, který se projevuje jako naprostý buran, neotesaný křupan a mstivý alkoholik, počal se plížit královstvím jako mor a nikdo, ani volič jeho, si nemohl být jist tím, že i on nebude Zemanem otráven.

Ale naštěstí přišla do království pravda a láska, jako protijed na lež a nenávist Václava Havla.

Protože jak se vyjádřil Hradní kancléř Kamil Kuchař, tak mezi ním a králem Šomilem vznikla hned na první pohled velká chemie a vůbec v tom nehrály žádnou roli ani peníze, ani moc.

A ne jako když Havlovi vrátili Lucernu.

A tak se konečně všichni radujeme a kritiků Šomila Zemana ubývá.

A protože to je král z Lihova, Prolhanova a Nemanic tak jeho lid nemá nic.

A to je milé děti zvonec a pohádky je konec, a jestli nezemřeli tak tam kradou dodnes.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | čtvrtek 6.2.2014 9:15 | karma článku: 21.82 | přečteno: 1162x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Volíte protimuslimsky? To je málo, volte zároveň i jiné vlastenecké strany!

Milí vlastenci, soudruzi, drazí soukmenovci, soukmenovkyně i soukmenovčata! Situace je vážná. Budou volby.

22.9.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.15 | Přečteno: 1036 | Diskuse

Miroslav Václavek

Islám, nejstrašnější náboženství v dějinách!

„Dá se říci, že tato ideologie je ještě nebezpečnější než hitlerovský nacismus, jelikož se v jejím jménu vraždí a válčí nepřetržitě více jak třináct století. Tato ideologie zničila civilizaci Řecka v Malé Asii

15.9.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 1607 | Diskuse

Miroslav Václavek

Proč bylo nutné rozdělit Československo

„My, národ Československý, chtějíce upevniti dokonalou jednotu národa, zavésti spravedlivé řády v republice, zajistiti pokojný rozvoj domoviny československé, prospěti obecnému blahu všech občanů tohoto státu

17.8.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 1121 | Diskuse

Miroslav Václavek

Když si ten Adolfek Stalina bral

„1. Německo-sovětské přátelství je nyní definitivně ustavené. 2. Ani jedna země nepřipustí, aby některá třetí strana zasahovala do východoevropských záležitostí.

10.8.2017 v 6:15 | Karma článku: 30.08 | Přečteno: 1028 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Václav Toman

Jak souvisí držení těla a naše myšlenky?

Doba čtení: 3 minut Při vzpřímeném držení těla si vybavíme spíše pozitivní vzpomínky. Jak je to možné?

24.9.2017 v 11:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Jan Pražák

Utrpení mladého horňáka

„Koukejte, kluci, támhleta v těch červenejch plavkách má nejmíň čtyřky. Dvouručky. Sice budou trochu volnější, ale zato s parádně velkejma bradavkama. Takový já znám.“

24.9.2017 v 11:23 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 170 | Diskuse

Dana Adámková

Tak a je to tady

To byla fuška. Řeknu vám, že mi ti malí drobečci dali zabrat. Ale musela jsem i zasmát pod vousy. Kdybyste viděli paničku, jak byla červená, funěla a tlačila stejně jako já.

24.9.2017 v 11:19 | Karma článku: 8.05 | Přečteno: 77 | Diskuse

Libuse Palkova

Tchýně a uzený

Kromě policajtů a politiků jsou dalším nejčastějším terčem vtipů tchýně. Následující knižní tituly se týkají nejen tchýní samotných, ale i toho, jaké radosti a strasti soužití s nimi přináší

24.9.2017 v 10:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 183 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Quo vaditis, nádražáci?

„Naše třídní společnost sestává z dělníků, rolníků, pracující inteligence a nádražáků“ říkával nám soudruh profesor, který tehdy už dávno přesluhoval, a tak ho mohli ze školy vyhodit jedině do důchodu. A měl pravdu.

24.9.2017 v 7:35 | Karma článku: 21.23 | Přečteno: 534 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.