Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak zachránit rubl!

17. 12. 2014 9:15:15
Miloš Zeman měl neklidnou noc. Zdálo se mu, že se svými ruskými přáteli pije retsinu a ouzo, ovívá jej ranní bríza rhodoského souostroví a společně se zemědělským tajemníkem OV KSČ Velebou, vzpomínají na léta spojená s tádžickým kolchozním hospodařením. Na úrodné lány sjednocených plodin i ztepilé siluety šikmookých kolchoznic, ke kterým začal hovořit ze spaní plynulou ruštinou, a mlha počala obestírat okolnosti oné družby, aby se Ivana nezlobila...

Ráno se vzbudil celý rozlámaný, jakoby strávil celý den rozoráváním celin sedíc na kozlíku buldozeru značky Stalin a nasadil si brýle, aby otevřel televizi a informoval se o dalších manévrech Rudé armády při osvobozeneckých ofenzívách na Krymu a Ukrajině, když tu mu z lebky povstaly zbytky jeho ctihodných šedin, jako mrtví při posledním soudu.

Rubl padl, četl s hrůzou v titulku běžícím buržoazní ČT24 když přeladil z ruských kanálů, kde se jako obvykle ujistil o grandiózních úspěších země, kde zítra již znamená včera a jat neblahými tušeními, že soudruzi asi někde udělali chybu, nakázal první dámě podat mu rubášku, přinést mu hůl té staré babky a svolal NERVY.

„Takže v jedenáct je mimořádný zasedání našeho velkýho lidovýho churalu jo?“ Obvolal jeho členy kódovaným způsobem, aby nedal šanci agentům imperialismu ani CIA a přidal krátký program.

„Tam budeme držet tu minutu ticha za padlej kurs toho rublu k tomu dolaru jako jo a položíme věnec k památníku neznámýho ruskýho daňovýho poplatníka a pak si vezmeme všichni prášek na prostatu jako dycky. Jo a abych nezapomněl na to hlavní, musíme jako něco vymyslet jo? Co jako s rublem jo?“

NERVY, tedy Národní Elitní Rusofilní Výkvět Ynteligence byl svezen Čajkami na přísně utajené místo lánského zámku a počal plnit svoji roli.

Vzhledem k přísnému utajení, v němž pracuje tak nemůžeme čtenářům prozradit identitu jeho členů, nicméně alespoň můžeme naznačit, že se jedná o největší mozky naší země a ne jako o toho Havla.

Přísně utajený člen Klaus začal celé zasedání svým sonorním hlasem, který nepochybně musí vzbuzovat jistá očekávání u jinak orientované části naší populace a sdělil: „Já si myslím, že nemůžu být šťastný z toho, co se s rublem děje. Obávám se, že k tomu přispěla západní Evropa s USA. Prezident Vladimir Putin je politik jako každý jiný, ničím se výrazně neodlišuje. Všichni se snaží prosadit své politické cíle. A ani on určitě nemůže být šťastný z toho, co se s rublem děje. Já se na ten západ mračím.“

Poté promluvil i další přísně utajený člen Veleba: „Podle mého především chybí nějaká opravdu objektivní analýza dané politické, ale i ekonomické situace kolem toho rublu. Převládají jenom emoce. V podstatě mohu zopakovat slova Václava Klause, že převládá hon na Rusko K vystoupení toho našeho prezidenta Zemana na Rhodosu je dobré vědět, že si prezident Zeman vybral ruštinu a přednesl tam patnáctiminutový projev v ruštině.“

Další, doposud nejpřísněji utajovaný člen Kotěnočkin přidal: „Já daragije druzja, buděm gavariť i za tavaryša Rusakova i chačel by vam skazať, tedy řeknut, že Amjerika je vlk v ruše beranka a dolar je ymperyjalizmus.“

Když se tedy někteří členové NERVY vyjádřili, již ruštinou uklidněný Miloš Zeman vyjádřil své teze, kterými je třeba zachránit rubl a potažmo i celou ruskou ekonomiku, ohrožovanou rejdy sil sloužícími dolaru.

„Ano, situace je vážná,“ promluvil Miloš Zeman k přítomným a stiskl tlačítko intercomu. „A přineste nám to prosím ještě jednou jo?“ vydal příkaz asistentce ve vedlejší místnosti a pokračoval.

„Je o mne známo, že jsem skvělý národohospodář, což je pravda a nebudu to zastírat. Proto jako vůbec hlavní a nejdůležitější krok navrhuji, aby za prvé Ruská národní banka devalvovala rubl na nulu a zastavila tak jeho další pád. To povede ke stabilizaci ruské měny a ekonomiky vůbec.

Za druhé, považuji za nezbytně nutné, aby vláda Ruské federace zvýšila vstupné do Leninova mauzolea, přičemž u zahraničních turistů bude trojnásobně vyšší a bude hrazeno v dolarech či eurech a mohlo se tak pokračovat v těch intervencích, jejichž smyslem bude udržení oné opt out nulové hodnoty.

A za třetí, milý Václave, ředitel Pionýr Investment se v soukromém rozhovoru vyjádřil, že ruská měna je pevná a měnová reforma nebude, všechno jsou to fámy, které šíří třídní nepřátelé.

Tak a máme to a to by bylo a dáme to ještě jednou, ať to pára tlačí,“ a stiskl tlačítko na asistentku.

Mluvčí mluvčího prezidenta republiky Pasáček, pak ve svém vystoupení návrhy NERVY veřejně přednesl a rovněž vyjádřil ostrý protest na adresu Vatikánu, který svými nejnovějšími vojenskými manévry zneklidňuje atmosféru v Evropě a přilévá tak oleje do ohně.

„Pan prezident je stejně jako pan prezident Putin rovněž i zneklidněn navýšením vojenského rozpočtu tohoto kněžského státu, jehož ozbrojené složky tak plánuje tato agresivní mocnost navýšit o pět halapartníků a deset sudlic s plochou dráhou seku. Což je bezprecedentní pošlapání mezinárodního práva a nepřijatelné vyvolávání duchů minulosti,“ uzavřel tiskovou konferenci Pasáček.

Co na to Kreml se doposud neví.

Ale jak se nechal slyšet známý americký jestřáb Zbigniew Brzezinski, je velmi pravděpodobné, že prezident Putin buď Miloši Zemanovi navrhne začít s abstinencí, nebo nám vyhlásí válku.

Rubl se ale nicméně po událostech z minulé noci nulové hodnotě přiblížil.

Zda se zvýšilo i vstupné na vycpaninu V.I.Uljanova se dozvíme později. Hynek Kmoníček v tomto smyslu zahájil intenzivní diplomatická jednání s ruskou stranou

Každopádně topit se s tím v kamnech dá.

Dodávám já.

Na jiné upotřebení je přece jenom rubl poněkud tvrdý.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | středa 17.12.2014 9:15 | karma článku: 25.23 | přečteno: 1507x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Přepolitizováno, překecáno, přeotráveno...

Taky už máte jako já plné zuby současného povolebna? Taky vám už leze krkem ta záplava novinových titulků a článků pojednávajících kdo, kdy a s kým a kdo, kdy, a proti komu? Tak to nás je nepochybně víc.

15.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 718 | Diskuse

Miroslav Václavek

Česká republika dává nejvíc peněz na uprchlíky na světě - a pro naše děti sbíráme víčka!

Je po volbách Léta Páně roku 2017 a Andrej Babiš coby Pyrrhos, který utrpěl své vítězství láká usednout koaliční strany na lep s hořící koudelí času u zadnice, pan prezident spřádá své úvahy o vládě bez důvěry poslanecké sněmovny

6.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 36.59 | Přečteno: 9196 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jan Žižka z Tokia – aneb jak popelář Tomio v Čechách ke štěstí přišel

„Lidská inteligence se výrazně liší, a to jak mezi rasami, tak i mezi muži a ženami. Ženy mají ve většině průměrné IQ - je mezi nimi méně geniálních či naopak totálně hloupých než mezi muži.

17.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 32.97 | Přečteno: 4194 | Diskuse

Miroslav Václavek

Stručný návod na to jak si po volbách zachránit život

Je pozdní podzim, listí se barví všemi barvami, tma přichází brzy a čím dál dřív a na skla oken bubnuje déšť svůj zádumčivý rytmus a obličeje potentátů politické reprezentace se zahalují chmurami, jako v zakletém království.

13.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 21.10 | Přečteno: 742 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Polootevřený dopis p. Ing. T. Vyoralovi, odesilateli otevřeného dopisu p. Bekovi

Nějak se nám tady s těmi otevřenými dopisy roztrhl Santa Klausův pytel. Pokoušející svůj osud víc než je zdrávo, napsal jsem taky jeden, když je dnes tak pěkně a svěže na procházce kol bezejmenné říčky

20.11.2017 v 11:59 | Karma článku: 6.16 | Přečteno: 130 | Diskuse

Libuse Palkova

Erotematika

Pokud nějaká pedagožka připustí, že preferuje erotematiku, nemusíte se hned obávat, že mravní výchova vašich dětí je ohrožena. Nemá to s erotikou nic společného, je to sice z řečtiny ale znamená to tázat se, klást otázky.

20.11.2017 v 11:44 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 143 | Diskuse

Zuzana Zajícová

Vůně muže

Je na čase, přátelé, věnovat se vůni mužů. Dokonce se točí filmy o tom, jak voníme my holky, ale kluci jako by nevoněli nebo co. Naštěstí jsem tady já a napravím, co ostatní zanedbali. Sepíšu pojednání o vůni muže.

20.11.2017 v 9:03 | Karma článku: 18.48 | Přečteno: 624 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezident umírá

Prezident umírá. Tiše a nenápadně, aby nás nevystrašil, vždyť je milujícím otcem našeho statečného národa. My to ale tušíme. Tušíme a proto slibujeme, že jej neopustíme ani v hodině jeho smrti

20.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 10.16 | Přečteno: 646 | Diskuse

Václav Toman

Revoluční metoda na prokrastinaci ve 2 krocích

Doba čtení: 4 minut V dnešním článku vám přináším revoluční metodu, jak NAVŽDY zvládnout prokrastinaci - tedy chronické odkládání věcí na později - a to jen ve dvou krocích. Tak se držte, je to tady:

20.11.2017 v 8:07 | Karma článku: 7.77 | Přečteno: 283 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.