Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaký by měl být správný prezidentský kandidát?

8. 01. 2018 6:00:00
Tak již příští týden nám to opět začne. Ptáte se, co to bude? O čem, že to mluvím? Tak tedy dobře, řeč je o svátku demokracie, v tomto případě o volbě prezidenta České republiky.

Ačkoli já sám, který jsem monarchistou, tedy rozuměj monarchistou konstitučním, sdílím poněkud jiný přístup k uspořádání společnosti, neboť konstituční monarchii považuji za nejstabilnější, ekonomicky nejúspěšnější, nejsvobodnější a nejlepší způsob státní a národní existence (viz například Norsko, Švédsko, Dánsko, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Holandsko, Belgie, Španělsko, Lichtenštejnsko, atd.), pak i přesto jsem zcela loajálním občanem České republiky a věrný ústavě a jejímu demokratickému uspořádání.

Neboť za prvé v tomto smyslu nemáme na co navázat, nikoliv snad proto, že bych sdílel fantasmagorickou lež o údajném vyhlazení české šlechty na Staroměstském náměstí po bitvě na Bílé hoře, ale proto, že příslušníci českých šlechtických rodů nebyli voleni českými stavy za české krále a tudíž se nám královská stopa ztrácí kdesi v hlubinách staletí.

Ale přesto, že liberální demokracie je údajně něco úplně jiného než monarchie, pak si uchovala ten největší atribut a to institut krále. Sice jej v dnešních dobách nazýváme prezidentem a někde jej volí lid přímou volbou a onde zase parlament, ale jedná se o jedno a totéž.

A to bez ohledu na to jaké pravomoci, tedy moc, taková osoba v rukou třímá, pokaždé jde o někoho, kdo je osobou mezinárodně viditelnou, osobou, která zastupuje svou zemi, někým skrze koho je ona země vnímána a dostává se jí tak respektu nebo posměchu.

Dokonce má takový mnohý moderní prezident mnohem větší pravomoci než leckterý údajný feudál, ale konec konců diktatury jsou vynálezem doby moderní a lidu se dostalo práva uplést nad sebou bič a tak jej prostě často užívá.

Ani u nás tomu není jinak.

První prezident Republiky Československé, T.G.Masaryk, kterého si vážím za jeho odvahu v době hilsneriády, byl oficiálně zbožšťován propagandistickými prostředky nijak si nezadávajícími s těmi totalitními, aby i u nás byl vytvořen kult osoby vyšší, tedy pana prezidenta.

Naše dějiny jsou poté, co zemřel lemovány prezidenty dalšími, o nichž lze říci, že se jednalo o osoby tohoto úřadu nehodné i o masové vrahy a řemeslné zločince, až byl tento neblahý výčet těch nejodpudivějších individuí zastaven osobou pana Václava Havla.

Ale poté, co skončilo jeho funkční období ponořili jsme se opět do bahna i když jsme se mohli ještě vymlouvat na fakt toho, že Václav Klaus byl volen parlamentem.

Přičemž platnost této výmluvy skončila zvolením osoby v moderních dějinách nejobludnější, tedy přítomností Miloše Zemana na Pražském hradě.

Nicméně se nabízí možnost poslat toho pána tam kam patří, tedy do náleven a kořalen čtvrtých cenových skupin a naši zemi nechat reprezentovat osobou příčetnou, někým kdo obsahuje alespoň elementární zásady slušného chování, někoho kdo není na výplatní listině Kremlu a někoho kdo se po svém zvolení neobklopí partičkou klientelistických darebáků s vazbami na Rusko a Čínu, které ve svém osobním zájmu u nás zastupují.

Chápu ale, že člověk slušný to má v naší zemi těžké. Neboť voličstvo Miloše Zemana jej bude volit proto, že je to věkem starý notorický alkoholik odpudivého vzezření, že je těžce závislý na nikotinu, že se chová jako hulvát a dobytek, že je to citově oploštělý rusofil, misogyn a rasista bez známek byť jen špetky empatie a kulturní a sociální inteligence, a tedy že se s ním skrze tyto popsané totožné povahové vlastnosti identifikují.

Ale i přesto je těchto Milošů Zemanů méně než lidí obyčejných a slušných.

Bylo to vidět i ve volbách minulých, kdy nevoliči i voliči protikandidáta tvořili drtivou většinu společnosti a ani letos tomu není jinak. Snad jen, že roztříštěnost spočívající v počtu kandidátů je ještě větší a také to, že Miloš Zeman, který ani nemůže vést žádné předvolební debaty protože mu to neumožňuje jeho alkoholický rozpad osobnosti se drží stranou a jeho protivníci mezi sebou svádějí půtky za pomoci nedůstojných způsobů. Což považuji za velkou chybu sloužící ruskému švábovi na Hradě.

Ale abychom se vrátili k tomu jaký by měl být dobrý prezidentský kandidát?

Pro mě osobně je to ten jehož psychopatická osobnost není narušena již od dětství, ten kdo se v podnapilém stavu nepotácí nad korunovačními klenoty, ten kdo neužívá vulgarit ve veřejném prostoru, ten kdo se neshlíží v silných, bezskrupulózních, nejdravějších a nejbohatších, tedy jak se dnes říká v takzvaných úspěšných, ale v těch, kteří jsou těmito utlačováni, ponižováni, ekonomicky exploatováni a utiskováni.

Tedy milý voliči je jen na tobě s jakou odpovědností a zda vůbec přistoupíš k prezidentské volbě A.D. 2018, ale o jedno tě prosím snažně. Řiď se zásadou vlčí smečky. Že to je v rozporu s tím, co jsem právě napsal? Ale vůbec ne.

Vlčí smečka se totiž řídí zásadou tolik frekventovaného slova inkluze. V jejím čele nejde ten nejsilnější, nejrychlejší, nejdravější a největší vlk, tedy ten největší neomalenec a buran, kterého nezajímají ti za ním. Ale ten nejslabší, nejempatičtější, nejpomalejší a nejohleduplnější tak, aby mu stačili jak nemocní tak i děti, protože k tomu byl vychován. Tedy král.

Řekl bych, že mnohé choroby lidské demokracie by byly vyléčeny už jenom tímto přístupem. Ale to je již na jiný článek.

Tedy ti přeji milý voliči a občane šťastnou ruku při výběru toho koho považuješ za hodna nejvyššího úřadu v zemi a nám všem, že se začneme dívat i za sebe, zda někdo nepotřebuje pomoci.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | pondělí 8.1.2018 6:00 | karma článku: 13.48 | přečteno: 359x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Ne teroristům, ne islámu, ne Bruselu, ne imigrantům, ne erohujerům!!!!!!!!!

Toto je pravda, kterou vám Česká televize neukáže!!!!!!!! Sdílej, přeposílej, rozšiřuj!!!!!! Nevol vlastizrádce

18.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 21.22 | Přečteno: 1598 | Diskuse

Miroslav Václavek

Mezi holými ňadry na Zemana a holou zadnicí na Američany není žádný rozdíl

„Chtěl jsem jen říci, že si lidé mají za svým názorem stát. I když při něm občas dojde třeba na spuštění kalhot,“ poznamenal veterán, který si oddechl. V případě odsouzení mu hrozila ztráta práce řidiče kamionu,

15.1.2018 v 6:00 | Karma článku: 25.96 | Přečteno: 1285 | Diskuse

Miroslav Václavek

Rozdíl mezi Čechy a Němci

Za pár dní budeme mít svátky vánoční. Dokonce napadlo i trochu sněhu a matička Praha je pocukrovaná jako vánoční cukroví, černošští naháněči z Václaváku do tamních hampejzů jsou jako čokoládové postavičky z vánoční kolekce

19.12.2017 v 6:00 | Karma článku: 36.17 | Přečteno: 4331 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Václav Smrk

Hnutí ANO zradilo sebe sama a spadlo do bahna politikaření

Hnutí ANO včera definitivně popřelo důvod své existence, kritiku politikaření i svůj protikorupční étos, když rada hnutí ANO doporučila volit Zemana, architekta korupčního systému u nás. Kde jsou hlasy "rozumných" členů hnutí?

23.1.2018 v 10:52 | Karma článku: 25.01 | Přečteno: 656 |

Karel Stryczek

Můj střet zájmů. Srdce v hospodě, duše v kavárně

Hospoda a kavárna se jako dvě sokyně rvou o moji přízeň a je na mně, abych vysvětlil, jak je možné, že můžu milovat obě dvě. Podivuji se nad tím, proč se tolik přetahují a přou o svoji pravdu.

23.1.2018 v 10:42 | Karma článku: 12.58 | Přečteno: 343 | Diskuse

Alois Sečkár

Grrr, Další Protivná Regulace

V pondělním deníku Metro vyšel krátkým článek Věry Jourové, ve kterém vysvětluje motivaci pro zavedení GDPR. Ochrana osobních údajů - zdánlivě chvályhodná iniciativa, řešení však klasicky bruselské.

23.1.2018 v 10:29 | Karma článku: 23.82 | Přečteno: 456 | Diskuse

Josef Prouza

Zemanoša Populovič a Dragoš Slušnicyn (ruská bylina)

Nelitujme piva opojného, nelitujme vínka zeleného, litujme jen starých dávných časů, v nichž syrá zem bohatýry nosila a jejich činy nám je již jen vyprávěti. Sedněte, siroty blogerské, nalejte z věder piva do korbelů a poslyšte.

23.1.2018 v 9:10 | Karma článku: 21.48 | Přečteno: 572 | Diskuse

Magdalena Westman

V. Klaus/M. Zeman............ a můj prezident Drahoš

Nad fenoménem vševědoucích „expertních jedniček“ prosazujících vždycky „určitě nejlepší řešení“ je třeba se kriticky zamýšlet.

23.1.2018 v 9:00 | Karma článku: 15.20 | Přečteno: 426 | Diskuse

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.