Běda zemi, v které sekretářka premiérovi vládne

22. 05. 2015 10:15:15
„S politickými lídry nesmějí být spojovány věci, které jsou doménou jiných mediálních celebrit. Političtí lídři musí být vnímáni jako nositelé konkrétních hodnot, konkrétních návrhů,“ Petr Nečas

Tolik Petr Nečas v předmluvě své knihy Naděje pro odpovědnou politiku.

Před docela nedávným časem byla veřejnost České republiky konfrontována s telefonáty mezi sekretářkou a ministerským předsedou České republiky, tedy nejvyšším mužem v zemi, neboť naše země je zemí premiérskou a prezident, byť to tak nevypadá, má pouze funkci reprezentační a pravomoci podepisovací.

I když prezident České republiky je placen na hodinu mnohem více než premiér, pak skutečná odpovědnost neleží na jeho bedrech a proto jsme svědky jak opileckých, tak kradáckých excesů - pokud budeme hovořit o prezidentovi současném, či minulém, protože po skončení funkčního období Václava Havla, můžeme tento úřad začít spojovat nikoliv s hodnotami, ale s trafikou pro nejzasloužilejší členy politicky organizovaného zločinu.

Ale to jen na okraj k zemi, ve které žiji.

Soud, který nařídil tyto odposlechy přehrát, učinil dle mého soudu správně, neboť pokud je vůbec možné to, že armádnímu zpravodajství země ukotvené v NATO a Evropské unii velí paní v kostýmku bez moci na níž by byla delegována voliči, nebo svojí vojenskou hodností a jejíž funkce se efektně nazývala ředitelka sekce kabinetu předsedy vlády a jejíž prací tak bylo vést sekretariát, tedy vařit kávu, vyřizovat nedůležité telefonáty, zasílat e-maily dle pokynů nadřízeného a s jeho souhlasem organizovat jeho jednání a schůzky, pak to považuji za děsivé, hrůzné, příšerné a obludné a všichni zainteresovaní, pokud se jedná o osoby vojenské, by si měly vpálit kulku do hlavy a osoby civilní by měly být odsouzeny k pevnostnímu vězení s jedním postem týdně, nejlépe na Špilberku.

Není totiž děsivé to, že ona paní na ministerského předsedu ječí, jakoby se v ní vzbouřilo veškeré její ženství, to je totiž takovým typům vlastní a pan premiér si ji nepochybně i kvůli tomu vybral nejdříve jak za svoji milenku, tak později i za manželku.

Protože holt někdo má rád vdolky a jiný zase partnerské sado maso a proti gustu žádný dišputát a ani autor článku sám ještě natolik nezblbl, aby si nepamatoval sám na sebe a svá zhřešení, aby moralizoval a házel kamením a vůbec se choval jako sám Petr Nečas, když se nechával prohlašovat za pana čistého, mravně bezúhonného, konzervativního katolíka žijícího obyčejný život s manželkou a čtyřmi dětmi v paneláku na periferii České republiky a jehož jen okolnosti donutily vzít tu politiku a dělat ji.

Je ale prostě hrůzné, že za tímto nátěrem barvy, skvoucí se jako okvětí bílé lilie a jež má jediný důvod – tedy tvořit lep mucholapky, na níž usedají voliči – je obyčejné bahno, které nemá především osobní rozměr, protože i jednání současné paní Nečasové je omluvitelné a soukromá záležitost a pokud by i nějaká jiná žena mohla, pak nijak nepochybuji, že by rovněž svého vlivu nevyužila k tomu, aby se zbavila sokyně v lásce, ale že jde o rozval státu, jeho institucí, které mají chránit práva, svobody a bezpečí občanů a to ještě natolik naprosto neprofesionálním způsobem, že agenty české rozvědky prokouknou důchodci z domu kde žil sledovaný objekt. Tedy paní Nečasová číslo jedna.

Protože i kdyby paní sekretářka sebevíc o něco podobného usilovala, bylo povinností osob velících zpravodajství takovou žádost, co nejstriktněji odmítnou a uvědomit o ní své nadřízené a nikoliv se postavit do pozoru před žárlivostí, vztekem, uraženou ješitností a jinými osobnostními vadami, jež nepochybně byly její příčinou.

Míra diskreditace ODS, která Petra Nečase coby marketingový tah delegovala na jeho premiérský post, byla tak tímto aktem završena a pokud bude ještě nějakou dobu ve veřejném životě přítomna, bude se jednat o pomalé vyhynutí bez jakéhokoli vlivu na dění v této zemi.

Což je dobře.

Protože jestli má naše země konečně začít být skutečně právním státem, nikoliv jen územím se sice nepopiratelnou osobní svobodou jednotlivce – byť i tato byla flagrantním způsobem porušena odsouzením pana Smetany za jeho diskusi s předvolebními hesly na plakátech ODS – a zařadit se tak mezi evropské a skutečně demokratické země, musí být podobné hovory zveřejňovány a osoby, které je vedou soudně trestány.

A to nikoliv kvůli intonaci hovoru, ale kvůli jeho obsahu.

Jen tak zjistíme, že naši zemi nevedou ti nejlepší, ale ti nejhorší, i když si na plakátech vyhrnují rukávy.

Jen tak se dozvíme, že naše země nestojí na pevných základech spravedlnosti, práva a hodnot, ale na žumpě, jako tomu bylo doposud.

A jen tak oddělíme zrno od plev, pravdu od lži a slova od činů.

Protože pleva chleba nedá, kdo lže ten i krade a kdo mnoho mluví, ten málo koná.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | pátek 22.5.2015 10:15 | karma článku: 31.60 | přečteno: 1438x


Další články blogera

Miroslav Václavek

Vítězem komunálních voleb je pan prezident Václav Havel

Je pár dnů po komunálních volbách a v Čechách na Moravě i ve Slezsku vládne podivný klid. Jen nad krajinou zahalenou do hávu babího léta a zářícího listí stoupá prach z toho, jak volič vyprášil kabát komunistům a okamurovcům

12.10.2018 v 6:15 | Karma článku: 24.52 | Přečteno: 943 | Diskuse

Miroslav Václavek

Padesát syrských sirotků versus miliardář, který ukradl slunce

Jen málokdy lze v poměrně pochmurném světě domorodého politického života spatřit cokoliv pozitivního a cokoliv, co lze přirovnat k záblesku světla v temnotách.

16.9.2018 v 6:15 | Karma článku: 42.60 | Přečteno: 10281 | Diskuse

Miroslav Václavek

Běž domů Ivane – a vezmi s sebou i Miloše

Běž domů Ivane, čeká tě Nataša, to je text jedné velmi známé písničky, která vznikla jako reakce na ruskou válečnou agresi ze srpna 1968 a ve které se zpívá o tom, že Ivan byl hodnej hoch, ale poslali ho do úplně cizí země,

21.8.2018 v 6:15 | Karma článku: 35.40 | Přečteno: 1291 | Diskuse

Miroslav Václavek

Říjen 1918? Osudová chyba v historii našeho národa

Je rok 2018, rok několika významných výročí, z nichž jedno se odehraje 21. srpna a bude to den padesátého výročí válečného napadení naší země našimi údajnými spojenci sdruženými v agresivním paktu takzvané varšavské smlouvy,

14.8.2018 v 6:15 | Karma článku: 38.85 | Přečteno: 5024 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Vlk

Podprda ke snídani

Zaostřím na pás u pokladny a pak ji uvidím, hned vedle hovězího masa a hromádky koření, asi na svíčkovou, leží krásná rudá krajková podprsenka. Taková ta vyztužená sexy kráska na hezký večer s novým chlapem.

21.10.2018 v 8:04 | Karma článku: 32.85 | Přečteno: 1089 | Diskuse

Jan Pražák

Trestní oznámené aneb me too v mužském vydání

Podávám trestní oznámení na dvě neznámé pachatelky, které se mi posmívaly v mých čtrnácti létech, když jsem okolo jejich domu chodil do školy.

21.10.2018 v 7:35 | Karma článku: 30.62 | Přečteno: 801 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Elektromobilita je slepá cesta, přichází šlapomobilita?

Zprvu neformální setkání výboru Evropské komise pro elektromobilitu s představiteli Ligy za práva lišek se zvrhlo v krvavou řežbu a demolici psychiatrické léčebny v Machelenu na předměstí Bruselu.

21.10.2018 v 7:35 | Karma článku: 18.46 | Přečteno: 440 | Diskuse

Jana Klenorová

Stejná krevní skupina?

Nakonec si to rande domluvili. Ten den byli oba od rána nervózní. Těšili se. Měli za sebou snad kilometr vyměněných písmenek a pár fotek, které zakrývaly identitu, ale slibně napovídaly.

20.10.2018 v 20:20 | Karma článku: 13.11 | Přečteno: 510 | Diskuse

Jana Majová

Já, moje druhé já a svět

Existuji dvakrát. Nejsem sama. Dvakrát existuje i manžel a někdy i děti. Přesto teď zůstaňme u toho, že světem pobíhají dvě Jany. Kromě mne skutečné, ještě alternativa. Že to není možné? To si pište, že je. A nedělá mi to radost.

20.10.2018 v 16:26 | Karma článku: 12.65 | Přečteno: 284 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz