Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohádka o králi Zemanovi

6. 02. 2014 9:15:25
Bylo, nebylo, v jedné nejmenované kotlině obklopené pohraničními horami, které nás chrání od lidožroutských Germánů, narodil se kralevic Šomil, potomek starobylého rodu z Lihova.
Protože se mi nepodařilo sehnat fotografii krále Zemana, užívám podobizny Gustáva Husáka. Prý je mu podobný. Protože se mi nepodařilo sehnat fotografii krále Zemana, užívám podobizny Gustáva Husáka. Prý je mu podobný.

I nastala veliká, převeliká radost po celém království i veliká klanění mudrců RSDr., neboť na východě vyšla hvězda rudá, aby značila, že se do tohoto chléva narodil levicový politik.

I sešly se nad kolébkou malého kralevice sudičky Urválka, Hůlka a Rákosníčka - a řekla sudička první: „Aj, budeš mít játra, že žádná samohonka, ni vodka pšeničná či kletba rumová je v kámen nepromění.“

A řekla sudička druhá: “Aj budeš mít pajšl, že žádná machorka ho rozedmou, ni dýchavičností nezkroutí, ba ani šlakem herznu netrefí.“

A zaskřehotala třetí, Rákosníčka zvaná: „Aj Šomile, Šomile, když já ale nejsem šťastná, protože se princ Radovan kvůli té čůze hornouherské se mnou rozvedl, nebudeš ani ty a tak sesílám na tebe novináře, uhehehehahahohoho.“

A tak milý kralevic rostl, a protože byl samozřejmě geniální již od narození, tak už týden po narození ho napadlo, že si v kolébce zapálí cigaretu, ale protože poblíž nebyla žádná tabulka zakazující kouření, tak čekal až do svých dvacet sedmi let.

A protože byl již tehdy velmi ekonomicky a národohospodářsky vzdělaný, tak k velké radosti rodičů svých, pronesl své první slovo: „Idiot,“ a poté jen tak, z dlouhé chvíle, brilantní oxfordskou angličtinou přednesl uvítací řeč k britskému princi, neboť samozřejmě uměl anglicky hned po narození.

„Jak je chytrý,“ řekla ke svému královskému choti jeho matka sličná hraběnka z Prolhanova a ukanula jí slza na tváři. „Je to jeden z nejvíce vzdělaných lidí, jaké jsem kdy viděl,“ dojatě pronesl jeho urozený otec, Zeman z Nemanic a Dehtova.

„Jak máme krásné dítě, je celé po nás,“ rozplývala se dále urozená paní hraběnka.

„To proto, že jsem tě nemusel znásilňovat, protože jsem Zeman a ty ses nemusela do vedení Sociální demokracie prošoustat jako Petra Buzková,“ opáčil otec a hruď se mu jala dmout pýchou.

I šly roky, jeden za druhým a mladý Šomil dospěl v muže.

Protože se živě zajímal o lednovou politiku Komunistické strany Československa, podal si přihlášku, které bylo vzhledem k jeho inteligenci okamžitě vyhověno.

Když byl kvůli své inteligenci z Komunistické strany odejit, počal se stejně živě zajímat o numerologii a futurologii, aby jednoho krásného dne, mohl s ostatními soudruhy zakládat na rozkaz generála KGB Krjučkova v Prognostickém ústavu při ÚV KSČ politické strany, protože to pro něj vzhledem k jeho mimořádnému vzdělání bylo hračkou.

I aj, kralevic Šomil přislíbil lidu vázat stanovy a moudra svá, do kůže jatých členů rodu Ódées i stal se místokrálem té země mlékem, strdím, pivem a rumem oplývající.

Ale milosrdné a veliké ukázalo se být Šomilovo srdce a uzavřel tak s nepřítelem na život a na smrt chartu opoziční, neboť Kristus mu pravil, by miloval nepřátel svých.

A tak nikdo nerušil vládu jeho i rozmetány v prach a obráceny v popel, byly týmy policejní, korupci vyšetřující, neb k poraženým nepřátelům je třeba velkorysý být i pomyslet na dny příští, stejně jako na Standu Grosse.

Ajť, nebylo jeho dobrodiní pány z Ódées a Rusova zapomenuto a když přišel čas naplnit dobro Prognostického ústavu při ÚV KSČ i knihy jeho, Jak jsem se mýlil, vyvolil jej lid za vladaře svého, by zasedl na stolec a kraloval všemu a kecal do všeho.

I aj, v oné době naplnilo se proroctví třetí, věštba zlé sudičky Rákosníčky.

Zlí, hloupí a nenávistní novináři, které platí západoněmecká rozvědka sloužící sudetoněmeckému landsmanšaftu, počali se zjevovat a ve své malosti dotýkat se velikosti krále Šomila.

Jed, kterým otrávili mysl mnohých svým pomluvami o tom, že král Šomil je ožralý vagabund, který se projevuje jako naprostý buran, neotesaný křupan a mstivý alkoholik, počal se plížit královstvím jako mor a nikdo, ani volič jeho, si nemohl být jist tím, že i on nebude Zemanem otráven.

Ale naštěstí přišla do království pravda a láska, jako protijed na lež a nenávist Václava Havla.

Protože jak se vyjádřil Hradní kancléř Kamil Kuchař, tak mezi ním a králem Šomilem vznikla hned na první pohled velká chemie a vůbec v tom nehrály žádnou roli ani peníze, ani moc.

A ne jako když Havlovi vrátili Lucernu.

A tak se konečně všichni radujeme a kritiků Šomila Zemana ubývá.

A protože to je král z Lihova, Prolhanova a Nemanic tak jeho lid nemá nic.

A to je milé děti zvonec a pohádky je konec, a jestli nezemřeli tak tam kradou dodnes.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | čtvrtek 6.2.2014 9:15 | karma článku: 21.82 | přečteno: 1165x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Přepolitizováno, překecáno, přeotráveno...

Taky už máte jako já plné zuby současného povolebna? Taky vám už leze krkem ta záplava novinových titulků a článků pojednávajících kdo, kdy a s kým a kdo, kdy, a proti komu? Tak to nás je nepochybně víc.

15.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 718 | Diskuse

Miroslav Václavek

Česká republika dává nejvíc peněz na uprchlíky na světě - a pro naše děti sbíráme víčka!

Je po volbách Léta Páně roku 2017 a Andrej Babiš coby Pyrrhos, který utrpěl své vítězství láká usednout koaliční strany na lep s hořící koudelí času u zadnice, pan prezident spřádá své úvahy o vládě bez důvěry poslanecké sněmovny

6.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 36.59 | Přečteno: 9196 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jan Žižka z Tokia – aneb jak popelář Tomio v Čechách ke štěstí přišel

„Lidská inteligence se výrazně liší, a to jak mezi rasami, tak i mezi muži a ženami. Ženy mají ve většině průměrné IQ - je mezi nimi méně geniálních či naopak totálně hloupých než mezi muži.

17.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 32.97 | Přečteno: 4194 | Diskuse

Miroslav Václavek

Stručný návod na to jak si po volbách zachránit život

Je pozdní podzim, listí se barví všemi barvami, tma přichází brzy a čím dál dřív a na skla oken bubnuje déšť svůj zádumčivý rytmus a obličeje potentátů politické reprezentace se zahalují chmurami, jako v zakletém království.

13.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 21.10 | Přečteno: 742 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Polootevřený dopis p. Ing. T. Vyoralovi, odesilateli otevřeného dopisu p. Bekovi

Nějak se nám tady s těmi otevřenými dopisy roztrhl Santa Klausův pytel. Pokoušející svůj osud víc než je zdrávo, napsal jsem taky jeden, když je dnes tak pěkně a svěže na procházce kol bezejmenné říčky

20.11.2017 v 11:59 | Karma článku: 6.54 | Přečteno: 130 | Diskuse

Libuse Palkova

Erotematika

Pokud nějaká pedagožka připustí, že preferuje erotematiku, nemusíte se hned obávat, že mravní výchova vašich dětí je ohrožena. Nemá to s erotikou nic společného, je to sice z řečtiny ale znamená to tázat se, klást otázky.

20.11.2017 v 11:44 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 143 | Diskuse

Zuzana Zajícová

Vůně muže

Je na čase, přátelé, věnovat se vůni mužů. Dokonce se točí filmy o tom, jak voníme my holky, ale kluci jako by nevoněli nebo co. Naštěstí jsem tady já a napravím, co ostatní zanedbali. Sepíšu pojednání o vůni muže.

20.11.2017 v 9:03 | Karma článku: 18.48 | Přečteno: 624 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezident umírá

Prezident umírá. Tiše a nenápadně, aby nás nevystrašil, vždyť je milujícím otcem našeho statečného národa. My to ale tušíme. Tušíme a proto slibujeme, že jej neopustíme ani v hodině jeho smrti

20.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 10.16 | Přečteno: 646 | Diskuse

Václav Toman

Revoluční metoda na prokrastinaci ve 2 krocích

Doba čtení: 4 minut V dnešním článku vám přináším revoluční metodu, jak NAVŽDY zvládnout prokrastinaci - tedy chronické odkládání věcí na později - a to jen ve dvou krocích. Tak se držte, je to tady:

20.11.2017 v 8:07 | Karma článku: 7.77 | Přečteno: 283 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.