Miloš Zeman dřel v Číně jako kůň, ale ne na tebe český občane

31. 10. 2014 9:15:15
"My budeme velkorysí. Nebudeme je (komunisty) střílet, nebudeme do nich lít slanou vodu, mlátit je gumovými obušky, nic z toho, co oni dělali nám! Avšak vůči své zemi a vůči svým dětem jsme povinni je všechny najít a všechny soudit! Jestliže zločince netrestáme, ba ani morálně neodsuzujeme, pak nejen chráníme jejich ničemné stáří, ale podrýváme tím veškeré základy spravedlnosti nových generací. Mladí se tak učí, že podlost se na světě nikdy netrestá, nýbrž že vždy přináší blahobyt. A v takové zemi žít bude nepříjemné, ba strašné!" Alexandr (Maháthmá - alespoň pro mě) Solženicyn

Ještě téměř nestačily vychladnout motory tryskových letadel zahajujících letecký most Praha – Peking, metály laureátů odekorovaných při příležitosti vzniku dávno mrtvého státu se stále lesknou novotou a ve veřejném prostoru se ráčila rozhořet válka vedená slovy.

Původce toho všeho rozruchu se zahalil do mlčení a zmizel ze scény, ač v době své návštěvy v Čínské lidové republice hýřil bonmoty a mrhal perlami svého sarkasmu i návrhy na kdeco a z Hradu se do podhradí rozléhá ticho, pouze tu a tam přerušované pípnutím mluvčího, který evidentně nevěří ani jednomu slovu, za která je placen.

Ani se mu nedivím, také by se mi eklovalo omlouvat neomluvitelné, kterého se na naší zemi dopustil prezident České republiky na své návštěvě Čínské lidové republiky.

Již sám fakt toho, že letadlo, kterým ráčil za čínskými komunisty odletět, bylo doslova napěchováno výkvětem českého politicky organizovaného zločinu v různých fázích trestního stíhání, je natolik bizarní, že něco podobného, by krom afrických zemí a té naší, zemičky krásné střediskové, postačilo k tomu, aby se hlídací psi demokracie, tedy sdělovací prostředky na tento gang vrhly a rozcupovaly by informačně zúčastněné na kusy tak, aby je podobné pokusy o ještě větší propojení zločinu a politiky nadobro přešly.

Stačí jen sečíst finanční hodnoty, o které přítomní na palubě prezidentského letounu připravili tuto zemi, abychom došli k částkám stovek milionů korun, které prostřednictvím osob "podnikatelské mise" zůstaly za nehty společnosti Key Investments a to se na tuto „podnikatelskou misi“ nedívám podrobněji, ale užívám pouze optiky informací z masových médií a vůbec opomíjím přítomnost pana čistého tamtéž, neboť v jeho případě není ještě zdaleka nic sečteno, ani vyčísleno.

A tak není divu, že i když pan prezident se v předvolební kampani zapřísahal Aloisem Jiráskem, Janem Husem i Žižkou z Trocnova a dokonce v tomto znění složil i prezidentský slib, že bude hájit české zájmy ve dne v noci, skutek mu v Číně utek.

Velkohubá prohlášení k nimž se přidal i premiér pan Sobotka jsou pouze tím hlukem, který má zakrýt ono strašné ticho faktů, před něž jsme postaveni a tak i média cudně mlčí a přecházejí stejným tichem to, že i když dle slov nejvyšších představitelů a především jejich mluvčích bylo dosaženo grandiózních úspěchů, pak je nutno s nimi souhlasit.

Ale pouze v tom případě, že bychom byli občany Čínské lidové republiky, Holandska, nebo Slovenska, neboť i když se pan prezident chlubí prodejem nebohého krtečka do otroctví a zaměstnal tak několik desítek tisíc Číňanů, je třeba se nad tím velmi pozastavit, protože ne my, ale oni k nám a nejenom k nám, budou krtečka vyvážet a čile s ním obchodovat.

A stejně tak, jako když na večeři s vrcholným představitelem čínských komunistů s sebou vzal majitele firmy PPF, nevykonal nic pro vlast, i když se tímto slovem ohání jako plácačkou na mouchy, když je potřeba zaplácnout nějakou nepříjemnou skutečnost.

Z případně uzavřených kontraktů na provozování lichvy v Čínské lidové republice, nebude mít český daňový poplatník totiž vůbec nic. Ačkoliv soudruh prezident a ostatní čínští hmotně zainteresovaní soudruzi za svůj podíl v případě souhlasu s poskytováním úvěrů PPF čínským pracujícím nepochybně dostanou své, pak ty milý občane, ačkoli jsi schopen na základě tirád pana Sobotky něco očekávat, začni truchlit, neboť firma PPF není firmou českou, ale holandskou a sídlí v Amsterodamu a tudíž tam i platí daně a ty hledej kapesník, abys utřel nos.

Stejně tak utírej nos český daňový poplatníku a občane nad úspěchy slovenské společnosti J&T, která v Číně pod ochrannými křídly Miloše Zemana již své kontrakty uzavřít ráčila, neboť hádej, co z toho budeš mít. Ano, přesně to.

Extempore pana prezidenta, kterého se dopustil na naší svobodě a demokracii, když v čínské lidové televizi po vzoru Klementa Gottwalda prohlásil, že se do rudé Číny jezdí učit jak nás stabilizovat (tady zakroutit nám krkem) a nemá v úmyslu vůbec hovořit o jakýchsi lidských právech, když se natolik osvědčilo tvořit hospodářský růst skrze koncentráky a bezpráví, bylo v kontextu s těmi, kterými se obklopuje, tedy pouze nevyhnutelné.

Zda pan prezident a jeho entourage uzavřela kontrakty na dodávky mýdla a vkusných stínítek z potetovaných lidských kůží z čínských koncentračních táborů, či na dodávky lidských orgánů vyjmutých z těl popravených za ideové zločiny, a s kterými čínský komunistický režim čile obchoduje, zatím média mlčí.

Jestli na zpátečním letu holandská a slovenská firma, v jejichž zájmu jako jejich obchodní zástupce pan prezident čínskou návštěvu vykonal, nějakým způsobem zásluhy pana Zemana ocenily, rovněž zůstává obchodním tajemstvím.

Je možné, že mu byl odpuštěn nějaký ten poplatek z vedení účtu a tak i banku můžete mít rádi.

Následné uzavření cesty „slavnostním aktem“ na Hradě, který zahájila několikaminutová porucha údajně způsobená hradním jističem, svádí ke konstatování, že nikoliv hradní jistič, ale hradní pán má poruchu.

A to poruchu na svém svědomí, morálce, hodnotách, důstojnosti a cti.

Protože popřít hrůzy, které se udály při a po okupaci Tibetu, včetně toho, že svými ústy i za Českou vládu vyhlásil jednostranné moratorium na otázku lidských práv čínského komunistického režimu, je natolik hanebné, že můžeme veřejný prostor reprezentovaný prezidentem České republiky a Českou vládou považovat za žumpu, přičemž se nacházíme na jejím dně a klesnout již není kam.

Snad jen možná ještě k Rusku, ale v Evropě již není větších hlubin, špíny a hnusu.

Kde domov můj?

Já nevím.

Jak to zpíval David Koller?

Jsme v prdeli?

Kdyby jenom tam...

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | pátek 31.10.2014 9:15 | karma článku: 33.97 | přečteno: 1965x


Další články blogera

Miroslav Václavek

Vítězem komunálních voleb je pan prezident Václav Havel

Je pár dnů po komunálních volbách a v Čechách na Moravě i ve Slezsku vládne podivný klid. Jen nad krajinou zahalenou do hávu babího léta a zářícího listí stoupá prach z toho, jak volič vyprášil kabát komunistům a okamurovcům

12.10.2018 v 6:15 | Karma článku: 24.52 | Přečteno: 943 | Diskuse

Miroslav Václavek

Padesát syrských sirotků versus miliardář, který ukradl slunce

Jen málokdy lze v poměrně pochmurném světě domorodého politického života spatřit cokoliv pozitivního a cokoliv, co lze přirovnat k záblesku světla v temnotách.

16.9.2018 v 6:15 | Karma článku: 42.60 | Přečteno: 10281 | Diskuse

Miroslav Václavek

Běž domů Ivane – a vezmi s sebou i Miloše

Běž domů Ivane, čeká tě Nataša, to je text jedné velmi známé písničky, která vznikla jako reakce na ruskou válečnou agresi ze srpna 1968 a ve které se zpívá o tom, že Ivan byl hodnej hoch, ale poslali ho do úplně cizí země,

21.8.2018 v 6:15 | Karma článku: 35.40 | Přečteno: 1291 | Diskuse

Miroslav Václavek

Říjen 1918? Osudová chyba v historii našeho národa

Je rok 2018, rok několika významných výročí, z nichž jedno se odehraje 21. srpna a bude to den padesátého výročí válečného napadení naší země našimi údajnými spojenci sdruženými v agresivním paktu takzvané varšavské smlouvy,

14.8.2018 v 6:15 | Karma článku: 38.85 | Přečteno: 5024 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Vlk

Podprda ke snídani

Zaostřím na pás u pokladny a pak ji uvidím, hned vedle hovězího masa a hromádky koření, asi na svíčkovou, leží krásná rudá krajková podprsenka. Taková ta vyztužená sexy kráska na hezký večer s novým chlapem.

21.10.2018 v 8:04 | Karma článku: 34.75 | Přečteno: 1334 | Diskuse

Jan Pražák

Trestní oznámené aneb me too v mužském vydání

Podávám trestní oznámení na dvě neznámé pachatelky, které se mi posmívaly v mých čtrnácti létech, když jsem okolo jejich domu chodil do školy.

21.10.2018 v 7:35 | Karma článku: 32.12 | Přečteno: 893 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Elektromobilita je slepá cesta, přichází šlapomobilita?

Zprvu neformální setkání výboru Evropské komise pro elektromobilitu s představiteli Ligy za práva lišek se zvrhlo v krvavou řežbu a demolici psychiatrické léčebny v Machelenu na předměstí Bruselu.

21.10.2018 v 7:35 | Karma článku: 19.32 | Přečteno: 501 | Diskuse

Jana Klenorová

Stejná krevní skupina?

Nakonec si to rande domluvili. Ten den byli oba od rána nervózní. Těšili se. Měli za sebou snad kilometr vyměněných písmenek a pár fotek, které zakrývaly identitu, ale slibně napovídaly.

20.10.2018 v 20:20 | Karma článku: 14.05 | Přečteno: 539 | Diskuse

Jana Majová

Já, moje druhé já a svět

Existuji dvakrát. Nejsem sama. Dvakrát existuje i manžel a někdy i děti. Přesto teď zůstaňme u toho, že světem pobíhají dvě Jany. Kromě mne skutečné, ještě alternativa. Že to není možné? To si pište, že je. A nedělá mi to radost.

20.10.2018 v 16:26 | Karma článku: 13.00 | Přečteno: 293 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz