Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Válka s Polskem

9. 12. 2014 9:15:15
„Všechno, co je na východ od Prahy, stojí za hovno,“ ušklíbl se pán za pípou údajně kultovní hospody U Zlatého tygra, aby se tak poté, co zaslechl polštinu hostů, utvrdil ve své víře v dobré pivo, ženy hezké, což jsou dary země české a vůbec bajkajlaj se jal točit další zlatou Plzeň, kterou tam sice čepují skvělou, ale jinak, ať si ji za takových okolností klidně nechají. A ačkoliv to na první počtení vypadá, že budu psát o úrovni pražského pohostinství, není tomu tak a proč to vlastně zmiňuji se dozvíte z obsahu článku.

Jsme zemí, která je válečném stavu. Ve stavu byť oficiálně nevyhlášeném a z vládní úrovně popíraném úplně stejně, jako tomu činí Rusko ve své agresi vůči Ukrajině.

I když pokud o naši zemi a její tristní stav ozbrojených sil jde, je nutno podotknout, že neválčíme zbraněmi, ale jakýmisi podpultovými vyhláškami namířenými proti potravinové produkci okolních zemí, ale nejvíce, jak se již stalo jakousi nepochopitelnou tradicí, proti Polsku.

Se vstupem na evropský trh, který svojí velikostí a prosperitou dává mnohým firmám se schopným vedením šance, jakých jsme byli svědky naposledy za Rakousko-Uherského soustátí se vzájemnému obchodu otevřely nejen země ostatní, ale i ta naše.

Místní postkomunistická potravinová produkce patřící osobám s minulostí minimálně lidových milicionářů, dosud uměle ochraňovaná rozhodnutími nevyzpytatelného úředního šimla a cly a jinými umělými omezeními, byla najednou vystavena konkurenci ze zemí, které jsou agrární a s vysokým podílem potravinářského průmyslu, na což místní bossové nebyli zvyklí.

Najednou bylo možné se nikoho neptat, nesepisovat ponížené prosby všemocnému státu o povolení dovozu, ale vzít telefon a nakupovat a prodávat, přesně tak, jak to má i v normální zemi být.

Jazyková a kulturní blízkost, která nás pojí s našimi nejbližšími přáteli, tedy s našimi polskými bratry, nám otevřela dveře na tamní obrovský trh, kam s úspěchem vyvážíme své strojírenské výrobky, včetně automobilů Škoda, které jsou dokonce polskou nejprodávanější značkou, a zároveň směrem opačným k nám začala proudit polská potravinová produkce.

Čímž se stala pro české oligarchy nepřítelem číslo jedna, a neboť i když je většina potravinářských podniků navenek jakoby česká, protože patří zahraničním vlastníkům, pak je zde i nadále nepřehledná spleť vzájemně propojených firem, patřících bývalým komunistickým aparátčíkům a jejich rodinám se stále přetrvávajícími a silnými vazbami na současné státní struktury, na které tyto klany vyvíjejí nátlak, s nímž se chtějí s touto pro ně nevítanou konkurencí nekale vypořádat.

Protože to normálními prostředky, tedy nabídkou ještě lepšího, kvalitnějšího a cenově atraktivnějšího zboží, vzhledem ke své neschopnosti a komunistické minulosti nedokážou.

Což je příčinou existence interních sdělení o speciálně zacílených kontrolách na polské potravinové výrobky, jak to vyplulo na povrch jako smetí a špína vůbec.

465208-original1-vjz6t.jpg

Je třeba si uvědomit, že tímto aktem rozpoutala česká strana obchodní válku s obchodním partnerem, s nímž máme každoroční bilanci v řádech desítek miliard korun a pokud na základě těchto zjištění polská strana zahájí reciproční opatření, včetně podání žaloby u evropského soudu pro narušování volného obchodu, budeme se ještě velmi divit.

Ptáte se, a proč by tomu tak měli činit?

Já mohu odpovědět pouze jedno – obranná reakce je v takovém případě porušení těch nejzákladnějších práv, kterých užíváme, pokud o náš export jde na sto procent, pouze přirozenou reakcí.

Úplně stejně jako Spojené státy reagovaly na Pearl Harbor, nebo Sovětský svaz na 21. červen 1941.

Dovedu si naprosto živě představit, jak polská strana vzhledem k velmi pochybné pověsti českého alkoholu, který zabíjel jak u nás, tak i v Polsku, zavede odvetné opatření na dovoz například českého piva, včetně lihovin tak, že nařídí povinnost hlásit týden dopředu plánovaný dovoz tohoto významného českého vývozního artiklu do Polska, potom počne odebírat vzorky a nacházet v nich nesrovnalosti.

Rovněž může polská strana nařídit reciproční a selektivní kontroly na české potraviny, které jsou běžně v polských obchodech k mání a „odůvodnit“ to obavami o jejich kvalitu, protože se jedná o produkci vrácenou z ruských hranic.

A kdyby polský úřad pro kontrolu průmyslových výrobků počal objevovat nějaké bezpečnostní mezery ve výrobcích firmy Škoda Auto, myslím, že by se pan ministr zemědělství vrátil rychle na kombajn.

Ostatně Ministrstvo zemědělství vůbec začíná nebezpečně připomínat jakýsi úřad pro rasovou čistotu potravin, neboť podobné praktiky "ochrany trhu," naposledy užívalo nacistické Německo.

kauft-nicht-bei-juden.jpg

Tschechen! Kauf nicht bei Polen!?

To všechno podotýkám pouze proto, že je zcela evidentní, že si kompetentní pánové opět nás toužící přivést k potravinové soběstačnosti slušovického druhu neuvědomují to, že každá mince má dvě strany.

Navíc, jestli se na našem trhu v roce 2013 prodalo polských potravin za 23,5 miliardy Kč, znamená to, že do státní pokladny tak jen na DPH přiteče 3,5 miliardy, přičemž je v mnoha zemědělských odvětvích naše bilance kladná. Což znamená, že například mléčných výrobků a mléka, vyvezeme více, než se jich na český trh doveze.

Z toho vyplývá, že není v bytostném zájmu této země jakkoliv omezovat vzájemný obchod se zeměmi Evropské unie, protože je naši ekonomiku třeba vidět optikou celku, nikoliv pohledem pokřiveným osobním zájmem nějakého normalizačního komunisty, navyklého na svůj monopol.

Ostatně pokud chcete opět zažít potravinovou soběstačnost, o níž blouzní Velebové a jiní komunisté, tedy regál zaprášených sirupů, regál zaprášených konzerv, zkažené pivo, v němž sněží již při závozu na prodejnu, nebo smradlavé a kyselé jogurty s marmeládou na dně, tak prosím.

Dejte v příštích volbách hlas Komunistické straně a budete osvobozeni jak od supermarketů, tak i od volného pohybu osob, tak i zboží a opět nebudete mít na výběr a třeba budete zase šťastni.

Pokud jde ale o mne, řekl bych, že tím jediným kdo má právo veta a rozhoduje, co vloží do svého nákupního košíku je zákazník a tak by to mělo i zůstat.

Protože ani státem organizovaná účelová kampaň, mající nalézt jakákoliv, byť ta nejmenší pochybení v kvalitě polských potravin nevedla k takovým zjištěním, což pouze vysokou kvalitu polských potravin dokládá.

K vyjádření toho nadutého mladého pána z reklamní agentury, která svým spotem na polského podvodníka vlastně celou lavinu spustila a které je svým obsahem totožné s blbostí onoho bezejmenného pinkla (protože se naší země zmiňovaná skutečnost o soli nijak nedotkla) a mající pravděpodobně původ v místě pobytu v zemi po etnické čistce, mohu dodat pouze jedno.

Zajeďte si do Polska.

A to nejenom oba dva.

Ale nejlépe vás co nejvíce.

Abyste zjistili, že řečeno s Komenským, veškerý pivní šovinismus toliko pro hovado dobrý jest.

A taky abyste se dozvěděli, že jste se svým pocitem o vlastní nadřazenosti, vedle jako ta tannenbaum.

Protože pokud o Polsko jde, zapomeňte na to, co jste si všechno o něm mysleli.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | úterý 9.12.2014 9:15 | karma článku: 27.42 | přečteno: 2574x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Volíte protimuslimsky? To je málo, volte zároveň i jiné vlastenecké strany!

Milí vlastenci, soudruzi, drazí soukmenovci, soukmenovkyně i soukmenovčata! Situace je vážná. Budou volby.

22.9.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.15 | Přečteno: 1036 | Diskuse

Miroslav Václavek

Islám, nejstrašnější náboženství v dějinách!

„Dá se říci, že tato ideologie je ještě nebezpečnější než hitlerovský nacismus, jelikož se v jejím jménu vraždí a válčí nepřetržitě více jak třináct století. Tato ideologie zničila civilizaci Řecka v Malé Asii

15.9.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 1607 | Diskuse

Miroslav Václavek

Proč bylo nutné rozdělit Československo

„My, národ Československý, chtějíce upevniti dokonalou jednotu národa, zavésti spravedlivé řády v republice, zajistiti pokojný rozvoj domoviny československé, prospěti obecnému blahu všech občanů tohoto státu

17.8.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 1121 | Diskuse

Miroslav Václavek

Když si ten Adolfek Stalina bral

„1. Německo-sovětské přátelství je nyní definitivně ustavené. 2. Ani jedna země nepřipustí, aby některá třetí strana zasahovala do východoevropských záležitostí.

10.8.2017 v 6:15 | Karma článku: 30.08 | Přečteno: 1028 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Václav Toman

Jak souvisí držení těla a naše myšlenky?

Doba čtení: 3 minut Při vzpřímeném držení těla si vybavíme spíše pozitivní vzpomínky. Jak je to možné?

24.9.2017 v 11:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Jan Pražák

Utrpení mladého horňáka

„Koukejte, kluci, támhleta v těch červenejch plavkách má nejmíň čtyřky. Dvouručky. Sice budou trochu volnější, ale zato s parádně velkejma bradavkama. Takový já znám.“

24.9.2017 v 11:23 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 170 | Diskuse

Dana Adámková

Tak a je to tady

To byla fuška. Řeknu vám, že mi ti malí drobečci dali zabrat. Ale musela jsem i zasmát pod vousy. Kdybyste viděli paničku, jak byla červená, funěla a tlačila stejně jako já.

24.9.2017 v 11:19 | Karma článku: 8.05 | Přečteno: 77 | Diskuse

Libuse Palkova

Tchýně a uzený

Kromě policajtů a politiků jsou dalším nejčastějším terčem vtipů tchýně. Následující knižní tituly se týkají nejen tchýní samotných, ale i toho, jaké radosti a strasti soužití s nimi přináší

24.9.2017 v 10:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 183 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Quo vaditis, nádražáci?

„Naše třídní společnost sestává z dělníků, rolníků, pracující inteligence a nádražáků“ říkával nám soudruh profesor, který tehdy už dávno přesluhoval, a tak ho mohli ze školy vyhodit jedině do důchodu. A měl pravdu.

24.9.2017 v 7:35 | Karma článku: 21.23 | Přečteno: 534 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.