Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Potřebuje Rusko psychiatra?

22. 04. 2014 9:30:30
„Dalším důležitým rysem masové psychologie ruské společnosti – je agresivita. V mnoha ohledech je to důsledek rozšířeného komplexu méněcennosti, generovaného chudobou na jedné straně, a bezmocí v jednání s úřady - na straně druhé. Psychologové již dávno zjistili, že lidé, kteří pociťují svoji vlastní méněcennost a ubohost, mají tendenci to kompenzovat násilím nebo ponižováním druhých. Jedním slovem: normální zdravá mysl nemůže Rusko pochopit. Abychom ho pochopili, potřebujeme psychiatra.“ Fjodor Tjučev.
Co nám jenom naordinovat? Co nám jenom naordinovat?

Hovořit o Rusku jakožto o normální zemi a příkladu, k němuž bychom měli shlížet a inspirovat se jím předpokládá buď značnou míru nevědomosti, nebo velmi silný žaludek, pokud jde o osobu vzdělanou.

V případě prvním se většinou jedná o produkty masového působení komunistické předškolní a školní výchovy, včetně vlivu panslovanského snu, který má u nás značně hluboké kořeny, sahající až do dob národního obrození.

V případě druhém můžeme hovořit o příslušnících páté kolony ruského impéria, kteří bezostyšně a vědomě slouží zlu, výměnou za podíl na moci, s níž souvisí jak peníze, tak jiné statky, kterých se tak domohou.

Čechy a poněkud méně Morava, ale už vůbec ne Francouzi Praze darovaná slovenská kolonie se vždycky nějak vymykaly okolnímu kulturnímu evropskému prostředí, v jehož geografickém srdci leží. Ať už to bylo šílenstvím husitské revoluce, které nás na staletí uvrhlo do izolace a úpadku, rozpoutáním třicetileté války, rozbitím Rakousko-Uherského soustátí, jehož plnoprávným členem jsme byli, nebo jediným známým příkladem z historie lidstva, kdy jsme si sami a dobrovolně vybrali hrůzy komunismu ve svobodných volbách roku 1946.

Zároveň nás pánbůh obdařil zvláštním druhem slepoty, který nám zabraňuje poučit se ze svých chyb a tak neustále žijeme v mnoha lžích, které se staly oficiálními pravdami a které tvoří základní kameny našeho státu.

Nelze se proto potom divit, že ačkoliv závistivě pošilháváme po bohatých německy mluvících sousedech, nejsme schopni ani ochotni následovat jejich příkladu, ale hledíme neustále k východním stepím, aniž bychom si uvědomovali, že právě to je příčinou stavu věcí v našich zemích, který považujeme za špatný.

Je hrůzné sledovat, jak z bývalého nejvyššího představitele státu vylézá ven jeho pravá podoba kremelského poskoka, přičemž jeho bývalá strana si z této hanby vytvořila doktrínu a politický program.

Čím hůře tím lépe, to bylo kdysi komunistické heslo, kterým se komunisté snažili destabilizovat zemi a kterého se nyní drží i ODS. Což bylo patrné na jejich společném hlasování s komunisty proti 1 500 pracovních míst v Brně, kde chtěla americká firma Amazon vystavět své distribuční centrum.

To všechno proto, aby bylo co nejvíce lidí bez práce a zoufalých a tím i ještě více náchylnějších naslouchat vábení z východu, kam bychom se národně měli opět vydat, poté co opustíme údajně špatnou Evropskou unii, která nás brzdí v rozletu.

Jestliže úryvek z jednoho článku pojednávajícího o současném Rusku a jeho ekonomických a politických aspektech vysvětluje, proč se na území jeho sousední suverénní země, tedy Ukrajiny, nacházejí tlupy ruských banditů a násilníků, které páchají všechny možné a myslitelné násilnosti, včetně rabování, loupeží a vražd, pak naší diagnózou je nejenom komplex malosti, ale i závisti a nenávisti.

Ať již rasové, národnostní, nebo sociální, přičemž důsledky naší kompenzace s takovými komplexy jsou patrné volby co volby.

Myslím, že s konstatováním toho, že Rusko potřebuje psychiatra je možno jen souhlasit.

Ovšem s tím, že Česko rovněž.

Dovolím si tvrdit, že něco takového jako je na Hradě, by si totiž nezvolili ani v Rusku.

I když ani tento produkt svobodné vůle sovětizovaného voličstva ve své pokleslosti nepředčí toho pána, který tam strašil doprovázen svými pošuky předtím.

V čemž spatřuji světlo na konci tunelu a vývoj směrem k lepšímu, abych neukončil svoji povelikonoční úvahu nějak pesimisticky. K pesimismu se totiž stačí rozhlédnout kolem sebe. Proč jej tedy ještě rozvíjet i slovy.

Ještě pár prezidentských voleb a budeme alespoň v Africe.

Odkud je to do Evropy, na rozdíl od SSSR, kde se ještě pořád většinově mentálně nalézáme, ačkoliv si to odmítáme jako každý správný duševně nemocný pacient přiznat, už jenom kousek.

I když mnohem rychlejší by bylo přijmout léčbu civilizací a ze svého onemocnění procitnout.

A třeba začít slavit nejvýznamnější státní svátek prvního ledna, nikoliv dvacátého osmého října.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | úterý 22.4.2014 9:30 | karma článku: 17.11 | přečteno: 997x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Přepolitizováno, překecáno, přeotráveno...

Taky už máte jako já plné zuby současného povolebna? Taky vám už leze krkem ta záplava novinových titulků a článků pojednávajících kdo, kdy a s kým a kdo, kdy, a proti komu? Tak to nás je nepochybně víc.

15.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 718 | Diskuse

Miroslav Václavek

Česká republika dává nejvíc peněz na uprchlíky na světě - a pro naše děti sbíráme víčka!

Je po volbách Léta Páně roku 2017 a Andrej Babiš coby Pyrrhos, který utrpěl své vítězství láká usednout koaliční strany na lep s hořící koudelí času u zadnice, pan prezident spřádá své úvahy o vládě bez důvěry poslanecké sněmovny

6.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 36.59 | Přečteno: 9196 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jan Žižka z Tokia – aneb jak popelář Tomio v Čechách ke štěstí přišel

„Lidská inteligence se výrazně liší, a to jak mezi rasami, tak i mezi muži a ženami. Ženy mají ve většině průměrné IQ - je mezi nimi méně geniálních či naopak totálně hloupých než mezi muži.

17.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 32.97 | Přečteno: 4194 | Diskuse

Miroslav Václavek

Stručný návod na to jak si po volbách zachránit život

Je pozdní podzim, listí se barví všemi barvami, tma přichází brzy a čím dál dřív a na skla oken bubnuje déšť svůj zádumčivý rytmus a obličeje potentátů politické reprezentace se zahalují chmurami, jako v zakletém království.

13.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 21.10 | Přečteno: 742 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Polootevřený dopis p. Ing. T. Vyoralovi, odesilateli otevřeného dopisu p. Bekovi

Nějak se nám tady s těmi otevřenými dopisy roztrhl Santa Klausův pytel. Pokoušející svůj osud víc než je zdrávo, napsal jsem taky jeden, když je dnes tak pěkně a svěže na procházce kol bezejmenné říčky

20.11.2017 v 11:59 | Karma článku: 6.92 | Přečteno: 130 | Diskuse

Libuse Palkova

Erotematika

Pokud nějaká pedagožka připustí, že preferuje erotematiku, nemusíte se hned obávat, že mravní výchova vašich dětí je ohrožena. Nemá to s erotikou nic společného, je to sice z řečtiny ale znamená to tázat se, klást otázky.

20.11.2017 v 11:44 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 143 | Diskuse

Zuzana Zajícová

Vůně muže

Je na čase, přátelé, věnovat se vůni mužů. Dokonce se točí filmy o tom, jak voníme my holky, ale kluci jako by nevoněli nebo co. Naštěstí jsem tady já a napravím, co ostatní zanedbali. Sepíšu pojednání o vůni muže.

20.11.2017 v 9:03 | Karma článku: 18.48 | Přečteno: 624 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezident umírá

Prezident umírá. Tiše a nenápadně, aby nás nevystrašil, vždyť je milujícím otcem našeho statečného národa. My to ale tušíme. Tušíme a proto slibujeme, že jej neopustíme ani v hodině jeho smrti

20.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 10.16 | Přečteno: 646 | Diskuse

Václav Toman

Revoluční metoda na prokrastinaci ve 2 krocích

Doba čtení: 4 minut V dnešním článku vám přináším revoluční metodu, jak NAVŽDY zvládnout prokrastinaci - tedy chronické odkládání věcí na později - a to jen ve dvou krocích. Tak se držte, je to tady:

20.11.2017 v 8:07 | Karma článku: 7.77 | Přečteno: 283 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.