Vítězem komunálních voleb je pan prezident Václav Havel

12. 10. 2018 6:15:15
Je pár dnů po komunálních volbách a v Čechách na Moravě i ve Slezsku vládne podivný klid. Jen nad krajinou zahalenou do hávu babího léta a zářícího listí stoupá prach z toho, jak volič vyprášil kabát komunistům a okamurovcům

a Andrej Babiš je zachmuřen ještě více než jesenické hory, pod nimiž autor článku žije a připomínaje bílou paní bloudí veřejným prostorem ČR jako tělo bez duše.

Tento klid vládne i na Pražském hradě, kde sídlí pan prezident Zeman, který jindy dává průchod svým celoživotním animozitám tak, že jsou vlastně veřejně nepublikovatelné a tváří v tvář tomu, že pan profesor Drahoš byl zvolen na první šup senátorem pouze zlostně zasyčel jako mamba, které šlápnete na ocas a opět zmizel ve své noře prskaje jako křeček.

Co se to vlastně stalo?

Inu, milý čtenáři, stalo se to, že volič všech našich tří zemí spojených do svazku České Republiky vzal rozum do hrsti a to doslova a tento rozum zároveň i vložil do volební obálky a následně vhodil do volební urny.

Protože téměř všude, kromě velkých měst, nevolil dle stranického, ale dle regionálního a místně příslušného klíče a billboardy s kandidáty parlamentních stran stylizovanými do rolí andělů nebeských s digitálně rozzářenými úsměvy ztratily svou účinnost.

Snad jen kromě stran, které trpělivě a s mravenčí pílí celé roky vykonávají práci na poli těch nejmenších lidských potíží a problémů a úspěšně je řeší, jako KDU-ČSL a STAN, tyto zaznamenaly úspěch dle stranictví, jinak je to bída a drtivé vítězství nepolitiky.

Tedy nepolitické politiky, jak ji nadefinoval pan prezident Václav Havel jakožto obranu jedince před mocí, která si osobuje kontrolu společnosti a jejího chování i myšlení čímž potlačuje lidskou identitu a z unikátní bytosti činí unifikovaný spotřební objekt daňového subjektu, voliče a zákazníka, chovajícího se tak, jak pan majitel právě potřebuje. A který se po upotřebení a vysátí obsahu zahodí.

Pohled na volební mapu naší země, kterou zcela pokryla vítězství místních a regionálních stran a uskupení znamená také i to, že její obyvatelé spatřují svou přítomnost i budoucnost v decentralizaci výkonné a správní moci.

Dosavadní systém, který byl soustavou převodníkových pák odevzdávajících místní pravomoci a přijímající rozhodnutí z centra stranických aparátů až do poslední vísky skrze výkonný aparát tam vítězné strany, byl pro rozvoj naší země smrtelný a spoutal její rozvoj mnoha vlákny klientelistických a korupčních pavučin, kterými kmotři politicky organizovaného zločinu opletli celou naši zemi.

Městská zastupitelstva se také přestala řídit zákony omerty takzvané vysoké politiky a nepsaná mafiánská pravidla o rozdělení vlivu, moci a peněz mezi nejsilnější vzala zasvé a z takzvaných vítězů, především těch ze soukromé firmy Ano, činí směšné figurky hloupě stojící na okrajích šachovnic, cosi blekotající k situaci s níž se evidentně nedokážou nijak vyrovnat.

Tento pohled je pro Bohy a je dokonalou satisfakcí za všechnu tu nabubřelost, pohrdání, pýchu a demonstraci sil, kterých jsme doposud byli svědky. A to téměř ze všech stran, co jich u nás máme.

Přičemž v trendu mocenské decentralizace doufám budeme pokračovat i nadále a jakožto velké téma, například i pro Piráty a jiné nové politické subjekty, které vzniknou a nepochybně se prosadí i na velké politické scéně navozuji například návrh na to, aby jednotlivá ministerstva byla rovnoměrně rozmístěna po celé ČR.

Nikoliv, aby veškerá moc byla soustředěna do jednoho bodu, ale aby do ní byly promítnuty i názory a pohledy zvenčí a odjinud, což je úplně nejlepší profylaxí jak před korupcí, tak i před zhloupnutím a oslepnutím moci samé.

Jakožto i to, aby došlo ke spolkovému uspořádání naší země a zrušení takzvaných krajů a jejich nahrazení zemskými vládami, což je mnohem efektivnější, levnější a kopíruje to výsledky voleb komunálních a ve všech zemích, kde je akcentována historie a její přirozené kořeny je respekt k historickému vývoji spojen pouze s pozitivními výsledky ve všech oblastech života.

Tedy výkonnou moc regionům, tvorbu zákonů centru, státní správu zemským vládám a prezidentovi kladení věnců a dávání dobrého příkladu. A ministerský předseda? Ten nechť se věnuje tomu, aby celý tento systém dobře fungoval tak, aby on sám měl hodně volného času a málo práce i s celou vládou. Což bude pouze znamením dobře fungující a zdravé společnosti, která začíná u obcí, nikoliv u partajních bossů a majitelů politických stran.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | pátek 12.10.2018 6:15 | karma článku: 24.52 | přečteno: 943x


Další články blogera

Miroslav Václavek

Padesát syrských sirotků versus miliardář, který ukradl slunce

Jen málokdy lze v poměrně pochmurném světě domorodého politického života spatřit cokoliv pozitivního a cokoliv, co lze přirovnat k záblesku světla v temnotách.

16.9.2018 v 6:15 | Karma článku: 42.60 | Přečteno: 10281 | Diskuse

Miroslav Václavek

Běž domů Ivane – a vezmi s sebou i Miloše

Běž domů Ivane, čeká tě Nataša, to je text jedné velmi známé písničky, která vznikla jako reakce na ruskou válečnou agresi ze srpna 1968 a ve které se zpívá o tom, že Ivan byl hodnej hoch, ale poslali ho do úplně cizí země,

21.8.2018 v 6:15 | Karma článku: 35.40 | Přečteno: 1291 | Diskuse

Miroslav Václavek

Říjen 1918? Osudová chyba v historii našeho národa

Je rok 2018, rok několika významných výročí, z nichž jedno se odehraje 21. srpna a bude to den padesátého výročí válečného napadení naší země našimi údajnými spojenci sdruženými v agresivním paktu takzvané varšavské smlouvy,

14.8.2018 v 6:15 | Karma článku: 38.85 | Přečteno: 5024 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Zdeněk Brynych

Bydlet či nebydlet?

Problém bydlení trápí tisíce lidí, kterým nezbývá nic než platit velký dluh nebo drahý podnájem. Proč tomu tak je? jde to i jinak?

21.10.2018 v 12:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 | Diskuse

Jan Dvořák

Česká levice stejným krokem!

Sobota dvacátého října vejde do análů domácí politické scény jako významný mezník. Do té doby to vypadalo, že komunisté a socialisti tvoří dva nesmiřitelné tábory.

21.10.2018 v 10:06 | Karma článku: 12.90 | Přečteno: 261 | Diskuse

Radomír Dolanský

Klause mladšího je pro Fialu škoda, pro ODS nikoliv

Potenciál Václava Klause ml. se projevil již při volbách do Parlamentu, kdy s hlasy lidu pro Klause převálcoval předsedu ODS i s celou jeho klakou věrných. Odměnou je mu kritika ze strany podstatně méně úspěšných spolustraníků.

21.10.2018 v 7:28 | Karma článku: 37.75 | Přečteno: 967 | Diskuse

Martin Mařák

Fake news, návod k použití

U nás v tomto fake news umění vynikají zejména proputinovští trollové, katastrofisté a jiní obchodníci se strachem a jejich fandové. Sdružují se na různých známých tzv. alternativních webech.

21.10.2018 v 1:52 | Karma článku: 11.52 | Přečteno: 436 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Týden v kostce - Německo na scestí

Kam směřuje náš nejvýznamnější soused? Neopakuje tolerováním jedněch radikálů ve jménu potírání těch druhých stejnou chybu jako ve 20. a 30. letech minulého století? A šlape ODS na paty ANO?

20.10.2018 v 18:00 | Karma článku: 29.30 | Přečteno: 1388 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz