Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak zachránit rubl!

17. 12. 2014 9:15:15
Miloš Zeman měl neklidnou noc. Zdálo se mu, že se svými ruskými přáteli pije retsinu a ouzo, ovívá jej ranní bríza rhodoského souostroví a společně se zemědělským tajemníkem OV KSČ Velebou, vzpomínají na léta spojená s tádžickým kolchozním hospodařením. Na úrodné lány sjednocených plodin i ztepilé siluety šikmookých kolchoznic, ke kterým začal hovořit ze spaní plynulou ruštinou, a mlha počala obestírat okolnosti oné družby, aby se Ivana nezlobila...

Ráno se vzbudil celý rozlámaný, jakoby strávil celý den rozoráváním celin sedíc na kozlíku buldozeru značky Stalin a nasadil si brýle, aby otevřel televizi a informoval se o dalších manévrech Rudé armády při osvobozeneckých ofenzívách na Krymu a Ukrajině, když tu mu z lebky povstaly zbytky jeho ctihodných šedin, jako mrtví při posledním soudu.

Rubl padl, četl s hrůzou v titulku běžícím buržoazní ČT24 když přeladil z ruských kanálů, kde se jako obvykle ujistil o grandiózních úspěších země, kde zítra již znamená včera a jat neblahými tušeními, že soudruzi asi někde udělali chybu, nakázal první dámě podat mu rubášku, přinést mu hůl té staré babky a svolal NERVY.

„Takže v jedenáct je mimořádný zasedání našeho velkýho lidovýho churalu jo?“ Obvolal jeho členy kódovaným způsobem, aby nedal šanci agentům imperialismu ani CIA a přidal krátký program.

„Tam budeme držet tu minutu ticha za padlej kurs toho rublu k tomu dolaru jako jo a položíme věnec k památníku neznámýho ruskýho daňovýho poplatníka a pak si vezmeme všichni prášek na prostatu jako dycky. Jo a abych nezapomněl na to hlavní, musíme jako něco vymyslet jo? Co jako s rublem jo?“

NERVY, tedy Národní Elitní Rusofilní Výkvět Ynteligence byl svezen Čajkami na přísně utajené místo lánského zámku a počal plnit svoji roli.

Vzhledem k přísnému utajení, v němž pracuje tak nemůžeme čtenářům prozradit identitu jeho členů, nicméně alespoň můžeme naznačit, že se jedná o největší mozky naší země a ne jako o toho Havla.

Přísně utajený člen Klaus začal celé zasedání svým sonorním hlasem, který nepochybně musí vzbuzovat jistá očekávání u jinak orientované části naší populace a sdělil: „Já si myslím, že nemůžu být šťastný z toho, co se s rublem děje. Obávám se, že k tomu přispěla západní Evropa s USA. Prezident Vladimir Putin je politik jako každý jiný, ničím se výrazně neodlišuje. Všichni se snaží prosadit své politické cíle. A ani on určitě nemůže být šťastný z toho, co se s rublem děje. Já se na ten západ mračím.“

Poté promluvil i další přísně utajený člen Veleba: „Podle mého především chybí nějaká opravdu objektivní analýza dané politické, ale i ekonomické situace kolem toho rublu. Převládají jenom emoce. V podstatě mohu zopakovat slova Václava Klause, že převládá hon na Rusko K vystoupení toho našeho prezidenta Zemana na Rhodosu je dobré vědět, že si prezident Zeman vybral ruštinu a přednesl tam patnáctiminutový projev v ruštině.“

Další, doposud nejpřísněji utajovaný člen Kotěnočkin přidal: „Já daragije druzja, buděm gavariť i za tavaryša Rusakova i chačel by vam skazať, tedy řeknut, že Amjerika je vlk v ruše beranka a dolar je ymperyjalizmus.“

Když se tedy někteří členové NERVY vyjádřili, již ruštinou uklidněný Miloš Zeman vyjádřil své teze, kterými je třeba zachránit rubl a potažmo i celou ruskou ekonomiku, ohrožovanou rejdy sil sloužícími dolaru.

„Ano, situace je vážná,“ promluvil Miloš Zeman k přítomným a stiskl tlačítko intercomu. „A přineste nám to prosím ještě jednou jo?“ vydal příkaz asistentce ve vedlejší místnosti a pokračoval.

„Je o mne známo, že jsem skvělý národohospodář, což je pravda a nebudu to zastírat. Proto jako vůbec hlavní a nejdůležitější krok navrhuji, aby za prvé Ruská národní banka devalvovala rubl na nulu a zastavila tak jeho další pád. To povede ke stabilizaci ruské měny a ekonomiky vůbec.

Za druhé, považuji za nezbytně nutné, aby vláda Ruské federace zvýšila vstupné do Leninova mauzolea, přičemž u zahraničních turistů bude trojnásobně vyšší a bude hrazeno v dolarech či eurech a mohlo se tak pokračovat v těch intervencích, jejichž smyslem bude udržení oné opt out nulové hodnoty.

A za třetí, milý Václave, ředitel Pionýr Investment se v soukromém rozhovoru vyjádřil, že ruská měna je pevná a měnová reforma nebude, všechno jsou to fámy, které šíří třídní nepřátelé.

Tak a máme to a to by bylo a dáme to ještě jednou, ať to pára tlačí,“ a stiskl tlačítko na asistentku.

Mluvčí mluvčího prezidenta republiky Pasáček, pak ve svém vystoupení návrhy NERVY veřejně přednesl a rovněž vyjádřil ostrý protest na adresu Vatikánu, který svými nejnovějšími vojenskými manévry zneklidňuje atmosféru v Evropě a přilévá tak oleje do ohně.

„Pan prezident je stejně jako pan prezident Putin rovněž i zneklidněn navýšením vojenského rozpočtu tohoto kněžského státu, jehož ozbrojené složky tak plánuje tato agresivní mocnost navýšit o pět halapartníků a deset sudlic s plochou dráhou seku. Což je bezprecedentní pošlapání mezinárodního práva a nepřijatelné vyvolávání duchů minulosti,“ uzavřel tiskovou konferenci Pasáček.

Co na to Kreml se doposud neví.

Ale jak se nechal slyšet známý americký jestřáb Zbigniew Brzezinski, je velmi pravděpodobné, že prezident Putin buď Miloši Zemanovi navrhne začít s abstinencí, nebo nám vyhlásí válku.

Rubl se ale nicméně po událostech z minulé noci nulové hodnotě přiblížil.

Zda se zvýšilo i vstupné na vycpaninu V.I.Uljanova se dozvíme později. Hynek Kmoníček v tomto smyslu zahájil intenzivní diplomatická jednání s ruskou stranou

Každopádně topit se s tím v kamnech dá.

Dodávám já.

Na jiné upotřebení je přece jenom rubl poněkud tvrdý.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | středa 17.12.2014 9:15 | karma článku: 25.23 | přečteno: 1515x


Další články blogera

Miroslav Václavek

Šok, víme první – v České republice byl objeven nový živočišný druh - člověk zemandrtálský

Jak jste si zajisté naši milí čtenáři všimli, veřejný život v naší zemi ovlivnil zcela nový fenomén. Tím je senzační objev zcela nového živočišného druhu, který doposud unikal pozornosti světové vědy.

13.2.2018 v 6:00 | Karma článku: 37.30 | Přečteno: 3772 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jak se dělá prezident, aneb mít Zemana v hrsti

„Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svoji zem." 35. americký prezident John Fitzgerald Kennedy

29.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 19.72 | Přečteno: 952 | Diskuse

Miroslav Václavek

Ne teroristům, ne islámu, ne Bruselu, ne imigrantům, ne erohujerům!!!!!!!!!

Toto je pravda, kterou vám Česká televize neukáže!!!!!!!! Sdílej, přeposílej, rozšiřuj!!!!!! Nevol vlastizrádce

18.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 23.88 | Přečteno: 1841 | Diskuse

Miroslav Václavek

Mezi holými ňadry na Zemana a holou zadnicí na Američany není žádný rozdíl

„Chtěl jsem jen říci, že si lidé mají za svým názorem stát. I když při něm občas dojde třeba na spuštění kalhot,“ poznamenal veterán, který si oddechl. V případě odsouzení mu hrozila ztráta práce řidiče kamionu,

15.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 26.58 | Přečteno: 1357 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Jak jsem sexuálně obtěžovala

Některé ženy si stěžují, že nevhodné poznámky mužů na ženské tělo, nebo dokonce explicitní narážky na jejich pohlavní orgány, můžou citlivějším jedincům způsobit psychická traumata. Někdy ale někdo něco plácne bez zlého úmyslu.

23.6.2018 v 17:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jan Pražák

Pedofil a jeho oběť

Za zrodem vztahu Rudolfa a Nadi stála náhoda. Rudolf vytáhl topící se Nadinu třináctiletou dceru Majku v Chorvatsku z moře, zachránil jí život a Naďa se do něj zamilovala.

23.6.2018 v 16:44 | Karma článku: 5.65 | Přečteno: 86 | Diskuse

Jana Klenorová

Zase vedle!

Dámy budou znát ten šimravej, vzrušující pocit vysoko na stehně. Ten pocit, kterej napovídá, že to špatně dopadne.

22.6.2018 v 19:31 | Karma článku: 14.77 | Přečteno: 749 | Diskuse

Libuse Palkova

Pozor-imigrant vám sní i poslední sušenku

Na italských sociálních sítích jsem nedávno našla obrázek, jak u stolu sedí italský politik, italský volič a imigrant. Před nimi je na stole talíř s dvanácti sušenkami. Politik shrábne jedenáct sušenek a strčí si je do kapsy.

22.6.2018 v 18:07 | Karma článku: 17.81 | Přečteno: 1754 | Diskuse

Jarka Jarvis

Šéfe, končím

Mnozí z vás tenhle fenomén možná znají. Člověk chodí do práce, dřepí v kanceláři od osmi do pěti, od pondělka do pátku, a najednou ho to přestane bavit. A tak zvedne zadek ze židle, a vykročí do neznáma.

22.6.2018 v 2:15 | Karma článku: 25.85 | Přečteno: 1368 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz