Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Jezte polské hovězí, je stejně dobré jako to argentinské!

8. 02. 2019 6:15:15
U našich severních přátel se právě pere špinavé místní prádlo masného průmyslu, které vyšlo najevo díky tamní bulvární televizi, která natočila záběry z jatek, kde bylo bez dozoru veterináře dáváno do oběhu

maso ze zvířat jak zraněných tak i těch, které mohly být nějakým způsobem nemocné a jejich maso tak mělo být dáno k dalšímu zpracování pro jiné účely, než je jeho prodej. Což zajisté zůstává faktem.

Ovšem kdybychom se nacházeli o několik desetiletí zpět v čase, šlo by do prodeje na nucených výsecích. Tato prodejní síť komunistické doby prodávala právě takové maso, o kterém je řeč a nikdo se v oné době nad tím ani nepozastavil, ale naopak, před těmito prodejnami stávala poctivá fronta, aby si lid mohl pořídit flaksu ve slevě a bylo mu úplně jedno z jakého zvířete a v jakém bylo stavu. Jen když bylo.

Nicméně časy se změnily a zákazník je dnes vystaven doslova přetlaku zboží, které by si v té době ani neuměl představit a je jednak zhýčkán a také o jeho peněženku usiluje kdekdo což znamená také to, že z důvodu střetu zájmů do konkurenčního zápolení vstupuje v případě České Republiky stát vlastněný multimiliardářem – potravinářským magnátem, neboť díky tomuto lokálnímu a regionálně ohraničenému skandálku vzdálenému České Republice stovky kilometrů, kterých se bezpochyby i u nás odehrají desítky, mají orgány státní správy nabito demagogickou municí, kterou pálí z obrazovek po divácích jako u Verdunu.

A tak můžeme vidět ministra zemědělství ČR, kterak ukazuje na jakési pražské pohostinství jako na hnízdo a pelech zločinný, neboť v něm vaří z polského masa, což je dle jeho soudu zločin a celá záležitost tak vyznívá stejně, jakoby právě byl odhalen sklad narkotik.

Pokud pomineme to, že pan ministr z titulu své funkce ukázal palec dolů a rozmáčkl hostinského i s personálem jako štěnici a profesně ho zlikvidoval a společensky zcela znemožnil (za což jak doufám pan majitel vysoudí tučnou finanční náhradu, která bude panu ministrovi předepsána k úhradě) je na konci celého „senzačního zjištění“ paradoxně právě to, že ty nejdůkladnější analýzy a zkoumání tří set kilogramů polského masa zadrženého bdělými bezpečnostními orgány prokázaly pouze jediné.

Že polské maso je zcela prvotřídní kvality, neobsahuje ani rezidua antibiotik ani žádné jiné kvalitativní změny, není ani zdrojem onemocnění přenosných na člověka, ani se po jeho požití neumírá, ale a to je třeba opravdu nahlas zmínit, je natolik kvalitní, že ani v těch nejdražších asijských restauracích kam chodí snobové vzdychat nad pokrmy vyvažovanými diamanty a servírovanými na zlatě a stříbře a pyšnící se těmi nejhonosnějšími názvy a zeměmi původu, nikdo nepoznal, že nejí argentinský steak, který se dle jídelního lístku údajně pásl kdesi v argentinské pampě popoháněn tamními gauči.

Ale že si dává kus poctivé flákoty, která se proháněla v krystalicky čisté přírodě zelených plic Polska, jak se nazývá onen tamní obrovitý kus polského území, kde nenajdete ani fabriku ani civilizaci a kde jej večer zaháněl do chléva obyčejný chlap v gumácích a s vidlemi v ruce, jak ho známe i z našich farem.

Samozřejmě, že celá vládní a mediální hysterie kvůli nijak neopodstatněné domněnce toho, že kusy určené k jinému zpracování než k prodeji jeho masa se mohly prodávat i u nás je směšná a hloupá a má pouze jediný motiv zmíněný v článku. A jejím smyslem je propagandisticky útočit na konkurenci. Na konkurenci schopnější produkovat vysoce kvalitní a levnější potraviny než u nás, protože Polsko je opravdu agrární regionální velmoc.

Úplně stejně jako Polsko není průmyslovou zemí, jako je ta naše. A tak se k nám z Polska jako odjakživa budou dovážet potraviny a od nás do Polska zase Škodovky. To je zcela přirozený řád věcí, který vám potvrdí každý, kdo žije tak nedaleko polských hranic, že si může do tamních supermarketů zajet nakoupit.

A to levněji, kvalitněji a chutněji. A totéž vám zase řekne každý Polák, že jezdí rád českou Škodovkou, protože při vzpomínce na Polski Fiat, Polonez nebo malucha jej jímají závratě a hrůzy. Protože auta Poláci na rozdíl od nás neumí.

A s pivem je to stejné. Protože jestli jsou u nás na pultech zastoupeny hojně potraviny polské tak naše české pivo je Poláky přijímáno bez jakýchkoli předsudků a nikdo si na naši metanolovou aféru, kdy otrávený český líh zabil i několik polských občanů ani nevzpomene. Tím méně, že by polská oficiální místa tuto naši katastrofu spojenou s mnoha mrtvými a slepými užívala coby prostředku k boji s českou pivní konkurencí. A že je polských pivovarů požehnaně.

No a pro pana ministra a média vůbec mám dobrou radu – pane ministře omluvte se, uveďte svá předchozí tvrzení spolu s hlubokou omluvou všem, kterých jste se dotkl, a doufejte, že nepůjdete k soudu a vy milá média opravdu hodně zvolněte, protože by se mohlo stát, že se někomu vaše lži nebudou líbit a budete muset svá tvrzení dokládat a odškodňovat. A vám milí zákazníci a návštěvníci restaurací mohu říci jediné.

Kupujte polské potraviny a stejně jako ty jiné, na které máte chuť a vězte, že i když si dáte polského býčka za pár korun, vyrovná se tomu argentinskému za tisícovku.

A pokud vás pane ministře a celá státní správo ani po tomto článku vaše přeludy a halucinace o údajné nekvalitě polských potravin nepřejdou, zbývá již jen lékařská pomoc.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | pátek 8.2.2019 6:15 | karma článku: 26.40 | přečteno: 1158x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Bratrská virová internacionální pomoc Itálii, srpen 1968 light

Jak jižními státy Evropy postupuje ničivá vlna čínského viru, kterým tato země zamořila celou naši modrou planetu, ukazuje se, že koncepty státního bordelu a tamního způsobu života vůbec jsou pro Covid 19 přímo živnou půdou

26.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 22.09 | Přečteno: 968 | Diskuse

Miroslav Václavek

Virový tanec smrti v Evropě

Flashmob, je to skupina lidí, kteří se organizují na internetu, rychle se shromáždí na nějakém veřejném místě, udělají něco bizarního a zmizí.

19.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 494 | Diskuse

Miroslav Václavek

Koronavirus v Evropě, aneb karma platí vždy a ve všech měřítkách

Koronavirem se u nás zprávy přímo hemží. Člověk má pomalu strach pustit televizi, nebo číst zprávy, aby na něj někdo nekýchl a Covid 19 se tak nepřenesl i na něj.

11.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 28.95 | Přečteno: 1512 | Diskuse

Miroslav Václavek

Pan prezident se zlobí, Kremlu se nelíbí náměstí Borise Němcova

Jak je možné se v médiích dočíst, pražské zastupitelstvo hodlá na jednom ze svých zasedání provést akt přejmenování náměstí Pod Kaštany, kde sídlí velvyslanectví zla, tedy zastupitelský úřad Ruské federace v České Republice.

12.2.2020 v 17:00 | Karma článku: 32.75 | Přečteno: 985 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Nožička

Krok vpřed, dva kroky vzad – to je Evropská unie dnešních dnů

Ukázala se Evropská unie při současné pandemii koronaviru jako uskupení, které dokáže pomáhat potřebným, nebo se naopak potvrdilo to, že EU směřuje čím dál víc ke svému rozkladu?

9.4.2020 v 18:31 | Karma článku: 29.46 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jaroslav Fišer

Proč Vláda v ČR pomáhá více bankám, ne lidem a firmám?

Existuje skutečná snaha obnovit ekonomiku nebo je to jen další fígl, jak přesypat zlaťáky? Pomoc musí být skutečnou pomocí. Zatím to vypadá na záplatu.

9.4.2020 v 14:20 | Karma článku: 18.79 | Přečteno: 407 |

David Wiltsch

My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům!

Rusové prskají pro přesunutí sochy maršála Koněva a volají po trestech i jeho navrácení. Měl bych lepší nápad. My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům. Zní to fér?

9.4.2020 v 10:02 | Karma článku: 38.15 | Přečteno: 2455 | Diskuse

Jan Dvořák

Sněmovna se tužila, dlouho už zas nebude

Dvakrát během čtrnácti dnů se prokázalo, že vidina úsporné a dělné sněmovny není jen blouzněním politologů nebo pouze populistickou součástí volebního programu některé strany.

9.4.2020 v 9:36 | Karma článku: 21.56 | Přečteno: 328 | Diskuse

Libor Čermák

ČR má dobré politické lídry. Nějaké nové teď nepotřebujeme.

"Mám víru, že tato krize zrodí nové politické lídry, kteří tu jsou, ale neměli příležitost se ukázat". Tak to říká jistý podnikatel na nezávislý krajský zastupitel za Piráty a Zelené Jiří Hlavenka. A jaké nové lídry?

9.4.2020 v 8:39 | Karma článku: 31.85 | Přečteno: 491 |

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Bruce Willis je v karanténě s exmanželkou Demi Moore. Dceři oholil hlavu

Bruce Willis (65) a Demi Moore (57) se rozvedli před dvaceti lety. Vycházejí spolu ovšem tak dobře, že tráví karanténu...

Díky koronaviru v pornu vydělávám velké peníze, říká bývalá Disney hvězda

Po neúspěchu v Hollywoodu přesedlala Maitland Wardová (42) na kariéru v pornoprůmyslu, kde se jí velmi daří. Herečka se...

Obchody zůstanou na pomlázku zavřené. Řetězce nevyužily stavu nouze

O Velikonočním pondělí zůstanou supermarkety zavřené a budou se tak držet zákona, který platí v běžných dobách. V...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...