Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sobotka nám vybral hanbu a můžeme tak mít i válku

2. 09. 2014 9:15:15
„Mohli jsme si vybrat mezi hanbou a válkou. Vybrali jsme si hanbu a budeme mít válku.“ Winston Churchill o Mnichovské dohodě.
2014 Davaj Ukrajinu! 2014 Davaj Ukrajinu!

Sedmdesáté páté výročí rozpoutání Druhé světové války nacistickým Německem a klerofašistickým Slovenskem útokem na Polsko, které připadlo na včerejší den, oslavilo Rusko opravdu stylově.

Eskalací agrese proti sousední a suverénní Ukrajině, spojenou s výhrůžkami i požadavky jako opsanými od Konráda Henleina, obviňováním ukrajinské oběti a tirádami o míru, o kterém tak mnoho a rád mluvil i Putinův předchůdce, také kolega spasitel a „mírotvůrce“ Adolf Hitler.

Dokonce probleskla i zpráva, která informovala o tom, že Vladimír Adolfovič Putler pohrozil José Barrosovi, že když se mu zamane tak zabere Kyjev a nebude mu to trvat ani čtrnáct dnů, a tak ho prý Evropa nemá co provokovat dalšími sankcemi namířenými na churavé ruské hospodářství, kterému klesají ceny surovin, z nichž je financováno, jakožto na dno propasti spadl i rubl samotný.

Kdysi byla tato země nazývána Horní Voltou s nukleárními raketami, čímž byla dokonale popsána její zaostalost a bída, v kontrastu se zbraněmi hromadného ničení, které produkovala, přičemž vydržování sovětského vojenskoprůmyslového komplexu nakonec vedlo k nevyhnutelnému konci tohoto z principu neživotaschopného systému, udržovaného pohromadě pouze brutální silou represivních složek a sovětských okupačních armád na územích, na která dosáhla Rudá armáda v roce 1945.

Dnešní Rusko se obsahově příliš neliší od tehdejšího Sovětského svazu. Jistě, hlavní třídy velkých měst jsou natřené, bulváry se pohybují západní vozy a z fasád mrkají barevné neony.

Úplně normální země, dalo by se říci. Ale pouze na první pohled.

putin.jpg

(Když Putin kradl na petrohradském magistrátu)

Pohled druhý, dovnitř společnosti a jejího vedení, ale vypovídá o jakémsi hybridu státně řízené ekonomiky a mafiánského pseudokapitalismu, který je zaléván eury a dolary z exportu ropy a plynu, ale pokud by se měl proud peněz tekoucí především z Evropy ztenčit, nebo vyschnout, uhyne tahle rostlinka téměř okamžitě.

Pokud se totiž blíže seznámíme s fakty o tom, kdo je na kom závislý, můžeme začít považovat články v českých médiích o dopadu sankcí, které na sebe ve skutečnosti uvalilo Rusko za směšné, neboť jestliže Evropská Unie v roce 2013 do Ruska vyvezla zboží za sto dvacet miliard EUR, což je v celkovém saldu EU poměrně marginální hodnota sedmi procent, pak Rusko do Evropské Unie vyvezlo zboží za dvě stě šest miliard EUR (v naprosté většině suroviny) a bez těchto peněz zkolabuje, protože to činí padesát procent zahraničního obchodu Ruské federace.

Z čehož nemilosrdně plyne, že nikoliv Rusko a Vladimír Adolfovič Putler a jeho prohnilá a zkorumpovaná klika politicky organizovaného zločinu drží v tomto pokeru v ruce Full House, nýbrž jsme to my. My Evropané.

Což by si měl uvědomit i ministerský předseda této země a měl by okamžitě přestat vystupovat jako připokakaný hráč kanasty nebo vole lehni a měl by s vědomím toho, co díky EU spoludrží v ruce, být vůči agresorovi závislému na našich penězích minimálně veřejně nepodělaný.

Země, jejíž legenda praví cosi o historické zradě spáchané na nás v Mnichově, se totiž takového aktu na Ukrajině dopouští prostřednictvím zbabělosti svých nejvyšších úředníků každodenně, až z toho jejího občana hanba fackuje.

A namísto toho, aby nás historie o tom, že agresorovi se nevyplácí ustupovat poučila, opakujeme prostřednictvím našich demokraticky zvolených zástupců totéž, čeho se na popud Edvarda Beneše v Mnichově roku 1938 dopustili usmiřovači s Adolfem Hitlerem.

Pokud by se měl ministerský předseda, nebo jakýkoliv jiný člověk, kterého my občané zaměstnáváme a platíme ze svých daní, totiž vůbec nějak smysluplně k ekonomické a jiné spolupráci s Ruskem vyjádřit, pak jedině v tom smyslu, že jakákoliv aktivita se kterou přijde ať instituce, firma, nebo soukromá osoba, je pouze na její vlastní riziko, protože Rusko není zemí našeho civilizačního, historického, kulturního a hodnotového okruhu a ani vláda této země, včetně jejího daňového poplatníka s podobnými skutky nemá nic společného.

Rusko je naprosto nevyzpytatelná říše, která se řídí svými vlastními neprůhlednými pravidly a její vládnoucí politická reprezentace nemá s demokracií, lidskými právy a svobodou nic společného, o čemž mimo jiné vypovídá i vycpaný Vladimír Uljanov vulgo Lenin, což je totéž, jakoby v Berlíně byl dnes sarkofág se Šípkovou Růženkou Adolfa Hitlera a Německo by řídil důstojník Gestapa.

Je tudíž důležité na Rusko jakožto na trh, nebo na zemi s níž lze mít normální vztahy zapomenout a to čím dříve, tím lépe.

Rovněž je velmi důležité započít proces odstříhávání se od závislosti na dodávkách surovin z Ruska a začít je odebírat od našich přátel, na které se můžeme spolehnout.

A úplně nejdůležitější je podstatně urychlit proces vytvoření společného trhu mezi Evropskou Unií a Spojenými státy americkými, což i z naší země učiní součást nejbohatší, demokratické a civilizované části naší modré planety.

Rusku prosím přejme všechno nejlepší a zapomeňme na něj.

Má právo jít si svojí vlastní cestou a zůstat za pomyslným Hadriánovým valem, který kdysi Římané vystavěli mezi svojí kulturou a barbary ve Velké Británii.

Vůbec k ničemu ho nepotřebujeme.

A vás pane Sobotko snažně prosím.

Buďte muž a ministerský předseda České republiky a nedělejte mi prosím mezinárodní ostudu!

Troubů pod ruským pantoflem je tady již dost.

Ukrajino, jsem s tebou!

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | úterý 2.9.2014 9:15 | karma článku: 24.95 | přečteno: 1442x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Volíte protimuslimsky? To je málo, volte zároveň i jiné vlastenecké strany!

Milí vlastenci, soudruzi, drazí soukmenovci, soukmenovkyně i soukmenovčata! Situace je vážná. Budou volby.

22.9.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.15 | Přečteno: 1036 | Diskuse

Miroslav Václavek

Islám, nejstrašnější náboženství v dějinách!

„Dá se říci, že tato ideologie je ještě nebezpečnější než hitlerovský nacismus, jelikož se v jejím jménu vraždí a válčí nepřetržitě více jak třináct století. Tato ideologie zničila civilizaci Řecka v Malé Asii

15.9.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 1607 | Diskuse

Miroslav Václavek

Proč bylo nutné rozdělit Československo

„My, národ Československý, chtějíce upevniti dokonalou jednotu národa, zavésti spravedlivé řády v republice, zajistiti pokojný rozvoj domoviny československé, prospěti obecnému blahu všech občanů tohoto státu

17.8.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 1121 | Diskuse

Miroslav Václavek

Když si ten Adolfek Stalina bral

„1. Německo-sovětské přátelství je nyní definitivně ustavené. 2. Ani jedna země nepřipustí, aby některá třetí strana zasahovala do východoevropských záležitostí.

10.8.2017 v 6:15 | Karma článku: 30.08 | Přečteno: 1028 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Václav Toman

Jak souvisí držení těla a naše myšlenky?

Doba čtení: 3 minut Při vzpřímeném držení těla si vybavíme spíše pozitivní vzpomínky. Jak je to možné?

24.9.2017 v 11:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Jan Pražák

Utrpení mladého horňáka

„Koukejte, kluci, támhleta v těch červenejch plavkách má nejmíň čtyřky. Dvouručky. Sice budou trochu volnější, ale zato s parádně velkejma bradavkama. Takový já znám.“

24.9.2017 v 11:23 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 170 | Diskuse

Dana Adámková

Tak a je to tady

To byla fuška. Řeknu vám, že mi ti malí drobečci dali zabrat. Ale musela jsem i zasmát pod vousy. Kdybyste viděli paničku, jak byla červená, funěla a tlačila stejně jako já.

24.9.2017 v 11:19 | Karma článku: 8.05 | Přečteno: 77 | Diskuse

Libuse Palkova

Tchýně a uzený

Kromě policajtů a politiků jsou dalším nejčastějším terčem vtipů tchýně. Následující knižní tituly se týkají nejen tchýní samotných, ale i toho, jaké radosti a strasti soužití s nimi přináší

24.9.2017 v 10:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 183 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Quo vaditis, nádražáci?

„Naše třídní společnost sestává z dělníků, rolníků, pracující inteligence a nádražáků“ říkával nám soudruh profesor, který tehdy už dávno přesluhoval, a tak ho mohli ze školy vyhodit jedině do důchodu. A měl pravdu.

24.9.2017 v 7:35 | Karma článku: 21.23 | Přečteno: 534 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.