Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Běda zemi, v které sekretářka premiérovi vládne

22. 05. 2015 10:15:15
„S politickými lídry nesmějí být spojovány věci, které jsou doménou jiných mediálních celebrit. Političtí lídři musí být vnímáni jako nositelé konkrétních hodnot, konkrétních návrhů,“ Petr Nečas

Tolik Petr Nečas v předmluvě své knihy Naděje pro odpovědnou politiku.

Před docela nedávným časem byla veřejnost České republiky konfrontována s telefonáty mezi sekretářkou a ministerským předsedou České republiky, tedy nejvyšším mužem v zemi, neboť naše země je zemí premiérskou a prezident, byť to tak nevypadá, má pouze funkci reprezentační a pravomoci podepisovací.

I když prezident České republiky je placen na hodinu mnohem více než premiér, pak skutečná odpovědnost neleží na jeho bedrech a proto jsme svědky jak opileckých, tak kradáckých excesů - pokud budeme hovořit o prezidentovi současném, či minulém, protože po skončení funkčního období Václava Havla, můžeme tento úřad začít spojovat nikoliv s hodnotami, ale s trafikou pro nejzasloužilejší členy politicky organizovaného zločinu.

Ale to jen na okraj k zemi, ve které žiji.

Soud, který nařídil tyto odposlechy přehrát, učinil dle mého soudu správně, neboť pokud je vůbec možné to, že armádnímu zpravodajství země ukotvené v NATO a Evropské unii velí paní v kostýmku bez moci na níž by byla delegována voliči, nebo svojí vojenskou hodností a jejíž funkce se efektně nazývala ředitelka sekce kabinetu předsedy vlády a jejíž prací tak bylo vést sekretariát, tedy vařit kávu, vyřizovat nedůležité telefonáty, zasílat e-maily dle pokynů nadřízeného a s jeho souhlasem organizovat jeho jednání a schůzky, pak to považuji za děsivé, hrůzné, příšerné a obludné a všichni zainteresovaní, pokud se jedná o osoby vojenské, by si měly vpálit kulku do hlavy a osoby civilní by měly být odsouzeny k pevnostnímu vězení s jedním postem týdně, nejlépe na Špilberku.

Není totiž děsivé to, že ona paní na ministerského předsedu ječí, jakoby se v ní vzbouřilo veškeré její ženství, to je totiž takovým typům vlastní a pan premiér si ji nepochybně i kvůli tomu vybral nejdříve jak za svoji milenku, tak později i za manželku.

Protože holt někdo má rád vdolky a jiný zase partnerské sado maso a proti gustu žádný dišputát a ani autor článku sám ještě natolik nezblbl, aby si nepamatoval sám na sebe a svá zhřešení, aby moralizoval a házel kamením a vůbec se choval jako sám Petr Nečas, když se nechával prohlašovat za pana čistého, mravně bezúhonného, konzervativního katolíka žijícího obyčejný život s manželkou a čtyřmi dětmi v paneláku na periferii České republiky a jehož jen okolnosti donutily vzít tu politiku a dělat ji.

Je ale prostě hrůzné, že za tímto nátěrem barvy, skvoucí se jako okvětí bílé lilie a jež má jediný důvod – tedy tvořit lep mucholapky, na níž usedají voliči – je obyčejné bahno, které nemá především osobní rozměr, protože i jednání současné paní Nečasové je omluvitelné a soukromá záležitost a pokud by i nějaká jiná žena mohla, pak nijak nepochybuji, že by rovněž svého vlivu nevyužila k tomu, aby se zbavila sokyně v lásce, ale že jde o rozval státu, jeho institucí, které mají chránit práva, svobody a bezpečí občanů a to ještě natolik naprosto neprofesionálním způsobem, že agenty české rozvědky prokouknou důchodci z domu kde žil sledovaný objekt. Tedy paní Nečasová číslo jedna.

Protože i kdyby paní sekretářka sebevíc o něco podobného usilovala, bylo povinností osob velících zpravodajství takovou žádost, co nejstriktněji odmítnou a uvědomit o ní své nadřízené a nikoliv se postavit do pozoru před žárlivostí, vztekem, uraženou ješitností a jinými osobnostními vadami, jež nepochybně byly její příčinou.

Míra diskreditace ODS, která Petra Nečase coby marketingový tah delegovala na jeho premiérský post, byla tak tímto aktem završena a pokud bude ještě nějakou dobu ve veřejném životě přítomna, bude se jednat o pomalé vyhynutí bez jakéhokoli vlivu na dění v této zemi.

Což je dobře.

Protože jestli má naše země konečně začít být skutečně právním státem, nikoliv jen územím se sice nepopiratelnou osobní svobodou jednotlivce – byť i tato byla flagrantním způsobem porušena odsouzením pana Smetany za jeho diskusi s předvolebními hesly na plakátech ODS – a zařadit se tak mezi evropské a skutečně demokratické země, musí být podobné hovory zveřejňovány a osoby, které je vedou soudně trestány.

A to nikoliv kvůli intonaci hovoru, ale kvůli jeho obsahu.

Jen tak zjistíme, že naši zemi nevedou ti nejlepší, ale ti nejhorší, i když si na plakátech vyhrnují rukávy.

Jen tak se dozvíme, že naše země nestojí na pevných základech spravedlnosti, práva a hodnot, ale na žumpě, jako tomu bylo doposud.

A jen tak oddělíme zrno od plev, pravdu od lži a slova od činů.

Protože pleva chleba nedá, kdo lže ten i krade a kdo mnoho mluví, ten málo koná.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | pátek 22.5.2015 10:15 | karma článku: 31.29 | přečteno: 1423x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Volíte protimuslimsky? To je málo, volte zároveň i jiné vlastenecké strany!

Milí vlastenci, soudruzi, drazí soukmenovci, soukmenovkyně i soukmenovčata! Situace je vážná. Budou volby.

22.9.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.15 | Přečteno: 1036 | Diskuse

Miroslav Václavek

Islám, nejstrašnější náboženství v dějinách!

„Dá se říci, že tato ideologie je ještě nebezpečnější než hitlerovský nacismus, jelikož se v jejím jménu vraždí a válčí nepřetržitě více jak třináct století. Tato ideologie zničila civilizaci Řecka v Malé Asii

15.9.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 1607 | Diskuse

Miroslav Václavek

Proč bylo nutné rozdělit Československo

„My, národ Československý, chtějíce upevniti dokonalou jednotu národa, zavésti spravedlivé řády v republice, zajistiti pokojný rozvoj domoviny československé, prospěti obecnému blahu všech občanů tohoto státu

17.8.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 1121 | Diskuse

Miroslav Václavek

Když si ten Adolfek Stalina bral

„1. Německo-sovětské přátelství je nyní definitivně ustavené. 2. Ani jedna země nepřipustí, aby některá třetí strana zasahovala do východoevropských záležitostí.

10.8.2017 v 6:15 | Karma článku: 30.08 | Přečteno: 1028 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Václav Toman

Jak souvisí držení těla a naše myšlenky?

Doba čtení: 3 minut Při vzpřímeném držení těla si vybavíme spíše pozitivní vzpomínky. Jak je to možné?

24.9.2017 v 11:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 52 | Diskuse

Jan Pražák

Utrpení mladého horňáka

„Koukejte, kluci, támhleta v těch červenejch plavkách má nejmíň čtyřky. Dvouručky. Sice budou trochu volnější, ale zato s parádně velkejma bradavkama. Takový já znám.“

24.9.2017 v 11:23 | Karma článku: 7.97 | Přečteno: 198 | Diskuse

Dana Adámková

Tak a je to tady

To byla fuška. Řeknu vám, že mi ti malí drobečci dali zabrat. Ale musela jsem i zasmát pod vousy. Kdybyste viděli paničku, jak byla červená, funěla a tlačila stejně jako já.

24.9.2017 v 11:19 | Karma článku: 8.05 | Přečteno: 81 | Diskuse

Libuse Palkova

Tchýně a uzený

Kromě policajtů a politiků jsou dalším nejčastějším terčem vtipů tchýně. Následující knižní tituly se týkají nejen tchýní samotných, ale i toho, jaké radosti a strasti soužití s nimi přináší

24.9.2017 v 10:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 189 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Quo vaditis, nádražáci?

„Naše třídní společnost sestává z dělníků, rolníků, pracující inteligence a nádražáků“ říkával nám soudruh profesor, který tehdy už dávno přesluhoval, a tak ho mohli ze školy vyhodit jedině do důchodu. A měl pravdu.

24.9.2017 v 7:35 | Karma článku: 21.44 | Přečteno: 535 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.