Padesát syrských sirotků versus miliardář, který ukradl slunce

16. 09. 2018 6:15:15
Jen málokdy lze v poměrně pochmurném světě domorodého politického života spatřit cokoliv pozitivního a cokoliv, co lze přirovnat k záblesku světla v temnotách.

Spíše jsme svědky předhánění se v tom, kdo se veřejně projevuje více nenávistně, jakoby kandidoval za NSDAP a veřejný prostor se tak přímo hemží výhrůžkami na adresu Romů a neexistujících uprchlíků, namixovaný spolu s populistickými nabídkami v duchu nazionálního sozialismu na jízdu zdarma vlakem zde, či městskou veřejnou dopravu tady, ve smrtící koktejl hrozící otravou jak pseudotématy odvracejícími pozornost od skutečných problémů tak i absencí jakýchkoli hodnot.

Když vtom se v médiích objevila zpráva o iniciativě europoslankyně Michaely Šojdrové, která se inspirovala příběhem Wintonových dětí zachráněných před smrtí v nacistických vyhlazovacích táborech o návrhu na přijetí padesáti syrských dětí, které přišly o své rodiče v hrůzné syrské válce.

A ještě než bylo možno vůbec přikročit k projednávání tohoto návrhu na půdě senátu, nechal se slyšet multimiliardář Babiš, že Česká republika na své území nepřijme ani jedno dítě, ani jednomu nedá naději na jeho život v míru a neuleví mu tak v jeho utrpení, ve kterém se ocitlo zcela nevinně.

Že tomu tak učinil za pomoci zcela nevídané a ohavné demagogie, kdy se odvolává na sirotky české, důchodce a rodiny žijící v chudobě (pro které mimochodem neučinil ani to pověstné zblo) je pouze očekávatelné, což je navýsost smutné.

Podpoří-li takový člověk navíc choromyslné vývody své mysli argumenty o výši finanční pomoci zasílané Českou republikou na různé projekty jak represivního tak humanitárního charakteru, aniž by zmínil kolik desítek miliard přitéká do České republiky z fondů EU, je to opravdu vrcholná demagogie, za kterou by se nemusel stydět ani Josef Goebbels.

Pan Babiš tak prokázal, že zcela naplňuje postavu z Wolkerovy pohádky zmíněnou názvem článku a již zcela ztratil veškerou soudnost, soucit, morálku a lidskost, když si jako své nepřátele vybral malé děti ze Sýrie, před nimiž údajně hodlá chránit naši společnost. Protože je před volbami a Adriana se mu opravdu, ale opravdu hodně nepovedla. A v Praze jde o hodně velké lóve...

Že jej tato chorobná posedlost mocí za každou cenu spálí na hromádku popela je pouze otázkou času, ale důvod proč píšu tento článek nespočívá pouze v tom, abych panu Babišovi dal najevo, co si o jeho ohavném skutku myslím, ale abych jej dal do kontextu s činem úplně jiným.

Izrael, jakožto bezprostřední soused Sýrie asi zákonitě nemá přehnaně velké sympatie k arabskému socialistickému režimu dynastie Asadů, s kterým vedl války o přežití a na kterém si kvůli zajištění bezpečnosti musel vydobýt Golanské výšiny, ale pokud jde o pomoc těm nejméně vinným syrskou apokalypsou, tedy ženám a dětem, může si z něj celý svět brát příklad.

Již loni Izrael přijal sto syrských dětí, nemluvě o masivní humanitární a medicínské pomoci poskytované obětem syrské války formou přeshraniční pomoci, kdy se v noci do táborů izraelské armády vydávaly tisíce lidí, aby jim izraelští vojáci ošetřili jejich děti, jakožto i je samotné, včetně evakuace příslušníků Bílých helem a jejich rodin do Izraele, neboť jim hrozila ze strany Asadova režimu smrt.

Operation Good Neighbor jak ji izraelské ozbrojené síly nazvaly, znamenala záchranu 4 000 životů zraněných Syřanů a pokračuje bez přestání dodnes. Tedy takzvaný úhlavní nepřítel syrského socialistického režimu podporovaného Íránem a Ruskem, tedy Izrael, necítí radost ani lhostejnost při pohledu na malé děti ztracené uprostřed pekla syrské války, ale vzal je do náruče jako anděl a zachránil je.

Neboť v tóře se praví, že každý, kdo zabije člověka, jako by zabil celý svět, a naopak každý, kdo zachrání lidský život, jako by zachránil celý svět.

Jaké pravidla a hodnoty platí pro pana Babiše netuším, ale já osobně u něj žádné neshledávám.

A pokud jde o mne pak já říkám – zachraňme pět tisíc syrských dětí, nikoliv pouze padesát.

Neboť tak pět tisíckrát zachráníme svět i pro ty naše.

Shalom Izrael a děkuji Izraelským ozbrojeným silám, jakožto i tolik zkoušenému, pomlouvanému a nenáviděnému izraelskému národu, že si zachoval nejen svou lidskost, ale i duši a všem, kteří jej nenávidí ukázal jediné, že je lepší než oni.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | neděle 16.9.2018 6:15 | karma článku: 42.66 | přečteno: 10361x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Jezte polské hovězí, je stejně dobré jako to argentinské!

U našich severních přátel se právě pere špinavé místní prádlo masného průmyslu, které vyšlo najevo díky tamní bulvární televizi, která natočila záběry z jatek, kde bylo bez dozoru veterináře dáváno do oběhu

8.2.2019 v 6:15 | Karma článku: 25.89 | Přečteno: 1065 | Diskuse

Miroslav Václavek

Pro Tomiovo slávu uříznou ti hlavu, pro Zemana pak vykolejí vlak

Dnešního dne vstoupila Česká republika mezi země, ve kterých byl spáchán teroristický útok nepřáteli svobody, demokracie a lidských práv na jejich občany. A to útokem vedeným na dopravní prostředky plné nic netušících civilistů,

15.1.2019 v 6:15 | Karma článku: 32.15 | Přečteno: 1370 | Diskuse

Miroslav Václavek

Co rok 2018 vzal a co naopak dal

Jsme na počátku roku 2019 a zatím je pro nás všechno nové a čas je nepopsaný list papíru či bílá pláň, na kterou ještě nevkročila lidská noha, aby za sebou zanechala první stopu. A tak jsem se ohlédl do roku minulého.

9.1.2019 v 6:15 | Karma článku: 14.91 | Přečteno: 402 | Diskuse

Miroslav Václavek

Tomio Okamura je mongoloid, stejně jako já

Vánoce máme již za dveřmi, všude v ulicích znějí koledy, lidé se na sebe usmívají, mají k sobě tak nějak blíž, snad tím svařeným vínem, chtělo by se říci a vůkol je to vůbec láskou k bližnímu úplně přeplněno.

19.12.2018 v 6:15 | Karma článku: 32.15 | Přečteno: 2392 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Něžné "Hallelujah"

Kdo by neznal píseň Hallelujah. Kanadský sympaťák Leonard Cohen před lety tuto krásnou skladbu poslal do světa a dodnes vznikají nové a nové verze jejího provedení.

22.2.2019 v 22:18 | Karma článku: 11.19 | Přečteno: 173 | Diskuse

Martin Braun

Peklo nad Tel Avivem

Jeden z mýtů, který vládne mezi lidmi je, že Židé, či Izraelci obecně, chcete li, jsou lidmi nudnými, věčně se modlícími, že jsou suchary, kteří krásy a nádherné hříchy tohoto světa neznají a znát nechtějí.

22.2.2019 v 21:19 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 419 | Diskuse

Marek Konečný

Polské maso máme ošetřené, a co budete dělat s českými bramborami, pane ministře?

Za zdatné mediální podpory pan ministr řešil problémy několika set kilogramů nekvalitního hovězího z Polska. Ale máte tady ne tak akutní, ale zato desetiletí se táhnoucí problém - hnusné české brambory.

22.2.2019 v 19:34 | Karma článku: 27.41 | Přečteno: 849 | Diskuse

Jan Ziegler

Pánové Patáku a Peszynski, nekritický eurofanatismus vážně škodí zdraví

Oni si to možná neuvědomují, ale svým fanatismem poškozují myšlenku společné Evropy. Každý, kdo má jiné názory než oni, je proruský, putinovec, nácek, xenofob atd.

22.2.2019 v 16:39 | Karma článku: 33.31 | Přečteno: 892 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Hybridní zbraň Ruska veřejně prospěšnou stavbou ?

Ruský plyn proudí do Česka nejen přes Ukrajinu a Slovensko, ale i alternativními trasami - plynovodem Gazela napojeným na Nord Stream po dně Baltského moře ( porušuje všechny zavedené ekologické normy ),

22.2.2019 v 13:43 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 777 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz