Jak zachránit rubl!

17. 12. 2014 9:15:15
Miloš Zeman měl neklidnou noc. Zdálo se mu, že se svými ruskými přáteli pije retsinu a ouzo, ovívá jej ranní bríza rhodoského souostroví a společně se zemědělským tajemníkem OV KSČ Velebou, vzpomínají na léta spojená s tádžickým kolchozním hospodařením. Na úrodné lány sjednocených plodin i ztepilé siluety šikmookých kolchoznic, ke kterým začal hovořit ze spaní plynulou ruštinou, a mlha počala obestírat okolnosti oné družby, aby se Ivana nezlobila...

Ráno se vzbudil celý rozlámaný, jakoby strávil celý den rozoráváním celin sedíc na kozlíku buldozeru značky Stalin a nasadil si brýle, aby otevřel televizi a informoval se o dalších manévrech Rudé armády při osvobozeneckých ofenzívách na Krymu a Ukrajině, když tu mu z lebky povstaly zbytky jeho ctihodných šedin, jako mrtví při posledním soudu.

Rubl padl, četl s hrůzou v titulku běžícím buržoazní ČT24 když přeladil z ruských kanálů, kde se jako obvykle ujistil o grandiózních úspěších země, kde zítra již znamená včera a jat neblahými tušeními, že soudruzi asi někde udělali chybu, nakázal první dámě podat mu rubášku, přinést mu hůl té staré babky a svolal NERVY.

„Takže v jedenáct je mimořádný zasedání našeho velkýho lidovýho churalu jo?“ Obvolal jeho členy kódovaným způsobem, aby nedal šanci agentům imperialismu ani CIA a přidal krátký program.

„Tam budeme držet tu minutu ticha za padlej kurs toho rublu k tomu dolaru jako jo a položíme věnec k památníku neznámýho ruskýho daňovýho poplatníka a pak si vezmeme všichni prášek na prostatu jako dycky. Jo a abych nezapomněl na to hlavní, musíme jako něco vymyslet jo? Co jako s rublem jo?“

NERVY, tedy Národní Elitní Rusofilní Výkvět Ynteligence byl svezen Čajkami na přísně utajené místo lánského zámku a počal plnit svoji roli.

Vzhledem k přísnému utajení, v němž pracuje tak nemůžeme čtenářům prozradit identitu jeho členů, nicméně alespoň můžeme naznačit, že se jedná o největší mozky naší země a ne jako o toho Havla.

Přísně utajený člen Klaus začal celé zasedání svým sonorním hlasem, který nepochybně musí vzbuzovat jistá očekávání u jinak orientované části naší populace a sdělil: „Já si myslím, že nemůžu být šťastný z toho, co se s rublem děje. Obávám se, že k tomu přispěla západní Evropa s USA. Prezident Vladimir Putin je politik jako každý jiný, ničím se výrazně neodlišuje. Všichni se snaží prosadit své politické cíle. A ani on určitě nemůže být šťastný z toho, co se s rublem děje. Já se na ten západ mračím.“

Poté promluvil i další přísně utajený člen Veleba: „Podle mého především chybí nějaká opravdu objektivní analýza dané politické, ale i ekonomické situace kolem toho rublu. Převládají jenom emoce. V podstatě mohu zopakovat slova Václava Klause, že převládá hon na Rusko K vystoupení toho našeho prezidenta Zemana na Rhodosu je dobré vědět, že si prezident Zeman vybral ruštinu a přednesl tam patnáctiminutový projev v ruštině.“

Další, doposud nejpřísněji utajovaný člen Kotěnočkin přidal: „Já daragije druzja, buděm gavariť i za tavaryša Rusakova i chačel by vam skazať, tedy řeknut, že Amjerika je vlk v ruše beranka a dolar je ymperyjalizmus.“

Když se tedy někteří členové NERVY vyjádřili, již ruštinou uklidněný Miloš Zeman vyjádřil své teze, kterými je třeba zachránit rubl a potažmo i celou ruskou ekonomiku, ohrožovanou rejdy sil sloužícími dolaru.

„Ano, situace je vážná,“ promluvil Miloš Zeman k přítomným a stiskl tlačítko intercomu. „A přineste nám to prosím ještě jednou jo?“ vydal příkaz asistentce ve vedlejší místnosti a pokračoval.

„Je o mne známo, že jsem skvělý národohospodář, což je pravda a nebudu to zastírat. Proto jako vůbec hlavní a nejdůležitější krok navrhuji, aby za prvé Ruská národní banka devalvovala rubl na nulu a zastavila tak jeho další pád. To povede ke stabilizaci ruské měny a ekonomiky vůbec.

Za druhé, považuji za nezbytně nutné, aby vláda Ruské federace zvýšila vstupné do Leninova mauzolea, přičemž u zahraničních turistů bude trojnásobně vyšší a bude hrazeno v dolarech či eurech a mohlo se tak pokračovat v těch intervencích, jejichž smyslem bude udržení oné opt out nulové hodnoty.

A za třetí, milý Václave, ředitel Pionýr Investment se v soukromém rozhovoru vyjádřil, že ruská měna je pevná a měnová reforma nebude, všechno jsou to fámy, které šíří třídní nepřátelé.

Tak a máme to a to by bylo a dáme to ještě jednou, ať to pára tlačí,“ a stiskl tlačítko na asistentku.

Mluvčí mluvčího prezidenta republiky Pasáček, pak ve svém vystoupení návrhy NERVY veřejně přednesl a rovněž vyjádřil ostrý protest na adresu Vatikánu, který svými nejnovějšími vojenskými manévry zneklidňuje atmosféru v Evropě a přilévá tak oleje do ohně.

„Pan prezident je stejně jako pan prezident Putin rovněž i zneklidněn navýšením vojenského rozpočtu tohoto kněžského státu, jehož ozbrojené složky tak plánuje tato agresivní mocnost navýšit o pět halapartníků a deset sudlic s plochou dráhou seku. Což je bezprecedentní pošlapání mezinárodního práva a nepřijatelné vyvolávání duchů minulosti,“ uzavřel tiskovou konferenci Pasáček.

Co na to Kreml se doposud neví.

Ale jak se nechal slyšet známý americký jestřáb Zbigniew Brzezinski, je velmi pravděpodobné, že prezident Putin buď Miloši Zemanovi navrhne začít s abstinencí, nebo nám vyhlásí válku.

Rubl se ale nicméně po událostech z minulé noci nulové hodnotě přiblížil.

Zda se zvýšilo i vstupné na vycpaninu V.I.Uljanova se dozvíme později. Hynek Kmoníček v tomto smyslu zahájil intenzivní diplomatická jednání s ruskou stranou

Každopádně topit se s tím v kamnech dá.

Dodávám já.

Na jiné upotřebení je přece jenom rubl poněkud tvrdý.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | středa 17.12.2014 9:15 | karma článku: 25.23 | přečteno: 1529x


Další články blogera

Miroslav Václavek

Vítězem komunálních voleb je pan prezident Václav Havel

Je pár dnů po komunálních volbách a v Čechách na Moravě i ve Slezsku vládne podivný klid. Jen nad krajinou zahalenou do hávu babího léta a zářícího listí stoupá prach z toho, jak volič vyprášil kabát komunistům a okamurovcům

12.10.2018 v 6:15 | Karma článku: 24.52 | Přečteno: 943 | Diskuse

Miroslav Václavek

Padesát syrských sirotků versus miliardář, který ukradl slunce

Jen málokdy lze v poměrně pochmurném světě domorodého politického života spatřit cokoliv pozitivního a cokoliv, co lze přirovnat k záblesku světla v temnotách.

16.9.2018 v 6:15 | Karma článku: 42.60 | Přečteno: 10281 | Diskuse

Miroslav Václavek

Běž domů Ivane – a vezmi s sebou i Miloše

Běž domů Ivane, čeká tě Nataša, to je text jedné velmi známé písničky, která vznikla jako reakce na ruskou válečnou agresi ze srpna 1968 a ve které se zpívá o tom, že Ivan byl hodnej hoch, ale poslali ho do úplně cizí země,

21.8.2018 v 6:15 | Karma článku: 35.40 | Přečteno: 1291 | Diskuse

Miroslav Václavek

Říjen 1918? Osudová chyba v historii našeho národa

Je rok 2018, rok několika významných výročí, z nichž jedno se odehraje 21. srpna a bude to den padesátého výročí válečného napadení naší země našimi údajnými spojenci sdruženými v agresivním paktu takzvané varšavské smlouvy,

14.8.2018 v 6:15 | Karma článku: 38.85 | Přečteno: 5024 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Vlk

Podprda ke snídani

Zaostřím na pás u pokladny a pak ji uvidím, hned vedle hovězího masa a hromádky koření, asi na svíčkovou, leží krásná rudá krajková podprsenka. Taková ta vyztužená sexy kráska na hezký večer s novým chlapem.

21.10.2018 v 8:04 | Karma článku: 34.28 | Přečteno: 1292 | Diskuse

Jan Pražák

Trestní oznámené aneb me too v mužském vydání

Podávám trestní oznámení na dvě neznámé pachatelky, které se mi posmívaly v mých čtrnácti létech, když jsem okolo jejich domu chodil do školy.

21.10.2018 v 7:35 | Karma článku: 31.48 | Přečteno: 865 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Elektromobilita je slepá cesta, přichází šlapomobilita?

Zprvu neformální setkání výboru Evropské komise pro elektromobilitu s představiteli Ligy za práva lišek se zvrhlo v krvavou řežbu a demolici psychiatrické léčebny v Machelenu na předměstí Bruselu.

21.10.2018 v 7:35 | Karma článku: 19.32 | Přečteno: 480 | Diskuse

Jana Klenorová

Stejná krevní skupina?

Nakonec si to rande domluvili. Ten den byli oba od rána nervózní. Těšili se. Měli za sebou snad kilometr vyměněných písmenek a pár fotek, které zakrývaly identitu, ale slibně napovídaly.

20.10.2018 v 20:20 | Karma článku: 13.77 | Přečteno: 530 | Diskuse

Jana Majová

Já, moje druhé já a svět

Existuji dvakrát. Nejsem sama. Dvakrát existuje i manžel a někdy i děti. Přesto teď zůstaňme u toho, že světem pobíhají dvě Jany. Kromě mne skutečné, ještě alternativa. Že to není možné? To si pište, že je. A nedělá mi to radost.

20.10.2018 v 16:26 | Karma článku: 13.00 | Přečteno: 292 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz