Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soudruzi, je třeba skoncovat s internetem!

15. 10. 2014 9:45:45
"Tohle všechno (internet) vzniklo jako zvláštní projekt CIA a nadále se tak i rozvíjí," Vladimír Putin, Petrohrad, 24. dubna 2014.

Současné Rusko pod vedením Vladimíra Putina za hlasitého mlčení našich sdělovacích prostředků zahájilo ostrý útok na lidskou svobodu.

Tamní média, jak tištěná, tak internetová, má Putinův režim pod svojí kontrolou již dávno a tak přišli na řadu jak ruští blogeři, tak internet sám, který je tak pro ruské občany ostatně jedinou možnou cestou, jak mít přístup k necenzurovaným a státně nemoderovaným informacím.

A tak bylo nutno po vzoru stalinských kampaní proti nepřátelům nejdříve nutno internet odhalit jakožto zločinný, sloužící CIA a poté jej zneškodnit zákony, které Putinovy loutky v ruském „parlamentu“ schválily drtivou většinou hlasů a který staví nezávislé publicisty a blogery do pozice potencionálních ideozločinců a přikazuje se jim "zaregistrovat," tedy podrobit kontrole represivních složek Ruské federace a poté internet sám oddělit železnou oponou od ostatního normálního světa.

Nejdříve tedy vyšel zákon o potřebě regulace blogerů, který kromě jiného říká, že je nemožné zveřejňovat státní tajemství (což je v Rusku vlastně cokoliv) protože Vladimír Putin přišel na to, že "pokud určitá osoba má vliv na tisíce, desetitisíce lidí, pak se ve skutečnosti v zásadě takový blog neliší od médií" a tudíž je třeba jej kontrolovat úplně stejně, jako každé jiné ruské noviny, rádio, nebo televizi.

Ale to by bylo jen polovičaté řešení, protože internet sám nabízí mnoho dalších informací, které Kreml a Vladimír Putin nemá pod kontrolou a tudíž bylo přikročeno ke kroku, kterým bude volný tok informací a především komunikací přerušen a Rusko bude informačně stejně izolované, jako tomu bylo v dobách nejtřeskutějšího stalinismu.

Je nepochybné, že možnost organizovat na sociálních sítích opoziční názory, nebo kroky, vyvolávají nelibost nejen u naší kleptokracie, což lze pravidelně zaznamenávat v postesknutích na „ty internety“ a fejsbúky ze strany nic nechápajících domorodých individuí ztracených ve světě nejen IT, ale v případě Ruska jsou takové informace považovány za morovou nákazu, hrozící otrávit pravdou onu hluboce prohnilou a zkorumpovanou společnost stojící na bezpráví a absolutní a permanentní lži.

Proto byl ruskou Dumou přijat zákon zakazující ukládání osobních údajů uživatelů na zahraničních serverech, jak zní jeho název.

Což ze zdánlivě nevinného ustanovení činí mocný represivní nástroj na regulaci a omezení volného toku informací a dat, protože podle dle ruského zákona No 152, Odst. 3, s. 1 znamená, že to jsou: "osobní údaje - veškeré informace týkající se přímé nebo nepřímé identifikace, nebo vedoucí k identifikaci osoby (subjekt osobních údajů)."

Tedy se jedná vlastně o všechno, o e-mailovou adresu, datum narození, číslo bot, velikost košile, bydliště, politické názory, nebo oblíbené zvířecí plemeno – neboť to odkazuje k osobním údajům.

Dále tento zákon nařizuje prozatím v Rusku neregistrovaných provozovatelům zahraničních serverů ona zařízení do Ruska přesunout a bezpečnostním orgánům Ruské federace předávat veškeré své záznamy o osobních údajích občanů Ruské federace, které se nacházejí v jejích databázích.

V případě nesplnění této výzvy, budou služby takového serveru v Rusku blokovány.

Což znamená, že již na podzim přespříštího roku nebudou moci občané Ruské federace například nakupovat přes internet v zahraničí, objednávat si v zahraničí letenky, zamlouvat si pobyty v hotelích, užívat e-mailové služby Gmailu, nebo jakéhokoliv podobného e-mailového serveru, vyhledávat na Googlu, užívat Pay Pal, komunikovat na Twitteru, či na Facebooku, žádat o víza do EU, nebo kamkoliv jinam, užívat LinkedIn, nakupovat aplikace v AppStore, Android Play Market, Microsoft Store, včetně telefonování přes Viber a vlastně i všechno ostatní, co my považujeme za naprostou samozřejmost.

To platí i v případě toho, že by přesto některé ze společností dosud neprovozující servery na území Ruska na tyto podmínky přistoupila, fyzicky je tam umístila, ale nesouhlasila by s předáváním osobních informací občanů Ruské federace tamnímu KGB s odvoláním na obavy z jejich zneužití ke kriminalizaci osob s názory nepohodlnými Putinově kleptokratuře.

Co je ale naprosto nejděsivější, je ono naprosté ticho rozléhající se českými médii, které by jako první měly spustit informační tsunami o naprosto flagrantním a nevídaném porušování jak osobních svobod, tak dosud kromě totalitních zemí nenarušované svobody internetu.

Namísto toho jsme však svědky informací o ostudných vystoupeních podporujících režim Vladimíra Putina prezidentem České republiky Milošem Zemanem, který v ruském jazyce pronášel plamenné výzvy (i prezident Protektorátu Čechy a Morava Emil Hácha, mluvil s Němci česky) na ukončení sankcí proti agresi Putinova Ruska vůči Ukrajině, namísto toho, aby jakožto prezident údajně demokratické země vystoupil proti spuštění elektronické železné opony a hájil tak hodnoty svobody, demokracie a lidských práv, které by měl zastupovat, tak jak mu to ukládá ústava České republiky.

Je evidentní, že Putinovo Rusko zahájilo kurs k izolaci, což je vlastně ale i jediná možnost, jak Vladimír Putin může ze své osoby učinit samovládce a za pomoci oné izolace, kterou masy odtrhne od reality a informací, tak vytvářením vnějších nepřátel, svoji moc udržovat.

Což musí jak současnému, tak minulému nájemníkovi Hradu znít jako ta nejkrásnější hudba.

Vždyť si jen představte ty titulky...

V České republice byl schválen zákon zakazující ukládání osobních údajů uživatelů na zahraničních serverech.

iDnes předkládá své články ke schválení Miloši Zemanovi.

Livie Klausová je velvyslankyní v Karlových Varech.

Ústav při KGB na výzkum veřejného mínění zjistil, že Václav Klaus má oblibu 89%

V posledních volbách zvítězila ODS a ČSSD se zisky 50%

Pražské letiště nese název Letiště Leonida Iljiče Brežněva.

Zlín je přejmenován na Putingrad.

Zbytek jednotného tisku přebírá články od iDnes.

Na znárodněné Nóvě bylo zahájeno další kolo oblíbené soutěže: Co víš o Euroasii?

Dočasný pobyt bratrských vojsk Střední skupiny Ruské federace se prodlužuje na neurčito.

Vláda rozhodla o výstavbě mauzolea Karla Gotta.

Snižuje se cena banánů, stejně nejsou.

V České republice byl schválen zákon o registraci blogerů.

Bloger Miroslav Václavek je vězení.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | středa 15.10.2014 9:45 | karma článku: 35.22 | přečteno: 4060x


Další články blogera

Miroslav Václavek

Šok, víme první – v České republice byl objeven nový živočišný druh - člověk zemandrtálský

Jak jste si zajisté naši milí čtenáři všimli, veřejný život v naší zemi ovlivnil zcela nový fenomén. Tím je senzační objev zcela nového živočišného druhu, který doposud unikal pozornosti světové vědy.

13.2.2018 v 6:00 | Karma článku: 37.30 | Přečteno: 3772 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jak se dělá prezident, aneb mít Zemana v hrsti

„Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svoji zem." 35. americký prezident John Fitzgerald Kennedy

29.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 19.72 | Přečteno: 952 | Diskuse

Miroslav Václavek

Ne teroristům, ne islámu, ne Bruselu, ne imigrantům, ne erohujerům!!!!!!!!!

Toto je pravda, kterou vám Česká televize neukáže!!!!!!!! Sdílej, přeposílej, rozšiřuj!!!!!! Nevol vlastizrádce

18.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 23.88 | Přečteno: 1841 | Diskuse

Miroslav Václavek

Mezi holými ňadry na Zemana a holou zadnicí na Američany není žádný rozdíl

„Chtěl jsem jen říci, že si lidé mají za svým názorem stát. I když při něm občas dojde třeba na spuštění kalhot,“ poznamenal veterán, který si oddechl. V případě odsouzení mu hrozila ztráta práce řidiče kamionu,

15.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 26.58 | Přečteno: 1357 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Jak jsem sexuálně obtěžovala

Některé ženy si stěžují, že nevhodné poznámky mužů na ženské tělo, nebo dokonce explicitní narážky na jejich pohlavní orgány, můžou citlivějším jedincům způsobit psychická traumata. Někdy ale někdo něco plácne bez zlého úmyslu.

23.6.2018 v 17:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jan Pražák

Pedofil a jeho oběť

Za zrodem vztahu Rudolfa a Nadi stála náhoda. Rudolf vytáhl topící se Nadinu třináctiletou dceru Majku v Chorvatsku z moře, zachránil jí život a Naďa se do něj zamilovala.

23.6.2018 v 16:44 | Karma článku: 5.65 | Přečteno: 86 | Diskuse

Jana Klenorová

Zase vedle!

Dámy budou znát ten šimravej, vzrušující pocit vysoko na stehně. Ten pocit, kterej napovídá, že to špatně dopadne.

22.6.2018 v 19:31 | Karma článku: 14.77 | Přečteno: 749 | Diskuse

Libuse Palkova

Pozor-imigrant vám sní i poslední sušenku

Na italských sociálních sítích jsem nedávno našla obrázek, jak u stolu sedí italský politik, italský volič a imigrant. Před nimi je na stole talíř s dvanácti sušenkami. Politik shrábne jedenáct sušenek a strčí si je do kapsy.

22.6.2018 v 18:07 | Karma článku: 17.81 | Přečteno: 1754 | Diskuse

Jarka Jarvis

Šéfe, končím

Mnozí z vás tenhle fenomén možná znají. Člověk chodí do práce, dřepí v kanceláři od osmi do pěti, od pondělka do pátku, a najednou ho to přestane bavit. A tak zvedne zadek ze židle, a vykročí do neznáma.

22.6.2018 v 2:15 | Karma článku: 25.85 | Přečteno: 1368 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz