Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

ODS - kleptokratura s lidskou tváří

1. 03. 2019 6:15:15
Jsme zemí, která letos slaví třicet let od výročí naší revoluce, kdy jsme pokojnou cestou svrhli komunistický režim a po dlouhých desetiletí diktatur, přišla do naší země svoboda.

Ona pokojná cesta k převzetí moci byla možná proto, že okolní komunistické režimy se rozpadly a husákovská komunistická diktatura vyšuměla sama od sebe a z ničeho nic jakoby nikdy nebyla.

Tak byla závislá na pomoci zvenčí, že při první konfrontaci s již svobodnými zeměmi okolo sebe se rozpadla na prach.

Do naší země se navrátil normální život, kdy se lidé mohou svobodně vyjadřovat, podnikat, cestovat, studovat a také to znamenalo, že se naše země vrací k osvědčenému modelu zastupitelské demokracie, kdy volič svým hlasem zaměstnává své politiky, kteří pracují v jeho zájmu a prospěchu a on je také za to platí ze svých daní.

Ovšem zákonitě, počátky naší zastupitelské demokracie nebyly slavné. Občan, který nebyl zvyklý své politiky kontrolovat jen nevěřícně zíral jak jeho zaměstnanci vytváří zákony jdoucí zcela proti smyslu obecného prospěchu a naopak nahrávají darebákům, lumpům a šejdířům s komunistickou minulostí, kteří si náhle rozporcovali mrtvolu bývalého socialistického Československa a vyřezali si z ní ty nejlepší kousky jen pro sebe a ještě tě to občane nechali zaplatit z tvé kapsy. Neboť ty jsi sanoval všechny ty podvody do posledního haléře.

Nicméně jen díky tomu, že se z této „privatizace“ podařilo vyjmout Škodu Mladou Boleslav, podařilo se položit pevný základ naší dnešní prosperitě a podařilo se nám vyhnout osudu ostatních zchudlých sovětských provincií a po ekonomické stránce se nám podařilo přejít na normální poměry tržní ekonomiky poměrně hladce a bez opravdových kataklyzmat.

Ale je nutno i říci, že právě v té době, kdy z afiliace KGB, tedy z Prognostického ústavu při ÚV KSČ vzešla ODS i ČSSD, bylo zároveň zaděláno i na pěknou polízanici, protože i když jedna strana si hrála na levici a druhá na pravici, spojoval je společný zájem na dělení kořisti.

A tak když se stalo, že jednoho dne tyto dva zdánlivě nesmiřitelné subjekty uzavřely pakt stejný jako Hitler se Stalinem roku 1939 v Moskvě, byl jeho výsledkem vznik politicky organizovaného zločinu, jehož aktéři nebyli nikdy ani vyšetřováni, natož trestáni.

Prvním krokem vlády Miloše Zemana opírající se o tento pakt o neútočení byla totiž likvidace všech policejních týmů vyšetřujících hospodářskou kriminalitu včetně LTO a vznikla chobotnice s nespočtem chapadel sahajících do kapes a bankovních účtů občanů.

Pokud bych měl zmínit všechny aktéry této doby, kdy se kradlo tak strašlivě, že se i František Mrázek závistí obrací v hrobě, nestačil by mi prostor tohoto blogu. Ale jistě si vy všichni dobře vzpomínáte na všechny ty majitele fotbalových stadionů, středočeských krajů či pražského magistrátu, kde se z bezcenných ploch mávnutím kouzelného proutku náhle stávaly lukrativní pozemky, protože tam „někdo“ změnil územní plán.

Ale přenesme se přes tuto bažinu a nahlédněme na politickou scénu naší země očima občana již zralejšího a s politickou zkušeností a vezměme si v tomto světle na paškál ODS, která právě tutlá skandál, který způsobila její první dáma, která se jmenuje Udženija.

ODS je flagrantním příkladem politického subjektu, který stáhla ke dnu řada afér s jejími členy, kteří za poslední vlády, v níž ODS měla ministerského předsedu napáchali tolik zvěrstev na tváři toho, čemu se říká pravice, že je možno je spíše řadit k politickému subjektu odkudsi z latinské Ameriky, nikoliv z Evropy.

Neboť ministerský předseda byl oficiálně muž a její člen, nicméně naši zemi a to včetně jejích tajných služeb ve skutečnosti řídila jakási sekretářka a pan ministerský předseda neměl dle zveřejněných telefonátů ani roli formální.

Tato vláda, když končila tak se její popularita pohybovala kolem deseti procent a je nutno podotknout, že na tom po celou dobu své existence tak usilovně pracovala, že se snad musím domnívat, že si ji vydržoval Andrej Babiš.

Když se jí poté dostalo zaslouženého volebního výprasku tak ODS zalezla do kouta a fňukala a vůbec si stěžovala na zlé voliče, aby přece jenom učinila pár kosmetických změn, kdy nejprofláknutější členové byli odejiti, a strana se počala holedbat, že je už jiná lepší a že prý jde nahoru, protože byť je její volební výsledek hubený, přesto již není na hranici vstupu do sněmovny.

Také si do svého čela zvolila pana předsedu, úctyhodného muže z akademické půdy, člověka bez sebemenší poskvrnky a volič se již pomalu začal zaobírat myšlenkou, že by jí to při těch dalších volbách asi mohl dát. Ten hlas.

Vždyť ODS přímo překypuje vstřícností k nám občanům, kteří jsme pro západní orientaci naší země a jakákoli spolupráce s režimy jako je Rusko nebo Čína je mu proti srsti. O české fašistické, neonacistické a komunistické scéně ani nemluvě, protože z takových lidí se člověku zvedá žaludek.

Nicméně přilétla první vlaštovka znepokojení a to když v poslanecké lavici zasedl Václav Klaus junior, jehož jedinou kvalifikací je Václav Klaus senior, který kdysi za teatrálních gest a humbuku odcházel z ODS a ejhle – najednou mu ODS nepáchne.

Přičemž člověk jen trochu veřejného života znalý ví, že je exponentem sil naší zemi nepřátelských a jeho zájmem není to, aby vzkvétala, ale aby byla rozvrácená, chudá, zbídačená a v mezinárodní politické izolaci, protože prosazuje její vystoupení z EU.

Již tento signál mne samozřejmě velmi rychle z mého dočasného poblouznění o ODS probral, když tu přišla sama Udženija, aby mne a nejenom mne ve svém názoru o nevolitelnosti ODS utvrdila, neboť první dáma ODS se na večírku majitele TV Barrandov jala objímat s lidmi, kterým se slušný člověk obloukem a zdaleka vyhne, natož aby někomu takovému podal jen ruku a ještě se cítila velmi dotčena, že se vůči tomu téměř všichni voliči ODS ostře ohradili.

A tak je na druhý den počastovala fotografií se svými dětmi, aby jim dala najevo, že své voliče k ničemu nepotřebuje a co si to vlastně dovolují, že ona si může a bude dělat, co se jí zlíbí.

A namísto toho, aby pan předseda veřejně vyhlásil, že se od tohoto skutku zcela distancuje a že paní Udženije doporučí, aby se spakovala a rezignovala, protože to je jediné skutečné možné řešení jal se ji omlouvat, že tam byla soukromě.

Myslím, že tímto je existence ODS v naší zemi završena, protože její předsednictvo nás k ničemu nepotřebuje a na naše občanské odezvy reagovat nebude. Což znamená jediné, že ODS je totiž nereformovatelná úplně stejně jako KSČM.

Na jednu stranu mě to mrzí, ale nedá se nic dělat, skutečně pravicová strana, nijak nespojená s politicky organizovaným zločinem a klientelismem teprve musí vzniknout. Stejně jako ta levicová, protože totéž co píšu o ODS platí i pro ČSSD a to ještě silněji.

Dívám se tedy do budoucnosti s optimismem, časy se mění a my se nepochybně dočkáme pirátského ministerského předsedy a pak zajisté zcela nových politických subjektů, aby se nakonec zavřela voda i nad ANO.

Tím vstoupíme konečně do poměrů takových, kdy je stát a jeho zaměstnanec služebníkem občana, nikoliv naopak jako doposud. A bude zase dobře v Čechách, na Moravě i ve Slezsku.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | pátek 1.3.2019 6:15 | karma článku: 35.71 | přečteno: 2574x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Bratrská virová internacionální pomoc Itálii, srpen 1968 light

Jak jižními státy Evropy postupuje ničivá vlna čínského viru, kterým tato země zamořila celou naši modrou planetu, ukazuje se, že koncepty státního bordelu a tamního způsobu života vůbec jsou pro Covid 19 přímo živnou půdou

26.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 22.09 | Přečteno: 968 | Diskuse

Miroslav Václavek

Virový tanec smrti v Evropě

Flashmob, je to skupina lidí, kteří se organizují na internetu, rychle se shromáždí na nějakém veřejném místě, udělají něco bizarního a zmizí.

19.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 494 | Diskuse

Miroslav Václavek

Koronavirus v Evropě, aneb karma platí vždy a ve všech měřítkách

Koronavirem se u nás zprávy přímo hemží. Člověk má pomalu strach pustit televizi, nebo číst zprávy, aby na něj někdo nekýchl a Covid 19 se tak nepřenesl i na něj.

11.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 28.95 | Přečteno: 1512 | Diskuse

Miroslav Václavek

Pan prezident se zlobí, Kremlu se nelíbí náměstí Borise Němcova

Jak je možné se v médiích dočíst, pražské zastupitelstvo hodlá na jednom ze svých zasedání provést akt přejmenování náměstí Pod Kaštany, kde sídlí velvyslanectví zla, tedy zastupitelský úřad Ruské federace v České Republice.

12.2.2020 v 17:00 | Karma článku: 32.75 | Přečteno: 985 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Nožička

Krok vpřed, dva kroky vzad – to je Evropská unie dnešních dnů

Ukázala se Evropská unie při současné pandemii koronaviru jako uskupení, které dokáže pomáhat potřebným, nebo se naopak potvrdilo to, že EU směřuje čím dál víc ke svému rozkladu?

9.4.2020 v 18:31 | Karma článku: 29.98 | Přečteno: 534 | Diskuse

Jaroslav Fišer

Proč Vláda v ČR pomáhá více bankám, ne lidem a firmám?

Existuje skutečná snaha obnovit ekonomiku nebo je to jen další fígl, jak přesypat zlaťáky? Pomoc musí být skutečnou pomocí. Zatím to vypadá na záplatu.

9.4.2020 v 14:20 | Karma článku: 18.79 | Přečteno: 407 |

David Wiltsch

My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům!

Rusové prskají pro přesunutí sochy maršála Koněva a volají po trestech i jeho navrácení. Měl bych lepší nápad. My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům. Zní to fér?

9.4.2020 v 10:02 | Karma článku: 38.24 | Přečteno: 2499 | Diskuse

Jan Dvořák

Sněmovna se tužila, dlouho už zas nebude

Dvakrát během čtrnácti dnů se prokázalo, že vidina úsporné a dělné sněmovny není jen blouzněním politologů nebo pouze populistickou součástí volebního programu některé strany.

9.4.2020 v 9:36 | Karma článku: 21.56 | Přečteno: 330 | Diskuse

Libor Čermák

ČR má dobré politické lídry. Nějaké nové teď nepotřebujeme.

"Mám víru, že tato krize zrodí nové politické lídry, kteří tu jsou, ale neměli příležitost se ukázat". Tak to říká jistý podnikatel na nezávislý krajský zastupitel za Piráty a Zelené Jiří Hlavenka. A jaké nové lídry?

9.4.2020 v 8:39 | Karma článku: 31.91 | Přečteno: 496 |

Najdete na iDNES.cz