Památník sovětského okupanta na Olšanech - výsměch jeho obětem

18. 03. 2014 9:15:15
„Den památky Rusů, kteří splnili svou vojenskou povinnost, službou mimo vlast - je to oficiální památný den v Ruské federaci, aby uctil památku vojáků-internacionalistů, kteří vykonávali svou mezinárodní povinnost za hranicemi své vlasti. Slaví se každoročně 15. února.“ Heslo z ruské Wikipedie, které nám objasňuje skutečný význam tohoto dne.
"Vám poděkování a vřelá obětí, za provokování a střelbu do dětí, a naše domovy, nechť jsou vám domovem, svědky jsou hřbitovy, páchnoucí olovem..."

Právě si milý čtenáři asi říkáš, proč nám tady pan bloger píše o jakémsi ruském svátku, kterým následnický stát Sovětského svazu oslavuje příslušníky svých ozbrojených sil, kteří padli nebo přežili všechny agrese, války, okupace a invaze, které Sovětský svaz po dobu existence vykonal a s kterým ale přece nemáme vůbec co do činění.

Je tomu tak proto milý čtenáři, že následujícími řádky ti musím sdělit, že se strašně mýlíš.

Ty, který nemáš vzhledem ke svému věku žádnou zkušenost s okupací naší země trvající od roku 1968 do roku 1991 (kdy odjel poslední sovětský okupační ešalon) jen, co nejpozorněji čti a ty čtenáři, který si onu dobu pamatuješ stejně dobře jako já, jen zatni zuby, pěsti, počítej do sta a snaž se přečíst tato slova, aniž bys s naběhlými žílami na čele komentoval to, že na Olšanském hřbitově v Praze byl Rusy a místními kolaboranty vztyčen památník, který oslavuje sovětské okupanty ze srpna 1968.

A nejenom je.

Historie Sovětského svazu stojí na desítkách milionů mrtvých, nezměrné bídě, hrůzách a násilí. Tato agresivní říše zla založená tamními bolševiky, budovala svoji armádu s jediným cílem. Dobýt svět za účelem vytvoření jednoho celoplanetárního Sovětského svazu, neboť mu to ukládala komunistická ideologie.

Za tímto cílem se Sovětský svaz spojoval nejenom s nejhoršími zločinnými režimy, jako například s nacistickým Německem, po jehož boku rozpoutal druhou světovou válku a všemožně nacistickou brannou moc podporoval v jeho boji proti západním demokraciím, ale i sám prováděl válečné akce proti zemím, které hodlal pozřít.

Od invaze na Ukrajinu a do Polska v roce 1920, přes agresi proti Finsku, pokračujíce obsazením a okupací pobaltských zemí, nemluvě o okupaci kavkazských států, nebo třeba Besarábie, dnešního Moldavska.

K těmto zločinným aktům války a vraždění, bylo nutno sovětského vojáka – internacionalisty. Jak mu dodnes v Rusku říkají.

Jeho bodák dosazoval k moci loutkové komunistické režimy za potoků krve jeho obětí a následného úpadku hospodářského, kulturního, vzdělanostního i morálního, tak jako jsme tomu byli svědkem do roku 1989, kdy naši zemi okupovaly jednotky takzvané Střední skupiny sovětských vojsk.

Když se říše zla – Sovětský svaz, počátkem devadesátých let rozpadl, protože jeho národy držené doposud za mřížemi onoho obludného žaláře národů a bídy využily příležitosti, kterou jim nabídl Boris Jelcin a zamířily k obnovení své národní svobody a nezávislosti, znamenalo to počátek dnešních reminiscencí ze strany jeho ruského nástupnického státu i vlnu nostalgie po moci, kterou pro vyvolené představoval.

A tak po příchodu Vladimíra Putina, důstojníka komunistického Gestapa, které za dobu své existence vyvraždilo desítky miliony lidských bytostí, došlo a dochází k opětovnému oživování ruského militarismu, ducha konfrontace a vyhrožování bývalým satelitům, včetně naznačování toho, že odchod takzvaných dočasně umístěných sovětských jednotek je pouze dočasný.

Není totiž možné jinak hodnotově objasnit něco tak nevýslovně odpudivého jako je odhalení památníku padlým příslušníkům sovětských okupačních sil ze srpna 1968 (které dle sovětské propagandy zavraždili českoslovenští kontrarevolucionáři a fašisté) dne 15. února 2014 (v den oslav svátku sovětského vojáka internacionalisty, tedy okupanta a vraha) než tak, že ekvivalentem je pouze to, jako by na Olšanských hřbitovech byl odhalen památník vyhlazovacímu komandu SS z Lidic, neboť měřeno zvrácenou logikou jakou doposud užívá Rusko a domácí kolaboranti, lze i okupaci z 15. března 1939 považovat za internacionální pomoc a příslušníky Wehrmachtu, za vojáky internacionalisty. Neboť jak v případě okupace z března 1939, stejně jako ze srpna 1968 se jedná o totéž. O zločin. I když postavit pomník padlým příšlušníkům Wehrmachtu - třeba těm z boje o těšínská kasárna - by si nacisté na rozdíl od Ruska nedovolili.

okupant.jpg

Je to o to ostudnější, že na celém aktu potupy národní suverenity, svobody a obětí celého období vlády komunistické diktatury má podíl i Ministerstvo národní obrany, neboť to vyslalo na následný ruský imperiální svátek "Den obránce vlasti," souvisejícího se vztyčením památníku a oslavující odchod sovětských okupačních jednotek z Afghánistánu, kde tato komunistická soldateska vyvraždila více než MILION afghánských civilistů, své zástupce.

arma.jpg

To, že se aktu vztyčení památníku samotného, dle českých médií zúčastnili jak zástupci Ruska, tak „bývalý“ fanatický komunista, velitel divize ČSLA ve Slaném a poradce Miloše Zemana, dnešní multimilionář Zdeněk Zbytek, i „bývalý“ komunista, dnešní senátor za Severočechy Jaroslav Doubrava mne nepřekvapuje. Každá země má své Vidkuny Quislingy, Emanuely Moravce a Vasily Bilaky, kteří stojí mimo slušnou a lidskou společnost a stávají se tak spodinou a odpadem.

Ale fakt toho, že se ministerstvo země, která je součástí NATO zúčastňuje oslav pořádaných pátou kolonou ruského imperialismu právě vykonávajícího anšlus Krymu, je naprosto ostudný a v zásadě nevysvětlitelný.

Nevysvětlitelný všem, kteří s holýma rukama bojovali proti tankům sovětských agresorů.

Nevysvětlitelný všem, jejichž blízcí byli těmito vrahy, kterým byl vztyčen památník zavražděni.

Nevysvětlitelný těm, kteří byli normalizační lůzou dosazenou těmito zločinci k moci kriminalizováni, vyhazováni z práce a jim a jejich dětem byly ničeny životy.

Nevysvětlitelný těm, kteří emigrovali a začínali od nuly v uprchlických táborech.

Nevysvětlitelný těm, kteří nezapomněli.

Ostatně soudím, že památník vrahovi není památníkem.

Ani z vyššího principu mravního, ani z principu morálního, či lidského.

Jedná se o plivnutí do tváře.

Kopanec do zadku.

Výsměch těm, kteří zemřeli za naši svobodu.

Tudíž patří nikoliv na smetiště, nýbrž na hnůj.

Spolu se všemi, kteří se na této potupě národní suverenity podíleli.

Miroslav Václavek

Šumperk - bývalá garnizona 375. tankového pluku Střední skupiny sovětských vojsk.

Autor: Miroslav Václavek | úterý 18.3.2014 9:15 | karma článku: 24.80 | přečteno: 960x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Dobytí Měsíce Američany ve stínu sovětské okupace

V sobotu dvacátého července 2019 tomu bude padesát let od největšího vědeckého a technologického úspěchu v dějinách lidstva neboť je to den, kdy člověk dosáhl povrchu Měsíce a vystoupil na něj.

19.7.2019 v 9:15 | Karma článku: 22.24 | Přečteno: 513 | Diskuse

Miroslav Václavek

Evropská Unie končí

Možná si právě po přečtení titulku mého článku říkáte, co nám to ten Mirek píše? A zrovna on, který je euro federalistou a který se přihlásil v posledním sčítání lidu jak k národnosti sudetské tak i evropské? A, že prý EU končí?

28.6.2019 v 6:15 | Karma článku: 18.26 | Přečteno: 919 | Diskuse

Miroslav Václavek

Mezinebím

Mezi zemí a nebem. To je asi nejpřesnější definice našich nejkrásnějších hor, tedy Jeseníků. A protože jejich krása je nesmírná, přináším vám moji milí čtenáři pár fotografií z jedné z nejkrásnějších túr.

12.6.2019 v 6:16 | Karma článku: 17.73 | Přečteno: 390 | Diskuse

Miroslav Václavek

Kdyby Hitler kandidoval do Evropské Unie

Je sedmdesát čtyři let od konce druhé světové války a kolektivní paměť lidstva slábne, jak odcházejí poslední pamětníci jak válečného běsnění tak i ti, kteří byli jeho obětí, protože je zločinecká ideologie národního socialismu

24.5.2019 v 6:16 | Karma článku: 16.10 | Přečteno: 777 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Katerina Kaltsogianni

Patrik Banga mě naštval

Je skoro konec července, já byla přesvědčena, že shodím alespoň už 6 - 8 kg, což se mi nepodařilo, byť plavu, skáču, ale jím. Patrik Banga mě naštval. Píše si o dietě, která je podle mě dost šílená a hubne. Dala bych s ním sázku.

23.7.2019 v 23:03 | Karma článku: 4.90 | Přečteno: 118 | Diskuse

Beata Krusic

Tak jsem se konečně podívala na Gretu Thunberg...

Občas se nechávám potkávat jevy, skutečnostmi, osobnostmi - prostě událostmi tak, až ke mně samy dorazí. Vidím třeba opakující se jméno a hned po něm nejdu. Až nadejde čas a něco ve mně mi nedá....

23.7.2019 v 20:06 | Karma článku: 8.52 | Přečteno: 871 | Diskuse

Vilém Ravek

Utěšení není žádné potěšení

Nejsem právě „instagramově“ veselá kopa vyzařující kolem sebe energii, jako rozpálená martinská pec, ale to ještě neznamená, že mám depku.

23.7.2019 v 13:31 | Karma článku: 9.19 | Přečteno: 200 | Diskuse

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Když člověk přemýšlí nad léčebnou v Bohnicích

První výsledky jsou tu! A ano, hubnu. Viditelně. Probudil jsem se s tím, že se musím najíst. Posledních 19 let jsem nesnídal vůbec, poslední měsíce občas vajíčka v bufetu u Mafry, ale o pravidelnosti nemůže absolutně být řeč.

23.7.2019 v 11:17 | Karma článku: 17.25 | Přečteno: 513 | Diskuse

Jiří Turner

Neruš mi mé kruhy v obilí!

Ledaskdo má někde své kruhy. Archimédés v písku, Saturnin nad postelí, olympionik na tričku, Turner dnes pod očima a autor agrosymbolů je má pochopitelně v obilném lánu.

23.7.2019 v 9:47 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 249 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz