Válka s Polskem

9. 12. 2014 9:15:15
„Všechno, co je na východ od Prahy, stojí za hovno,“ ušklíbl se pán za pípou údajně kultovní hospody U Zlatého tygra, aby se tak poté, co zaslechl polštinu hostů, utvrdil ve své víře v dobré pivo, ženy hezké, což jsou dary země české a vůbec bajkajlaj se jal točit další zlatou Plzeň, kterou tam sice čepují skvělou, ale jinak, ať si ji za takových okolností klidně nechají. A ačkoliv to na první počtení vypadá, že budu psát o úrovni pražského pohostinství, není tomu tak a proč to vlastně zmiňuji se dozvíte z obsahu článku.

Jsme zemí, která je válečném stavu. Ve stavu byť oficiálně nevyhlášeném a z vládní úrovně popíraném úplně stejně, jako tomu činí Rusko ve své agresi vůči Ukrajině.

I když pokud o naši zemi a její tristní stav ozbrojených sil jde, je nutno podotknout, že neválčíme zbraněmi, ale jakýmisi podpultovými vyhláškami namířenými proti potravinové produkci okolních zemí, ale nejvíce, jak se již stalo jakousi nepochopitelnou tradicí, proti Polsku.

Se vstupem na evropský trh, který svojí velikostí a prosperitou dává mnohým firmám se schopným vedením šance, jakých jsme byli svědky naposledy za Rakousko-Uherského soustátí se vzájemnému obchodu otevřely nejen země ostatní, ale i ta naše.

Místní postkomunistická potravinová produkce patřící osobám s minulostí minimálně lidových milicionářů, dosud uměle ochraňovaná rozhodnutími nevyzpytatelného úředního šimla a cly a jinými umělými omezeními, byla najednou vystavena konkurenci ze zemí, které jsou agrární a s vysokým podílem potravinářského průmyslu, na což místní bossové nebyli zvyklí.

Najednou bylo možné se nikoho neptat, nesepisovat ponížené prosby všemocnému státu o povolení dovozu, ale vzít telefon a nakupovat a prodávat, přesně tak, jak to má i v normální zemi být.

Jazyková a kulturní blízkost, která nás pojí s našimi nejbližšími přáteli, tedy s našimi polskými bratry, nám otevřela dveře na tamní obrovský trh, kam s úspěchem vyvážíme své strojírenské výrobky, včetně automobilů Škoda, které jsou dokonce polskou nejprodávanější značkou, a zároveň směrem opačným k nám začala proudit polská potravinová produkce.

Čímž se stala pro české oligarchy nepřítelem číslo jedna, a neboť i když je většina potravinářských podniků navenek jakoby česká, protože patří zahraničním vlastníkům, pak je zde i nadále nepřehledná spleť vzájemně propojených firem, patřících bývalým komunistickým aparátčíkům a jejich rodinám se stále přetrvávajícími a silnými vazbami na současné státní struktury, na které tyto klany vyvíjejí nátlak, s nímž se chtějí s touto pro ně nevítanou konkurencí nekale vypořádat.

Protože to normálními prostředky, tedy nabídkou ještě lepšího, kvalitnějšího a cenově atraktivnějšího zboží, vzhledem ke své neschopnosti a komunistické minulosti nedokážou.

Což je příčinou existence interních sdělení o speciálně zacílených kontrolách na polské potravinové výrobky, jak to vyplulo na povrch jako smetí a špína vůbec.

465208-original1-vjz6t.jpg

Je třeba si uvědomit, že tímto aktem rozpoutala česká strana obchodní válku s obchodním partnerem, s nímž máme každoroční bilanci v řádech desítek miliard korun a pokud na základě těchto zjištění polská strana zahájí reciproční opatření, včetně podání žaloby u evropského soudu pro narušování volného obchodu, budeme se ještě velmi divit.

Ptáte se, a proč by tomu tak měli činit?

Já mohu odpovědět pouze jedno – obranná reakce je v takovém případě porušení těch nejzákladnějších práv, kterých užíváme, pokud o náš export jde na sto procent, pouze přirozenou reakcí.

Úplně stejně jako Spojené státy reagovaly na Pearl Harbor, nebo Sovětský svaz na 21. červen 1941.

Dovedu si naprosto živě představit, jak polská strana vzhledem k velmi pochybné pověsti českého alkoholu, který zabíjel jak u nás, tak i v Polsku, zavede odvetné opatření na dovoz například českého piva, včetně lihovin tak, že nařídí povinnost hlásit týden dopředu plánovaný dovoz tohoto významného českého vývozního artiklu do Polska, potom počne odebírat vzorky a nacházet v nich nesrovnalosti.

Rovněž může polská strana nařídit reciproční a selektivní kontroly na české potraviny, které jsou běžně v polských obchodech k mání a „odůvodnit“ to obavami o jejich kvalitu, protože se jedná o produkci vrácenou z ruských hranic.

A kdyby polský úřad pro kontrolu průmyslových výrobků počal objevovat nějaké bezpečnostní mezery ve výrobcích firmy Škoda Auto, myslím, že by se pan ministr zemědělství vrátil rychle na kombajn.

Ostatně Ministrstvo zemědělství vůbec začíná nebezpečně připomínat jakýsi úřad pro rasovou čistotu potravin, neboť podobné praktiky "ochrany trhu," naposledy užívalo nacistické Německo.

kauft-nicht-bei-juden.jpg

Tschechen! Kauf nicht bei Polen!?

To všechno podotýkám pouze proto, že je zcela evidentní, že si kompetentní pánové opět nás toužící přivést k potravinové soběstačnosti slušovického druhu neuvědomují to, že každá mince má dvě strany.

Navíc, jestli se na našem trhu v roce 2013 prodalo polských potravin za 23,5 miliardy Kč, znamená to, že do státní pokladny tak jen na DPH přiteče 3,5 miliardy, přičemž je v mnoha zemědělských odvětvích naše bilance kladná. Což znamená, že například mléčných výrobků a mléka, vyvezeme více, než se jich na český trh doveze.

Z toho vyplývá, že není v bytostném zájmu této země jakkoliv omezovat vzájemný obchod se zeměmi Evropské unie, protože je naši ekonomiku třeba vidět optikou celku, nikoliv pohledem pokřiveným osobním zájmem nějakého normalizačního komunisty, navyklého na svůj monopol.

Ostatně pokud chcete opět zažít potravinovou soběstačnost, o níž blouzní Velebové a jiní komunisté, tedy regál zaprášených sirupů, regál zaprášených konzerv, zkažené pivo, v němž sněží již při závozu na prodejnu, nebo smradlavé a kyselé jogurty s marmeládou na dně, tak prosím.

Dejte v příštích volbách hlas Komunistické straně a budete osvobozeni jak od supermarketů, tak i od volného pohybu osob, tak i zboží a opět nebudete mít na výběr a třeba budete zase šťastni.

Pokud jde ale o mne, řekl bych, že tím jediným kdo má právo veta a rozhoduje, co vloží do svého nákupního košíku je zákazník a tak by to mělo i zůstat.

Protože ani státem organizovaná účelová kampaň, mající nalézt jakákoliv, byť ta nejmenší pochybení v kvalitě polských potravin nevedla k takovým zjištěním, což pouze vysokou kvalitu polských potravin dokládá.

K vyjádření toho nadutého mladého pána z reklamní agentury, která svým spotem na polského podvodníka vlastně celou lavinu spustila a které je svým obsahem totožné s blbostí onoho bezejmenného pinkla (protože se naší země zmiňovaná skutečnost o soli nijak nedotkla) a mající pravděpodobně původ v místě pobytu v zemi po etnické čistce, mohu dodat pouze jedno.

Zajeďte si do Polska.

A to nejenom oba dva.

Ale nejlépe vás co nejvíce.

Abyste zjistili, že řečeno s Komenským, veškerý pivní šovinismus toliko pro hovado dobrý jest.

A taky abyste se dozvěděli, že jste se svým pocitem o vlastní nadřazenosti, vedle jako ta tannenbaum.

Protože pokud o Polsko jde, zapomeňte na to, co jste si všechno o něm mysleli.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | úterý 9.12.2014 9:15 | karma článku: 27.54 | přečteno: 2604x


Další články blogera

Miroslav Václavek

Vítězem komunálních voleb je pan prezident Václav Havel

Je pár dnů po komunálních volbách a v Čechách na Moravě i ve Slezsku vládne podivný klid. Jen nad krajinou zahalenou do hávu babího léta a zářícího listí stoupá prach z toho, jak volič vyprášil kabát komunistům a okamurovcům

12.10.2018 v 6:15 | Karma článku: 24.52 | Přečteno: 943 | Diskuse

Miroslav Václavek

Padesát syrských sirotků versus miliardář, který ukradl slunce

Jen málokdy lze v poměrně pochmurném světě domorodého politického života spatřit cokoliv pozitivního a cokoliv, co lze přirovnat k záblesku světla v temnotách.

16.9.2018 v 6:15 | Karma článku: 42.60 | Přečteno: 10281 | Diskuse

Miroslav Václavek

Běž domů Ivane – a vezmi s sebou i Miloše

Běž domů Ivane, čeká tě Nataša, to je text jedné velmi známé písničky, která vznikla jako reakce na ruskou válečnou agresi ze srpna 1968 a ve které se zpívá o tom, že Ivan byl hodnej hoch, ale poslali ho do úplně cizí země,

21.8.2018 v 6:15 | Karma článku: 35.40 | Přečteno: 1291 | Diskuse

Miroslav Václavek

Říjen 1918? Osudová chyba v historii našeho národa

Je rok 2018, rok několika významných výročí, z nichž jedno se odehraje 21. srpna a bude to den padesátého výročí válečného napadení naší země našimi údajnými spojenci sdruženými v agresivním paktu takzvané varšavské smlouvy,

14.8.2018 v 6:15 | Karma článku: 38.85 | Přečteno: 5024 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Vlk

Podprda ke snídani

Zaostřím na pás u pokladny a pak ji uvidím, hned vedle hovězího masa a hromádky koření, asi na svíčkovou, leží krásná rudá krajková podprsenka. Taková ta vyztužená sexy kráska na hezký večer s novým chlapem.

21.10.2018 v 8:04 | Karma článku: 34.39 | Přečteno: 1305 | Diskuse

Jan Pražák

Trestní oznámené aneb me too v mužském vydání

Podávám trestní oznámení na dvě neznámé pachatelky, které se mi posmívaly v mých čtrnácti létech, když jsem okolo jejich domu chodil do školy.

21.10.2018 v 7:35 | Karma článku: 31.56 | Přečteno: 875 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Elektromobilita je slepá cesta, přichází šlapomobilita?

Zprvu neformální setkání výboru Evropské komise pro elektromobilitu s představiteli Ligy za práva lišek se zvrhlo v krvavou řežbu a demolici psychiatrické léčebny v Machelenu na předměstí Bruselu.

21.10.2018 v 7:35 | Karma článku: 19.32 | Přečteno: 489 | Diskuse

Jana Klenorová

Stejná krevní skupina?

Nakonec si to rande domluvili. Ten den byli oba od rána nervózní. Těšili se. Měli za sebou snad kilometr vyměněných písmenek a pár fotek, které zakrývaly identitu, ale slibně napovídaly.

20.10.2018 v 20:20 | Karma článku: 14.05 | Přečteno: 532 | Diskuse

Jana Majová

Já, moje druhé já a svět

Existuji dvakrát. Nejsem sama. Dvakrát existuje i manžel a někdy i děti. Přesto teď zůstaňme u toho, že světem pobíhají dvě Jany. Kromě mne skutečné, ještě alternativa. Že to není možné? To si pište, že je. A nedělá mi to radost.

20.10.2018 v 16:26 | Karma článku: 13.00 | Přečteno: 292 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz