Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rusofilův den

10. 12. 2015 6:15:15
Rusové spřátelili se hned a sbratřili s námi a s Ilyry, považujíce se však potají za starší bratry, za poručníky naše.

Ruští panslavisté totiž dle svého pošetilého smýšlení i o nás i o Ilyrech se domnívají, že bychom rádi pod jejich vládou stáli! A pevně jsou přesvědčeni, že jednou všechny slovanské země v moci své míti budou!"

Napsal Karel Havlíček Borovský o Rusku v roce 1846 a platí to bezezbytku i dodnes. A přesto se v naší zemi najde stále dost pošetilců, kteří přes všechny negativní zkušenosti spojené s dobou kdy nás Rusko pod názvem SSSR okupovalo, drancovalo, nemilosrdně vykrádalo a stahovalo jako topící se hlouběji a hlouběji ke dnu, pořád věří v sen a v červánky přišlé z východu, řekl jsem si, že v kostce popíšu den takového rusofila. Abych tak i jemu samotnému objasnil, jak příliš sešel z cesty.

Podotýkám, že takovou osobu považuji za úchylnou, neboť dobrovolně konzumovat například dumku o Kovpakovovi v podání Alexandrovova souboru písní a tanců Rudé armády, předpokládá úpadek jak lidský, tak kulturní i hodnotový. Ale to jen pro začátek a úvod a pojďme do ložnice, kde rusofil ještě sladce sní svůj sen, když vtom – zvoní budík...

Rusofil se přetočí na bok a poslepu zmáčkne tlačítko svého elektronického budíku, který má v sobě americké tranzistory a na americkém displeji spatří digitální číslice s časem.

Poté sleze z postele, odšourá se do kuchyně, kde stiskne vypínač a do americké žárovky vpustí americký střídavý proud. Budiž americké světlo.

Pak otevře americkou chladničku a vytáhne z ní americkou limonádu a zažene žízeň. Chlazená Coca Cola, chutná totiž nejlépe.

Ze spíže si podá americký balený chleba. Vloží jej do amerického topinkovače a pomocí amerického střídavého proudu z něj učiní topinku, na kterou po americkém způsobu položí plátek americky balené šunky, kterou koupil v americké samoobsluze.

Pak si uvaří americkou instantní kávu, vezme do ruky americký telefon a zavolá svému dítěti, které pracuje v Americe. Poté zapne americký počítač s americkým operačním systémem a pomocí amerického internetu si prohlídne americkým prohlížečem zprávy a připojí protiamerický komentář pod nějaký článek, napsaný americkým textovým editorem, protože mu to umožňuje americké pojetí osobní svobody v němž žije.

Po snídani vloží špinavé nádobí do americké myčky, zamkne svůj dům pořízený na americkou hypotéku a vsedne do amerického automobilu. Předtím se ale samozřejmě nejdříve oblékne do americké módy a americké konfekce, nazuje si americké tenisky, aby byl in, vy plantážníci přece, ne?

Poté po americké dálnici dorazí do pobočky americké firmy, kde je zaměstnán a pobírá za svou práci konvertibilní měnu, která je mu zasílána na účet do americké banky. Nikoliv ruský rubl, či čínský juan, mešúrs.

Cestou zpět domů poslouchá americkou pop music a přemýšlí, jaký americký film si večer pustí na americkém DVD přehrávači a za těchto myšlenek zajede do garáže svého domu, vystavěného podle americké architektury.

Vejde do svého americky zařízeného bytu, pustí si americkou kabelovou televizi na svém americkém přístroji s americkou plochou obrazovkou a dívá se na americkou televizi Nova, kde za celý den spatří jedinou ruskou věc a to Miloše Zemana, neboť jsou právě zprávy.

Tady rusofilův den, který prožil od prvního do posledního okamžiku obklopen americkými vynálezy a civilizačními výdobytky, jež ze života obyčejných lidí učinily příjemnou záležitost končí a rusofil upadá opět ve své sny v nichž se třpytí byzantské báně moskevských chrámů a on tančí kozáčka s kozákem, zatímco jeho kůň pije z Vltavy.

Nu vot – taky vám haraší a obdivujete onu říši z východu?

Pak byste ale měli odmítnout ony popsané americké věci denní potřeby, jakožto i ostatní americké vynálezy a kulturní plody a odstěhovat se do zemljanky, nazout si slaměné válenky, obléci si vatovaný kabát, zapálit si kozí nožku ubalenou z machorky do Pravdy a nalít do sebe flašku samohonky.

Jako správný rusofil, který obdivuje ruskou, nikoliv americkou kulturu a způsob života.

Jinak budete vypadat tak směšně, jako Putin na Harley Davidsonu, či Miloš Zeman u korunovačních klenotů.

Protože civilizace a Rusko, opravdu nejde dohromady.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | čtvrtek 10.12.2015 6:15 | karma článku: 36.26 | přečteno: 3439x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Přepolitizováno, překecáno, přeotráveno...

Taky už máte jako já plné zuby současného povolebna? Taky vám už leze krkem ta záplava novinových titulků a článků pojednávajících kdo, kdy a s kým a kdo, kdy, a proti komu? Tak to nás je nepochybně víc.

15.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 718 | Diskuse

Miroslav Václavek

Česká republika dává nejvíc peněz na uprchlíky na světě - a pro naše děti sbíráme víčka!

Je po volbách Léta Páně roku 2017 a Andrej Babiš coby Pyrrhos, který utrpěl své vítězství láká usednout koaliční strany na lep s hořící koudelí času u zadnice, pan prezident spřádá své úvahy o vládě bez důvěry poslanecké sněmovny

6.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 36.59 | Přečteno: 9196 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jan Žižka z Tokia – aneb jak popelář Tomio v Čechách ke štěstí přišel

„Lidská inteligence se výrazně liší, a to jak mezi rasami, tak i mezi muži a ženami. Ženy mají ve většině průměrné IQ - je mezi nimi méně geniálních či naopak totálně hloupých než mezi muži.

17.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 32.97 | Přečteno: 4194 | Diskuse

Miroslav Václavek

Stručný návod na to jak si po volbách zachránit život

Je pozdní podzim, listí se barví všemi barvami, tma přichází brzy a čím dál dřív a na skla oken bubnuje déšť svůj zádumčivý rytmus a obličeje potentátů politické reprezentace se zahalují chmurami, jako v zakletém království.

13.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 21.10 | Přečteno: 742 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Polootevřený dopis p. Ing. T. Vyoralovi, odesilateli otevřeného dopisu p. Bekovi

Nějak se nám tady s těmi otevřenými dopisy roztrhl Santa Klausův pytel. Pokoušející svůj osud víc než je zdrávo, napsal jsem taky jeden, když je dnes tak pěkně a svěže na procházce kol bezejmenné říčky

20.11.2017 v 11:59 | Karma článku: 6.54 | Přečteno: 130 | Diskuse

Libuse Palkova

Erotematika

Pokud nějaká pedagožka připustí, že preferuje erotematiku, nemusíte se hned obávat, že mravní výchova vašich dětí je ohrožena. Nemá to s erotikou nic společného, je to sice z řečtiny ale znamená to tázat se, klást otázky.

20.11.2017 v 11:44 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 143 | Diskuse

Zuzana Zajícová

Vůně muže

Je na čase, přátelé, věnovat se vůni mužů. Dokonce se točí filmy o tom, jak voníme my holky, ale kluci jako by nevoněli nebo co. Naštěstí jsem tady já a napravím, co ostatní zanedbali. Sepíšu pojednání o vůni muže.

20.11.2017 v 9:03 | Karma článku: 18.48 | Přečteno: 624 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezident umírá

Prezident umírá. Tiše a nenápadně, aby nás nevystrašil, vždyť je milujícím otcem našeho statečného národa. My to ale tušíme. Tušíme a proto slibujeme, že jej neopustíme ani v hodině jeho smrti

20.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 10.16 | Přečteno: 646 | Diskuse

Václav Toman

Revoluční metoda na prokrastinaci ve 2 krocích

Doba čtení: 4 minut V dnešním článku vám přináším revoluční metodu, jak NAVŽDY zvládnout prokrastinaci - tedy chronické odkládání věcí na později - a to jen ve dvou krocích. Tak se držte, je to tady:

20.11.2017 v 8:07 | Karma článku: 7.77 | Přečteno: 283 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.