Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Medaile na ňadro Ivany Zemanové

19. 04. 2016 6:15:15
"Zle, matičko, zle Číňané jsou zde: jeden, ten je generál, a druhý ten má kapitál; zle, matičko, zle Zle, matičko, zle Číňané jsou zde: jeden drží karabáč, druhý ten je udavač; zle, matičko, zle Zle, matičko, zle Číňané jsou zde:

jeden, ten je komunista,
a druhý též, toť věc je jistá,
zle matičko, zle!"

Pan Karel Havlíček Borovský mi zajisté i skrze věky, které ho od nás dělí rád odpustí, že jsem si dovolil parafrázovat a aktualizovat jeden z jeho epigramů, neboť doba je tomu nakloněna.

Jsme totiž svědky plíživého rozkladu státu a jeho hodnot zevnitř struktur, které by mu měly po dvacet čtyři hodin pomáhat a chránit, tak jako tomu je v právních a slušných zemích. Tedy v zemích, v nichž je první zákon země, tedy jeho ústava něčím, co je nedotknutelné a pevné, a tedy nikoliv ohebné jako guma z níž jsou vyráběny obušky, neboť tomu tak chce nejvyšší úředník v zemi, v našem případě její prezident.

Po zcela skandální návštěvě Generálního tajemníka Ústředního výboru Čínské komunistické strany v Praze, kdy byly údajně bezpečnostními složkami tlučeni a biti občané České republiky, přičemž příslušníci neuniformované policie na základě udání ochranky prezidenta republiky a rozvědky Čínské lidové republiky vyráželi do ulic pátrat po tibetských vlajkách a případně se domáhat jejich odstranění, byli nejodhodlanější příslušníci pozváni na Hrad, kde jim bylo ústy hlavy státu za vzorně vykonané stanné právo poděkováno, přičemž občané, kteří se ve své naivitě dožadovali práv zaručených jim ústavou, byli tímtéž pánem prohlášeni za osoby duševně nemocné.

Rovněž byl součástí tohoto obřadu nesoucího všechny rysy shodné s poděkováním K.H. Franka pražským hasičům, české policii a četným udavačům, kteří se zasloužili o dopadení a smrt našich parašutistů po likvidaci Reinharda Heydricha, akt předání vyznamenání a na levé ňadro první dámy Ivany Zemanové byla připíchnuta medaile. Což je věc nevídaná a něco podobného si nedovolil ani Gustáv Husák, ani Leonid Iljič Brežněv.

Čímž se všem našim hrdinům, a to jak těm minulým, tak i současným, dostalo plivnutí do obličeje, protože postavit na stejnou úroveň odvahu prokázanou v boji a zaplacenou mnohdy cenou nejvyšší, tedy vlastním životem, bylo tímto zdevalvováno a zesměšněno, neboť ani kdyby se ta paní dala vyfotit ještě třeba i stokrát v maskáčích a s revolverem, či jinou zbraní, pak bude pouze směšnou a pohrdání hodnou osobou, nikoliv však tím, kdo si své vyznamenání vysloužil službou své zemi a vlastní krví. Protože líhání s prezidentem službou zemi rozhodně není. O tom, že se pan prezident evidentně nějakým švindlem vyhnul vykonání základní vojenské služby se snad ani není třeba zmiňovat. Proto ostatně všechny ty tyjátry paní Zemanové s pancrfaustem doprovázené výrazy bojového skuruta ve tváři.

Ostatně Lenka Dusilová - které pan prezident poté, co nejdříve dal průchod své stařecké nenávisti umocněné dlouhodobým nadměrným požíváním samohonky a popřál jí úspěch, což v konfrontaci s právě převzatým oceněním Anděl dokonale vypovídá o tom, že pan prezident opravdu zcela ztratil soudnost a schopnost vůbec nějak vnímat okolní svět - projevila skutečné odvahy mnohonásobně víc, než paní Zemanová. Byť své vyjádření ke způsobu jeho konzumace prezidentského úřadu pronesla z papírku a velmi zdrženlivě a věcně a slušně, pak reakce všech narychlo aktivovaných trollů, co jich tady Ruská federace má, svědčila o tom, že její slova ťala do živého a dostalo se jí výhrůžek a spílání jako v padesátých letech, kdy vrcholil zostřený třídní boj.

To mne ale vůbec nepřekvapuje a když člověk nese nějak svou kůži na trh, vlastně s tím musí počítat. Co mi ale doslova vyráží dech a to neustále, je devótnost s jakou k onomu evidentně duševně nemocnému starci na Hradě přistupují další úředníci této země a plní bez zamžiknutí oka jakákoli jeho pohnutí mysli, byť jsou sebevíce mimo prostor a čas. O rozumu nemluvě.

Což je i právě aktuální případ s Čekijí.

Dle dřívějších prohlášení Miloše Zemana tento již dříve projevil přání, aby naše země byla přejmenována mezinárodním ekvivalentem zpotvořeniny Česko na Czechia. Což nyní veřejně deklaroval ministr zahraničních věcí Zaorálek s tím, že bezodkladně iniciuje v OSN proces, kterýmžto onen akt jež nemá v našich dějinách obdobu uvede v platnost.

Prostě se ani pan prezident, ani jeho družina nehodlají zabývat názorem nějakého blbého lidu a naše vlast, tedy Česká Republika se na mapách a jinak bude nazývat Čekijí. Protože prý dvou jmenným názvem nejsme in.

Co na tom, že existují nějaké oficiální a idiotsky dlouhé United States of America, United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, nebo třeba Republic of Korea, když Czech Republic nezní tak slovansky blízko jako Čekíja. Tedy Čechíja, jak zní ruský název naší vlasti, odkud dle mého soudu vítr inspirace vane.

Přičemž jak z posledních vyjádření vládních činitelů vysvítá, že naše země bude prý nadále užívat i názvu Czech Republic a Česká Republika, čímž naše země bude mít názvů hned několik.

Tedy na českých mapách bude uvedeno Česká Republika či Čechie a na těch zahraničních Czech Republic or Czechia.

Případně je možno doplnit přívlastek banana republic.

A to v obou jazykových verzích.

Aby bylo jasno nám i cizincům.

Že jsme taková malá banánová republika.

Malá a banánová, ale naše...

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | úterý 19.4.2016 6:15 | karma článku: 39.43 | přečteno: 4611x


Další články blogera

Miroslav Václavek

Šok, víme první – v České republice byl objeven nový živočišný druh - člověk zemandrtálský

Jak jste si zajisté naši milí čtenáři všimli, veřejný život v naší zemi ovlivnil zcela nový fenomén. Tím je senzační objev zcela nového živočišného druhu, který doposud unikal pozornosti světové vědy.

13.2.2018 v 6:00 | Karma článku: 37.30 | Přečteno: 3772 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jak se dělá prezident, aneb mít Zemana v hrsti

„Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svoji zem." 35. americký prezident John Fitzgerald Kennedy

29.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 19.72 | Přečteno: 952 | Diskuse

Miroslav Václavek

Ne teroristům, ne islámu, ne Bruselu, ne imigrantům, ne erohujerům!!!!!!!!!

Toto je pravda, kterou vám Česká televize neukáže!!!!!!!! Sdílej, přeposílej, rozšiřuj!!!!!! Nevol vlastizrádce

18.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 23.88 | Přečteno: 1841 | Diskuse

Miroslav Václavek

Mezi holými ňadry na Zemana a holou zadnicí na Američany není žádný rozdíl

„Chtěl jsem jen říci, že si lidé mají za svým názorem stát. I když při něm občas dojde třeba na spuštění kalhot,“ poznamenal veterán, který si oddechl. V případě odsouzení mu hrozila ztráta práce řidiče kamionu,

15.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 26.58 | Přečteno: 1357 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Samozřejmě, že odebírání dětí od rodičů je vždy zvrácenost

V USA vypukla aféra s odebíráním dětí rodičům, kteří ilegálně překročili jejich státní hranice. To bylo řevu! Jen by mne zajímalo, zda ti sami lidi by se též zastali obětí zvrácení praktik juvenilní justice tady v Evropě.

23.6.2018 v 15:15 | Karma článku: 18.62 | Přečteno: 261 |

David Rath

Makáme!

Babišova vláda spravuje zemi již skoro 200 dnů. Před tím ovládali 4 roky klíčové resorty jakými jsou třeba finance, spravedlnost nebo místní rozvoj. Když někdo skutečně maká, jsou vidět výsledky.

23.6.2018 v 10:15 | Karma článku: 17.64 | Přečteno: 648 | Diskuse

Petr Burian

Lekce z demokracie

Následující smyšlený minipříběh nejlépe vystihuje negativní stránku toho, co nazýváme dosud nejefektivnějším způsobem vlády, tedy demokracie. Anebo že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních způsobů.

23.6.2018 v 10:11 | Karma článku: 15.81 | Přečteno: 355 | Diskuse

Jan Dvořák

Hlášení ze stanice Lidový dům

Ani na malé vlakové stanici nemusí v létě chcípnout pes, pokud se přednosta snaží vyhovět marketingovým požadavkům cestujících a pružně reaguje na přepravní poptávku.

23.6.2018 v 9:50 | Karma článku: 16.29 | Přečteno: 356 | Diskuse

Přemysl Čech

Voliči jako bezmocní rukojmí moc neustále chutnajících a ješitností ožralých politiků?

V lítém předvolebním boji před prvním vítězstvím hnutí ANO, kde se dosud díky vágnímu označení hnutí, jak se zdá, nikdo nikomu za nic nezodpovídá, mi Andrej Babiš odpověděl, že zná knihu L. Mňačka "Ako chutí moc", a moc dobře.

22.6.2018 v 19:49 | Karma článku: 31.74 | Přečteno: 1862 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz