Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Medaile na ňadro Ivany Zemanové

19. 04. 2016 6:15:15
"Zle, matičko, zle Číňané jsou zde: jeden, ten je generál, a druhý ten má kapitál; zle, matičko, zle Zle, matičko, zle Číňané jsou zde: jeden drží karabáč, druhý ten je udavač; zle, matičko, zle Zle, matičko, zle Číňané jsou zde:

jeden, ten je komunista,
a druhý též, toť věc je jistá,
zle matičko, zle!"

Pan Karel Havlíček Borovský mi zajisté i skrze věky, které ho od nás dělí rád odpustí, že jsem si dovolil parafrázovat a aktualizovat jeden z jeho epigramů, neboť doba je tomu nakloněna.

Jsme totiž svědky plíživého rozkladu státu a jeho hodnot zevnitř struktur, které by mu měly po dvacet čtyři hodin pomáhat a chránit, tak jako tomu je v právních a slušných zemích. Tedy v zemích, v nichž je první zákon země, tedy jeho ústava něčím, co je nedotknutelné a pevné, a tedy nikoliv ohebné jako guma z níž jsou vyráběny obušky, neboť tomu tak chce nejvyšší úředník v zemi, v našem případě její prezident.

Po zcela skandální návštěvě Generálního tajemníka Ústředního výboru Čínské komunistické strany v Praze, kdy byly údajně bezpečnostními složkami tlučeni a biti občané České republiky, přičemž příslušníci neuniformované policie na základě udání ochranky prezidenta republiky a rozvědky Čínské lidové republiky vyráželi do ulic pátrat po tibetských vlajkách a případně se domáhat jejich odstranění, byli nejodhodlanější příslušníci pozváni na Hrad, kde jim bylo ústy hlavy státu za vzorně vykonané stanné právo poděkováno, přičemž občané, kteří se ve své naivitě dožadovali práv zaručených jim ústavou, byli tímtéž pánem prohlášeni za osoby duševně nemocné.

Rovněž byl součástí tohoto obřadu nesoucího všechny rysy shodné s poděkováním K.H. Franka pražským hasičům, české policii a četným udavačům, kteří se zasloužili o dopadení a smrt našich parašutistů po likvidaci Reinharda Heydricha, akt předání vyznamenání a na levé ňadro první dámy Ivany Zemanové byla připíchnuta medaile. Což je věc nevídaná a něco podobného si nedovolil ani Gustáv Husák, ani Leonid Iljič Brežněv.

Čímž se všem našim hrdinům, a to jak těm minulým, tak i současným, dostalo plivnutí do obličeje, protože postavit na stejnou úroveň odvahu prokázanou v boji a zaplacenou mnohdy cenou nejvyšší, tedy vlastním životem, bylo tímto zdevalvováno a zesměšněno, neboť ani kdyby se ta paní dala vyfotit ještě třeba i stokrát v maskáčích a s revolverem, či jinou zbraní, pak bude pouze směšnou a pohrdání hodnou osobou, nikoliv však tím, kdo si své vyznamenání vysloužil službou své zemi a vlastní krví. Protože líhání s prezidentem službou zemi rozhodně není. O tom, že se pan prezident evidentně nějakým švindlem vyhnul vykonání základní vojenské služby se snad ani není třeba zmiňovat. Proto ostatně všechny ty tyjátry paní Zemanové s pancrfaustem doprovázené výrazy bojového skuruta ve tváři.

Ostatně Lenka Dusilová - které pan prezident poté, co nejdříve dal průchod své stařecké nenávisti umocněné dlouhodobým nadměrným požíváním samohonky a popřál jí úspěch, což v konfrontaci s právě převzatým oceněním Anděl dokonale vypovídá o tom, že pan prezident opravdu zcela ztratil soudnost a schopnost vůbec nějak vnímat okolní svět - projevila skutečné odvahy mnohonásobně víc, než paní Zemanová. Byť své vyjádření ke způsobu jeho konzumace prezidentského úřadu pronesla z papírku a velmi zdrženlivě a věcně a slušně, pak reakce všech narychlo aktivovaných trollů, co jich tady Ruská federace má, svědčila o tom, že její slova ťala do živého a dostalo se jí výhrůžek a spílání jako v padesátých letech, kdy vrcholil zostřený třídní boj.

To mne ale vůbec nepřekvapuje a když člověk nese nějak svou kůži na trh, vlastně s tím musí počítat. Co mi ale doslova vyráží dech a to neustále, je devótnost s jakou k onomu evidentně duševně nemocnému starci na Hradě přistupují další úředníci této země a plní bez zamžiknutí oka jakákoli jeho pohnutí mysli, byť jsou sebevíce mimo prostor a čas. O rozumu nemluvě.

Což je i právě aktuální případ s Čekijí.

Dle dřívějších prohlášení Miloše Zemana tento již dříve projevil přání, aby naše země byla přejmenována mezinárodním ekvivalentem zpotvořeniny Česko na Czechia. Což nyní veřejně deklaroval ministr zahraničních věcí Zaorálek s tím, že bezodkladně iniciuje v OSN proces, kterýmžto onen akt jež nemá v našich dějinách obdobu uvede v platnost.

Prostě se ani pan prezident, ani jeho družina nehodlají zabývat názorem nějakého blbého lidu a naše vlast, tedy Česká Republika se na mapách a jinak bude nazývat Čekijí. Protože prý dvou jmenným názvem nejsme in.

Co na tom, že existují nějaké oficiální a idiotsky dlouhé United States of America, United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, nebo třeba Republic of Korea, když Czech Republic nezní tak slovansky blízko jako Čekíja. Tedy Čechíja, jak zní ruský název naší vlasti, odkud dle mého soudu vítr inspirace vane.

Přičemž jak z posledních vyjádření vládních činitelů vysvítá, že naše země bude prý nadále užívat i názvu Czech Republic a Česká Republika, čímž naše země bude mít názvů hned několik.

Tedy na českých mapách bude uvedeno Česká Republika či Čechie a na těch zahraničních Czech Republic or Czechia.

Případně je možno doplnit přívlastek banana republic.

A to v obou jazykových verzích.

Aby bylo jasno nám i cizincům.

Že jsme taková malá banánová republika.

Malá a banánová, ale naše...

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | úterý 19.4.2016 6:15 | karma článku: 39.43 | přečteno: 4581x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Přepolitizováno, překecáno, přeotráveno...

Taky už máte jako já plné zuby současného povolebna? Taky vám už leze krkem ta záplava novinových titulků a článků pojednávajících kdo, kdy a s kým a kdo, kdy, a proti komu? Tak to nás je nepochybně víc.

15.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 718 | Diskuse

Miroslav Václavek

Česká republika dává nejvíc peněz na uprchlíky na světě - a pro naše děti sbíráme víčka!

Je po volbách Léta Páně roku 2017 a Andrej Babiš coby Pyrrhos, který utrpěl své vítězství láká usednout koaliční strany na lep s hořící koudelí času u zadnice, pan prezident spřádá své úvahy o vládě bez důvěry poslanecké sněmovny

6.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 36.59 | Přečteno: 9196 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jan Žižka z Tokia – aneb jak popelář Tomio v Čechách ke štěstí přišel

„Lidská inteligence se výrazně liší, a to jak mezi rasami, tak i mezi muži a ženami. Ženy mají ve většině průměrné IQ - je mezi nimi méně geniálních či naopak totálně hloupých než mezi muži.

17.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 32.97 | Přečteno: 4194 | Diskuse

Miroslav Václavek

Stručný návod na to jak si po volbách zachránit život

Je pozdní podzim, listí se barví všemi barvami, tma přichází brzy a čím dál dřív a na skla oken bubnuje déšť svůj zádumčivý rytmus a obličeje potentátů politické reprezentace se zahalují chmurami, jako v zakletém království.

13.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 21.10 | Přečteno: 742 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ondřej Lichnovský

Jak Nejvyšší správní soud přepočítal volby

Co se nemělo stát, stalo se. Nejvyšší správní soud byl nucen přepočítat hlasy v proběhlém hlasování do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Co z takto otevřené Pandořiny skřínky vypadlo?

20.11.2017 v 11:10 | Karma článku: 9.69 | Přečteno: 323 | Diskuse

Martin Jaroš

Známkování prezidentských kandidátů

Poslechl jsem si pozorně první prezidentskou debatu na Seznamu, abyste vy nemuseli! A tady je vysvědčení, které jsem kandidátům vystavil. Podotýkám, že hodnotím čistě výkon v diskusi, nikoli celkovou kvalitu borců.

20.11.2017 v 10:54 | Karma článku: 8.81 | Přečteno: 421 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Zelení Trumpovým lidem zazpívali, papež pohovořil o perverzi, McCartney zase o šílenství

Aktivisty Greenpeace mohla ranit mrtvice. Donald Trump na klimatickou konferenci COP23 v Bonnu vyslal... zástupce fosilního průmyslu. Aby se pochlubili, že Amerika snižuje své emise díky boomu těžby zemního plynu.

20.11.2017 v 10:54 | Karma článku: 10.70 | Přečteno: 177 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Politický zázrak

Mám sen. Velký, obtížně splnitelný, vyžadující trpělivost, víru a naději. A také nezměrné úsilí a ovšem i nezbytnou dávku zvláštního druhu štěstí.

20.11.2017 v 10:05 | Karma článku: 8.99 | Přečteno: 348 | Diskuse

Pavel Ďuran

Hradílek ukončil hladovku

Dobrá zpráva! Hladovka někdejšího signatáře Charty 77 a polistopadového ministra vnitra ČR Tomáše Hradílka, kterou držel proto, aby Miloš Zeman podruhé nekandidoval na prezidenta ČR, byla po 17 dnech ukončena.

20.11.2017 v 8:45 | Karma článku: 33.38 | Přečteno: 908 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.