Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Potřebuje Rusko psychiatra?

22. 04. 2014 9:30:30
„Dalším důležitým rysem masové psychologie ruské společnosti – je agresivita. V mnoha ohledech je to důsledek rozšířeného komplexu méněcennosti, generovaného chudobou na jedné straně, a bezmocí v jednání s úřady - na straně druhé. Psychologové již dávno zjistili, že lidé, kteří pociťují svoji vlastní méněcennost a ubohost, mají tendenci to kompenzovat násilím nebo ponižováním druhých. Jedním slovem: normální zdravá mysl nemůže Rusko pochopit. Abychom ho pochopili, potřebujeme psychiatra.“ Fjodor Tjučev.
Co nám jenom naordinovat? Co nám jenom naordinovat?

Hovořit o Rusku jakožto o normální zemi a příkladu, k němuž bychom měli shlížet a inspirovat se jím předpokládá buď značnou míru nevědomosti, nebo velmi silný žaludek, pokud jde o osobu vzdělanou.

V případě prvním se většinou jedná o produkty masového působení komunistické předškolní a školní výchovy, včetně vlivu panslovanského snu, který má u nás značně hluboké kořeny, sahající až do dob národního obrození.

V případě druhém můžeme hovořit o příslušnících páté kolony ruského impéria, kteří bezostyšně a vědomě slouží zlu, výměnou za podíl na moci, s níž souvisí jak peníze, tak jiné statky, kterých se tak domohou.

Čechy a poněkud méně Morava, ale už vůbec ne Francouzi Praze darovaná slovenská kolonie se vždycky nějak vymykaly okolnímu kulturnímu evropskému prostředí, v jehož geografickém srdci leží. Ať už to bylo šílenstvím husitské revoluce, které nás na staletí uvrhlo do izolace a úpadku, rozpoutáním třicetileté války, rozbitím Rakousko-Uherského soustátí, jehož plnoprávným členem jsme byli, nebo jediným známým příkladem z historie lidstva, kdy jsme si sami a dobrovolně vybrali hrůzy komunismu ve svobodných volbách roku 1946.

Zároveň nás pánbůh obdařil zvláštním druhem slepoty, který nám zabraňuje poučit se ze svých chyb a tak neustále žijeme v mnoha lžích, které se staly oficiálními pravdami a které tvoří základní kameny našeho státu.

Nelze se proto potom divit, že ačkoliv závistivě pošilháváme po bohatých německy mluvících sousedech, nejsme schopni ani ochotni následovat jejich příkladu, ale hledíme neustále k východním stepím, aniž bychom si uvědomovali, že právě to je příčinou stavu věcí v našich zemích, který považujeme za špatný.

Je hrůzné sledovat, jak z bývalého nejvyššího představitele státu vylézá ven jeho pravá podoba kremelského poskoka, přičemž jeho bývalá strana si z této hanby vytvořila doktrínu a politický program.

Čím hůře tím lépe, to bylo kdysi komunistické heslo, kterým se komunisté snažili destabilizovat zemi a kterého se nyní drží i ODS. Což bylo patrné na jejich společném hlasování s komunisty proti 1 500 pracovních míst v Brně, kde chtěla americká firma Amazon vystavět své distribuční centrum.

To všechno proto, aby bylo co nejvíce lidí bez práce a zoufalých a tím i ještě více náchylnějších naslouchat vábení z východu, kam bychom se národně měli opět vydat, poté co opustíme údajně špatnou Evropskou unii, která nás brzdí v rozletu.

Jestliže úryvek z jednoho článku pojednávajícího o současném Rusku a jeho ekonomických a politických aspektech vysvětluje, proč se na území jeho sousední suverénní země, tedy Ukrajiny, nacházejí tlupy ruských banditů a násilníků, které páchají všechny možné a myslitelné násilnosti, včetně rabování, loupeží a vražd, pak naší diagnózou je nejenom komplex malosti, ale i závisti a nenávisti.

Ať již rasové, národnostní, nebo sociální, přičemž důsledky naší kompenzace s takovými komplexy jsou patrné volby co volby.

Myslím, že s konstatováním toho, že Rusko potřebuje psychiatra je možno jen souhlasit.

Ovšem s tím, že Česko rovněž.

Dovolím si tvrdit, že něco takového jako je na Hradě, by si totiž nezvolili ani v Rusku.

I když ani tento produkt svobodné vůle sovětizovaného voličstva ve své pokleslosti nepředčí toho pána, který tam strašil doprovázen svými pošuky předtím.

V čemž spatřuji světlo na konci tunelu a vývoj směrem k lepšímu, abych neukončil svoji povelikonoční úvahu nějak pesimisticky. K pesimismu se totiž stačí rozhlédnout kolem sebe. Proč jej tedy ještě rozvíjet i slovy.

Ještě pár prezidentských voleb a budeme alespoň v Africe.

Odkud je to do Evropy, na rozdíl od SSSR, kde se ještě pořád většinově mentálně nalézáme, ačkoliv si to odmítáme jako každý správný duševně nemocný pacient přiznat, už jenom kousek.

I když mnohem rychlejší by bylo přijmout léčbu civilizací a ze svého onemocnění procitnout.

A třeba začít slavit nejvýznamnější státní svátek prvního ledna, nikoliv dvacátého osmého října.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | úterý 22.4.2014 9:30 | karma článku: 17.11 | přečteno: 996x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Volíte protimuslimsky? To je málo, volte zároveň i jiné vlastenecké strany!

Milí vlastenci, soudruzi, drazí soukmenovci, soukmenovkyně i soukmenovčata! Situace je vážná. Budou volby.

22.9.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.15 | Přečteno: 1036 | Diskuse

Miroslav Václavek

Islám, nejstrašnější náboženství v dějinách!

„Dá se říci, že tato ideologie je ještě nebezpečnější než hitlerovský nacismus, jelikož se v jejím jménu vraždí a válčí nepřetržitě více jak třináct století. Tato ideologie zničila civilizaci Řecka v Malé Asii

15.9.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 1607 | Diskuse

Miroslav Václavek

Proč bylo nutné rozdělit Československo

„My, národ Československý, chtějíce upevniti dokonalou jednotu národa, zavésti spravedlivé řády v republice, zajistiti pokojný rozvoj domoviny československé, prospěti obecnému blahu všech občanů tohoto státu

17.8.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 1121 | Diskuse

Miroslav Václavek

Když si ten Adolfek Stalina bral

„1. Německo-sovětské přátelství je nyní definitivně ustavené. 2. Ani jedna země nepřipustí, aby některá třetí strana zasahovala do východoevropských záležitostí.

10.8.2017 v 6:15 | Karma článku: 30.08 | Přečteno: 1028 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Václav Toman

Jak souvisí držení těla a naše myšlenky?

Doba čtení: 3 minut Při vzpřímeném držení těla si vybavíme spíše pozitivní vzpomínky. Jak je to možné?

24.9.2017 v 11:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Jan Pražák

Utrpení mladého horňáka

„Koukejte, kluci, támhleta v těch červenejch plavkách má nejmíň čtyřky. Dvouručky. Sice budou trochu volnější, ale zato s parádně velkejma bradavkama. Takový já znám.“

24.9.2017 v 11:23 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 170 | Diskuse

Dana Adámková

Tak a je to tady

To byla fuška. Řeknu vám, že mi ti malí drobečci dali zabrat. Ale musela jsem i zasmát pod vousy. Kdybyste viděli paničku, jak byla červená, funěla a tlačila stejně jako já.

24.9.2017 v 11:19 | Karma článku: 8.05 | Přečteno: 77 | Diskuse

Libuse Palkova

Tchýně a uzený

Kromě policajtů a politiků jsou dalším nejčastějším terčem vtipů tchýně. Následující knižní tituly se týkají nejen tchýní samotných, ale i toho, jaké radosti a strasti soužití s nimi přináší

24.9.2017 v 10:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 183 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Quo vaditis, nádražáci?

„Naše třídní společnost sestává z dělníků, rolníků, pracující inteligence a nádražáků“ říkával nám soudruh profesor, který tehdy už dávno přesluhoval, a tak ho mohli ze školy vyhodit jedině do důchodu. A měl pravdu.

24.9.2017 v 7:35 | Karma článku: 21.23 | Přečteno: 534 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.