Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ČSSD über alles

24. 01. 2009 17:45:04
„Hitler řešil krizi tak, že začal zbrojit, čímž dal lidem práci a nastartoval ekonomiku! On s tím vyhrál volby! Pak to tedy vyústilo ve válku. Liberální ekonomové na tohle zapomněli. A místo toho přicházejí se svými fantasmagoriemi." Tak prosím s touto fantasmagorií přišel úplně vážně v rozhovoru pro Lidové noviny Paroubkův MUDráth David.
Hitlerem nastartovana ekonomika. Hitlerem nastartovana ekonomika.
Fantasmagorií proto, že takové výroky patří do repertoáru neonacistů v nichž je vůdce Adolf Hitler líčen jakožto mesiáš a dobroděj. Je zřejmé, že doktor Rath se s tímto nacistickým folklorem ztotožňuje na což v civilizovaných zemích kde se neonacistické názory veřejně nesmí prezentovat, protože jsou zločinné, pamatuje trestní právo. To, že zároveň ze sebe dělá ovšem naprostého hňupa a ignoranta je u takové osoby s nevymáchanou hubou jaksi nevyhnutelné. Adolfa Hitlera totiž ekonomická krize pouze k moci vynesla a jím vyhlášený program znovuvyzbrojení Německa, naopak téměř přivedl tehdejší německou ekonomiku ke zhroucení.

Ten kdo německé hospodářství zotavující se již tou dobou z krize stabilizoval, nebyl Adolf Hitler, který se ekonomickým otázkám vyhýbal jako čert kříži, ale dr. Hjalmar Schacht. Dá se totiž říci, že nacisté stejně jako ČSSD zvítězili na základě populistických slibů, ale žádný skutečný program na vyřešení ekonomických potíží neměli, a tak povolali do svých služeb bývalého prezidenta Říšské banky Hjalmara Schachta. Tento muž, který svého času odstoupil ze své funkce na protest proti platbám reparací vítězným mocnostem byl hospodářský kouzelník. Do své funkce se vrátil po nástupu Adolfa Hitlera k moci dne 17. března 1933.

Způsob, kterým ministr Schacht umožnil nacistům a Hitlerovi zahájit nákladný zbrojní program aniž by tím utrpěla životní úroveň němců bylo jeho financování takzvanými Me-Fo směnkami. Tyto směnky vystavovali objednavatelé na zbrojní výrobu, kteří tyto zakázky zadávali, a směnky Me-Fo byly akceptovány zvláště k tomu účelu založenou společností "Metallwirtschaftliche Forschungsgesellschaft". Ta byla ovšem čistě fiktivní společností. Dnes bychom ji nazvali virtuální. Me-Fo směnky byly podle pokynů Říšské banky dále přijímány všemi německými bankami a následně Říšskou bankou reeskontovány. Byly garantovány státem, a jejich utajení bylo zajištěno tak, že nikdy nefigurovaly ani v uveřejněných výkazech Říšské banky.

Čímž jsme u sociálně demokratického způsobu řízení ekonomiky neboť to pochopitelně vedlo k astronomickému vnitřnímu zadlužení. I když očím veřejnosti skrytému. A tak vznikla ona neonacistická legenda, kterou dle jejího papouškování Dr. Ráthem prý Hitler „nastartoval ekonomiku." Zvláště pikantní na tom všem je ovšem ten fakt, že nacistické Německo po celou dobu své existence nemělo daleko k ekonomickému krachu.

Dne 25. května 1935 tohoto muže tajným dekretem o obraně státu jmenoval Adolf Hitler vládním zmocněncem pro válečnou ekonomiku. Ten v době nastávající lepšící se ekonomické situace, neboť recese již z větší části odezněla, chtěl upustit do mimořádných opatření a vrátit se ke standardní hospodářské politice. Ovšem to by se projevilo ve snížení vládních výdajů a investic, vyrovnáním peněžních závazků v zahraničí a rozšířením obchodní výměny jímž by se snížil dovoz hotových výrobků ve prospěch surovin a potravin. A tak Schacht již roku 1935 byl nucen požadovat snížit tempo zbrojení a 24.12.1935 informoval ministra von Blomberga, že devizy nutné na další zbrojení prostě nejsou. V květnu 1936 trval na tom, že pokud se zbrojní program Německa zcela nezastaví bude to mít za následek inflaci a kolaps německé rozpočtové politiky s následnou krizí celé německé ekonomiky. To ovšem ale narazilo na rozhořčený Hitlerův nesouhlas, protože ten netrpěl sociálně demokratickými fantasmagoriemi, ale měl naprosto jasný záměr započít válečná tažení a vyvraždit všechny židy na které jeho moc dosáhne.

To byl konec dr. Hjalmara Schachta coby nacistického finančního kouzelníka a ministra hospodářství. Tím kdo jej nahradil a podruhé ekonomicky stabilizoval (umožnil trvání zbrojního programu) nacistické Německo byl Hermann Göring a jeho čtyřletý hospodářský plán za cenu naprostého uzurpování si dohledu nad jakýmkoliv ekonomickým subjektem.

Používat nacistické pohádky coby recept na hospodářské neduhy a zároveň být bývalým a budoucím členem vlády České republiky je pro oranžovorudé politické turisty příznačné. Ve své omezenosti nevidí dál než na konec svého bankovního konta a proto aby byli u moci jim je dobrá jakákoli šílená ideologie. Po té komunistické s níž se spřáhli v krajích přišla na řadu ta bratrská nacistická.

"Protože to má logiku - zvýšit lidem příjmy, dotlačit je, aby začali utrácet. Jak řešil krizi Adolf Hitler?" dr. David Rath.

Myslím, že by si vrcholoví sockomoušskonacističtí predátoři měli udělat výlet do Osvětimi.

Aby shlédli kam vede ekonomika "nastartovaná nacisty".

Pokud ovšem nemají v plánu v zájmu zaměstnanosti opět rozeběhnout výrobu mýdla tamtéž.

cssd.jpg

Autor: Miroslav Václavek | sobota 24.1.2009 17:45 | karma článku: 34.78 | přečteno: 4035x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Jan Žižka z Tokia – aneb jak popelář Tomio v Čechách ke štěstí přišel

„Lidská inteligence se výrazně liší, a to jak mezi rasami, tak i mezi muži a ženami. Ženy mají ve většině průměrné IQ - je mezi nimi méně geniálních či naopak totálně hloupých než mezi muži.

17.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 3988 | Diskuse

Miroslav Václavek

Stručný návod na to jak si po volbách zachránit život

Je pozdní podzim, listí se barví všemi barvami, tma přichází brzy a čím dál dřív a na skla oken bubnuje déšť svůj zádumčivý rytmus a obličeje potentátů politické reprezentace se zahalují chmurami, jako v zakletém království.

13.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 20.72 | Přečteno: 708 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jak opustit Evropskou Unii - aneb jak na Czexit ve čtyřech jednoduchých krocích

Předpokládám milý čtenáři tohoto článku, že jsi v souladu s názvem článku řádně na EU naštvaný a proto jej čteš. Tedy jsi na správné adrese.

11.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 27.84 | Přečteno: 1507 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jiří Ovčáček ve světle norimberského procesu

„Všiml jsem si, že to vadí jen novinářům devótním k Evropské unii. To přirovnání je naopak velmi přesné, v roce 1943 také zakázala Říše pěstování chmele na Mšensku,“

4.10.2017 v 6:15 | Karma článku: 37.04 | Přečteno: 2303 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Olga Pavlíková

Tyto volby znovu potvrdily, že přímá demokracie je ta nejhorší varianta,

alespoň u nás v Čechách. Stačí, aby jeden z nejméně důvěryhodných osob v zemi lidem pochleboval, sliboval jim, osočoval své kritiky a lid mu dal hlas, téměř třicetiprocentní

23.10.2017 v 12:34 | Karma článku: 13.19 | Přečteno: 357 | Diskuse

Jakub Moravčík

Jsme národ pštrosů? Věnováno především nevoličům

Píšu sem už velmi málo, ale při konstalaci příležitostí po dlouhé době přináším "hudebně-povolební" blog.

23.10.2017 v 12:06 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 110 | Diskuse

Marek Valiček

Řekla jsem si - holka, takhle by to dál nešlo!

"Vostříhala sem si nehty, na ksicht napatlala indulonu, dala kynout těsto a šla jsem na to.", takhle nějak vypadal volební den důchodkyně v roce 2017.

23.10.2017 v 10:02 | Karma článku: 17.24 | Přečteno: 505 | Diskuse

Vladimír Aim

Povolební hra na Mirka Dušína - jak se moc neumazat

Žádné volby v historii ještě nikdy nedopadly dobře úplně pro všechny. Z pohledu „většiny“ opět zvítězilo „Bratrstvo kočičí pracky“ (jako obvykle) a ti jediní správní (ti moji) jsou zase namydlení. Tak to tedy nee!

23.10.2017 v 9:33 | Karma článku: 11.34 | Přečteno: 342 | Diskuse

Marek Renda

Otevřený dopis Karle Šlechtové

Paní Karlo Šlechtová, vaše hnutí zaznamenalo úspěch ve volbách. To vám však nedává právo veřejně zostuzovat jiné strany a jejich příznivce.

23.10.2017 v 6:58 | Karma článku: 33.36 | Přečteno: 1161 |

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.