Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Budou první olympijské hry v Praze!

11. 02. 2014 10:00:00
„Jménem všech závodníků slibuji, že vystoupíme na olympijských hrách jako čestní soupeři, poslušni pravidel, která je řídí, za sport bez dopingu a drog, v rytířském duchu pro slávu sportu a čest našich družstev.“ Olympijská přísaha
"Já jsem dokonce přesvědčen, že jednou se k tomu moji následovníci vrátí. Věřím v to, že se Česká republika stane hostitelskou zemí." Pavel Bém

Inu olympiádě člověk neunikne. Ani kdyby se o to sebevíc snažil stejně si ho najde. Jako mě. Tuhle jsem vycházel ze vchodu domu a vůbec jsem na celý ten cirkus právě nemyslel, abych byl vzápětí za svoji opovážlivost potrestán uklouznutím na ledové ploše do rána zamrzlé kaluže.

V onom pádu jsem spatřil příčinnou souvislost, neboť právě probíhající olympiádu zoveme zimní a též se na ní bruslí i přímo korčuluje. Tedy mi nejdříve proletěla hlavou tato myšlenka, abych věděl, proč jsem trestán a vzápětí mi hlavou proběhl celý můj život, jak se to v takových situacích stává.

A nejenom, že mi prolétl hlavou můj život, abych pochopil míru své opovážlivosti, s níž jsem se odvážil tam nemít ony posvátné hry, ale zároveň jsem tam spatřil cosi, co olympijskou myšlenku rozvíjí.

A nyní milý čtenáři, tě se svým poselstvím, díky němuž jsem byl zachráněn pro svět, seznámím.

Jak je každému dobrému Čechovi známo, není tak dávno doba, co se málem vyplnilo proroctví kněžny Libuše a sláva Prahy se téměř hvězd dotkla. Neboť pražský magistrát pojal myšlenku uspořádati her olympijských v matičce stověžaté. Zajisté, našlo se mnoho ve věc nevěřících a posměváčků, jakým jsem byl i já než jsem byl po právu potrestán, aby nakonec pražský magistrát, kterým byl Pavel Bém, celou snahu zastavil a poté pohřbil.

Vyrojilo se poté mnoho všetečných a jízlivých dotazů, proč vlastně magistrát vyhodil z okna více než sedmdesát mega ku propagaci Prahy olympijské, když všechen skutek utek, jakoby nebylo zřejmé, že taková směšná částka je pod rozlišovací schopností ctihodných zastupitelů hlavního města a je tudíž nedůstojné tazatele se jí vůbec zaobírat.

Ano, malost, závist a nevíra opět slavily své vítězství a jakožto součást pokání i já přiznávám, že jsem se radoval. Ale dnes, kdy jsem úplně jiný člověk a prožitek zaslouženého trestu mne naprosto změnil, přináším toto poselství.

„Dost bylo olympiád letních i zimních,“ promluvil ke mně Pán, když mne zachytil, abych si neroztříštil lebku o chodník a pokračoval: „Jdi a zvěstuj, pozemský červe, že Pán má Prahu ve velké oblibě, protože se tam narodil Václav Klaus a nachází se tam ústřední orgány země, ale nyní k věci, zapisuj si,“ podal mi pergamen a diktoval: „Svět spěje k záhubě a opomíná se navrátit k prostotě a skromnosti!" Zvýšil hlas Pán a pokračoval: „Ale protože svět miluji, uvoluji se dát mu ještě jednu šanci. A na toto znamení nechť Praha uspořádá svoji olympiádu jarní a podzimní, čímž opovrhne mamonem petrodolaru a zkažeností rublu, které olympiády letní a zimní představují.“

Když jsem se poté nalezl na zemi věřil jsem, že to byl jen pouhý přelud, ale poté co jsem sáhl do kapsy kabátu, kde jsem nalezl pergamen se zápisem, přestávám obelhávat sám sebe a vycházím s pravdou ven a zvěstuji ji.

Ano dost bylo ďábelských úkladů, které mařily práci magistrátu hlavního města, je třeba Pána uposlechnout a uspořádat první jarní a poté podzimní olympiádu, kterou uvedeme svět v nápravu. A to v Praze. Taky kde jinde, že?

Nechť tunel Blanka poslouží coby kryté závodiště ve vrhu, v lezení do otvorů hlavou napřed, politickém turismu i šplhu. Reprezentantů v uvedených disciplínách je více než dost a žádný jiný národ se s vámi nemůže měřit, četl jsem.

Za vlajkonoše nechť jdou Vasil Bilak a Ivana Zemanová, stálo dále v pergamenu, a v závodě sdruženém, tedy v běhu za vyšší berně, skoku za větší služné a plazení se za víceobročnictvím, tedy disciplína, které kraluje brněnský reprezentant Hašek, nechť se sdruží úřednictvo i vláda vaše a nikdo, ani mocnosti pekelné vás nepřemohou.

A poté mi Pán sdělil tajemství největší, jméno firmy vyvolené, ku stavbě stadionů a jiného náčiní tělocvičného, a to jméno je Viamont.

Nechť poté je zapálen oheň olympijský od cigarety a Roman Janoušek ať zahájí hry penaltou Antonína Panenky na stadionu popelníček zvaném. A kdyby si snad nějací pitomečci mysleli, že Miloš Zeman bývá opilý pod obraz můj, nechť jsou prokleti a kluci z grémia ať zkrotí pýchu těch šelem sto hodinami prací veřejně prospěšných, či několika měsíci vězení pevnostního s půstem ve dni založení ODS.

A tak chválím Pána na výsostech, že mi vnukl svá slova, která předávám pražskému magistrátu zcela zdarma.

Jestli Rusko dalo bilion na olympiádu zimní, pak my máme peněz dost na olympiády dvě.

Vždyť na účtu státního deficitu nám každou vteřinou přibývají miliony, ne?

Chleba a hry jarní

my jsme hoši dární,

chleba a hry podzimní

my jsme hoši upřímní.

Citius, Altius, ODS

do ČSSD hbitě vlez.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | úterý 11.2.2014 10:00 | karma článku: 11.26 | přečteno: 855x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Přepolitizováno, překecáno, přeotráveno...

Taky už máte jako já plné zuby současného povolebna? Taky vám už leze krkem ta záplava novinových titulků a článků pojednávajících kdo, kdy a s kým a kdo, kdy, a proti komu? Tak to nás je nepochybně víc.

15.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 718 | Diskuse

Miroslav Václavek

Česká republika dává nejvíc peněz na uprchlíky na světě - a pro naše děti sbíráme víčka!

Je po volbách Léta Páně roku 2017 a Andrej Babiš coby Pyrrhos, který utrpěl své vítězství láká usednout koaliční strany na lep s hořící koudelí času u zadnice, pan prezident spřádá své úvahy o vládě bez důvěry poslanecké sněmovny

6.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 36.59 | Přečteno: 9196 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jan Žižka z Tokia – aneb jak popelář Tomio v Čechách ke štěstí přišel

„Lidská inteligence se výrazně liší, a to jak mezi rasami, tak i mezi muži a ženami. Ženy mají ve většině průměrné IQ - je mezi nimi méně geniálních či naopak totálně hloupých než mezi muži.

17.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 32.97 | Přečteno: 4194 | Diskuse

Miroslav Václavek

Stručný návod na to jak si po volbách zachránit život

Je pozdní podzim, listí se barví všemi barvami, tma přichází brzy a čím dál dřív a na skla oken bubnuje déšť svůj zádumčivý rytmus a obličeje potentátů politické reprezentace se zahalují chmurami, jako v zakletém království.

13.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 21.10 | Přečteno: 742 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Polootevřený dopis p. Ing. T. Vyoralovi, odesilateli otevřeného dopisu p. Bekovi

Nějak se nám tady s těmi otevřenými dopisy roztrhl Santa Klausův pytel. Pokoušející svůj osud víc než je zdrávo, napsal jsem taky jeden, když je dnes tak pěkně a svěže na procházce kol bezejmenné říčky

20.11.2017 v 11:59 | Karma článku: 6.54 | Přečteno: 130 | Diskuse

Libuse Palkova

Erotematika

Pokud nějaká pedagožka připustí, že preferuje erotematiku, nemusíte se hned obávat, že mravní výchova vašich dětí je ohrožena. Nemá to s erotikou nic společného, je to sice z řečtiny ale znamená to tázat se, klást otázky.

20.11.2017 v 11:44 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 143 | Diskuse

Zuzana Zajícová

Vůně muže

Je na čase, přátelé, věnovat se vůni mužů. Dokonce se točí filmy o tom, jak voníme my holky, ale kluci jako by nevoněli nebo co. Naštěstí jsem tady já a napravím, co ostatní zanedbali. Sepíšu pojednání o vůni muže.

20.11.2017 v 9:03 | Karma článku: 18.48 | Přečteno: 624 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezident umírá

Prezident umírá. Tiše a nenápadně, aby nás nevystrašil, vždyť je milujícím otcem našeho statečného národa. My to ale tušíme. Tušíme a proto slibujeme, že jej neopustíme ani v hodině jeho smrti

20.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 10.16 | Přečteno: 646 | Diskuse

Václav Toman

Revoluční metoda na prokrastinaci ve 2 krocích

Doba čtení: 4 minut V dnešním článku vám přináším revoluční metodu, jak NAVŽDY zvládnout prokrastinaci - tedy chronické odkládání věcí na později - a to jen ve dvou krocích. Tak se držte, je to tady:

20.11.2017 v 8:07 | Karma článku: 7.77 | Přečteno: 283 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.