Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Ne každý Čech je sice terorista, ale každopádně každý terorista je Čech

12. 04. 2019 6:15:15
Tolik parafráze na známý výrok pana prezidenta Miloše Zemana z roku 2011, že sice ne každý muslim je sice terorista, ale každopádně každý terorista je muslim.

Je osm let po tomto a jiných výrocích, kterými se pan prezident prezentoval v době kulminující protiuprchlické hysterie a naše země se opravdu dočkala teroristických útoků.

A to hned dvou, provedených v poměrně krátkém časovém odstupu po sobě. Pachatel prvního z nich, již odsouzený příznivce SPD pan Balda, který tak činil, aby rozpoutal rasovou a náboženskou válku, když na železniční tratě kácel stromy a hodlal tak vykolejit vlaky, zabít, co možná nejvíce lidí a útok připsat na účet muslimům – no a z dnešního týdne zde máme druhý teroristický útok, který byl spáchán za pomoci nálože ve městě Rýmařov.

Což je shodou okolností mé rodné město, ve kterém jsem žil dvacet čtyři let a které se rozkládá pod bukolickými hřebeny Jeseníků, nyní za peníze z EU opět povstalé ke své původní kráse, kterou mu vtiskly pracovité ruce původních, po válce vyhnaných německých osadníků, které jej a nejen jej, ale celý kraj okolo tvrdou prací trvající po staletí, vyrvaly nelítostné přírodě a daly nám jej k životu.

Rýmařov je město malé. Jak je zřejmé i díky mě se vylidňuje, protože ještě mnozí nepřišli na to, že život na malém městě je pokud o klid jde něco jako balzámem na duši, zvláště rozkládá-li se v tak překrásné přírodě jako Rýmařov.

Ale i tento zdánlivý klid byl v úterý rozčeřen zcela neuvěřitelnou zprávou o bombovém útoku na radnici, kdy jen shodou náhod nebyl nikdo zraněn ani zabit a tento násilný akt odnesl pouze interiér nádherné rýmařovské radnice a šok mnoha Rýmařovanů.

Co se vlastně stalo je známo, pachatel byl již zatčen a nyní se dle médií nalézá v péči psychiatrů, kteří budou zkoumat jeho zdravotní stav ve smyslu toho, zda je za svůj čin trestně zodpovědný nebo, zda je duševně nemocný.

Na motivy tohoto útoku, pokud tedy nějaké „smysluplné“ budou si tedy ještě budeme muset počkat i když média jsou plna spekulací o sousedských sporech a jiných vlivech, ale to prosím přenechejme vyšetřování.

To o čem chci hovořit a co jsem zmínil ironickou poznámkou uvedenou v názvu je to, že ačkoliv jsme doslova bombardováni kampaní proti islámu, jehož věřící jsou údajně do jednoho teroristé tak ačkoliv, že jich je u nás okolo dvaceti tisíc, nevzešel z jejich strany ani jeden násilný akt či pokus o něj, ale naopak, že jsou velmi dobře integrováni do naší společnosti, podílejí se každodenní prací a životem na jejím chodu, a kdyby nebyli panem prezidentem pravidelně zmiňováni, neměli bychom o nich ani tušení.

Ovšem totéž není možné prohlásit na adresu naši, protože právě z lůna naší společnosti vzešli dva teroristé, kteří zaútočili na životy, zdraví a majetky občanů ČR. Pokud by se jednalo právě o "muslimy," byla by média přeplněna nenávistnými útoky na islám, ovšem když teroristický útok spáchá Čech – tedy dle myšlenkového schématu užívaného panem prezidentem, křesťan, je ticho po pěšině i když dle tohoto úzusu (samozřejmě nesmyslného) by měla zaznívat slova o odsouzení křesťanského či slovanského terorismu. A to nejvíce z úst pana prezidenta, když je již tak nekompromisním bojovníkem proti terorismu a rád přišívá Davidovu hvězdu kolektivní viny na muslimský rukáv. Protože jinak by mohl být považován za značně neobjektivního, když prozatím dle ticha z Pražského hradu navlékat nit a odsuzovat křesťanství nehodlá.

No jo, namítnete, když ale ti dva přece s křesťanstvím nemají nic společného. No však ti teroristé „islámští“ také ne, odpovím vám. Protože zlo je jenom jedno jediné a univerzální. A přisuzovat jednomu kolektivní atributy a v případě druhého toto zlo dokonce obhajovat vypovídá pouze o jednom. A to o tom, že mezi Talibanem nebo ISIS a těmi, kdo u nás páchají a podněcují totožné skutky násilí není ani ten nejmenší rozdíl, přičemž náboženství v tomto případě hraje roli opravdu až poslední a vlastně žádnou.

Lidé jako Miloš Zeman společně s Tomiem Okamurou či předáci Talibanu a ISIS otevřeli Pandořinu skříňku se zlem, utrpením a smrtí a doufali, že za této pomoci snáze vystoupají na vrchol moci. Což se i stalo. Ovšem zlo je džin vypuštěný z láhve a jak vidno začíná i v naší zemi dostávat konkrétní podobu teroristických aktů. A to z jediného prostého důvodu. Zlo a nenávist nikdy a nikomu nic dobrého přinést nemůže a je příčinou lidského neštěstí.

Džina vraždění nevinných lidských bytostí zločinci přesvědčenými o své „pravdě“ můžeme vrátit do láhve jen my všichni společně. Tím, že přestaneme být k projevům nesnášenlivosti, ať již náboženské, rasové, národnostní nebo politické lhostejní.

Že začneme konečně uvažovat jako lidé, kteří jsou nadáni rozumem, jak si dali i do názvu svého živočišného druhu a vystoupí ven ze stáda, které pase zlo samo a jež zde našlo mnoho služebníků.

A až tak konečně učiníte, přečtěte si prosím název článku ještě jednou a uvidíte jak je stupidní.

Úplně stejně jako skutečný výrok pana prezidenta pod ním.

Tak ať vám to zůstane.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | pátek 12.4.2019 6:15 | karma článku: 25.86 | přečteno: 2398x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Bratrská virová internacionální pomoc Itálii, srpen 1968 light

Jak jižními státy Evropy postupuje ničivá vlna čínského viru, kterým tato země zamořila celou naši modrou planetu, ukazuje se, že koncepty státního bordelu a tamního způsobu života vůbec jsou pro Covid 19 přímo živnou půdou

26.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 22.09 | Přečteno: 968 | Diskuse

Miroslav Václavek

Virový tanec smrti v Evropě

Flashmob, je to skupina lidí, kteří se organizují na internetu, rychle se shromáždí na nějakém veřejném místě, udělají něco bizarního a zmizí.

19.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 494 | Diskuse

Miroslav Václavek

Koronavirus v Evropě, aneb karma platí vždy a ve všech měřítkách

Koronavirem se u nás zprávy přímo hemží. Člověk má pomalu strach pustit televizi, nebo číst zprávy, aby na něj někdo nekýchl a Covid 19 se tak nepřenesl i na něj.

11.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 28.95 | Přečteno: 1512 | Diskuse

Miroslav Václavek

Pan prezident se zlobí, Kremlu se nelíbí náměstí Borise Němcova

Jak je možné se v médiích dočíst, pražské zastupitelstvo hodlá na jednom ze svých zasedání provést akt přejmenování náměstí Pod Kaštany, kde sídlí velvyslanectví zla, tedy zastupitelský úřad Ruské federace v České Republice.

12.2.2020 v 17:00 | Karma článku: 32.75 | Přečteno: 985 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Haluza

Lze provozovat chytrou karanténu a řízené promoření současně?

Vláda bojuje s koronavirem statečně, ale čísla hovoří jasně - ztráty na lidech jsou nízké, ale promoření populace také. To kolik tady bude lidí odolných koronaviru rozhodne o tom, jak dopadne následující vlna epidemie.

9.4.2020 v 22:49 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 10 | Diskuse

Josef Nožička

Krok vpřed, dva kroky vzad – to je Evropská unie dnešních dnů

Ukázala se Evropská unie při současné pandemii koronaviru jako uskupení, které dokáže pomáhat potřebným, nebo se naopak potvrdilo to, že EU směřuje čím dál víc ke svému rozkladu?

9.4.2020 v 18:31 | Karma článku: 31.72 | Přečteno: 607 | Diskuse

Jaroslav Fišer

Proč Vláda v ČR pomáhá více bankám, ne lidem a firmám?

Existuje skutečná snaha obnovit ekonomiku nebo je to jen další fígl, jak přesypat zlaťáky? Pomoc musí být skutečnou pomocí. Zatím to vypadá na záplatu.

9.4.2020 v 14:20 | Karma článku: 18.81 | Přečteno: 416 |

David Wiltsch

My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům!

Rusové prskají pro přesunutí sochy maršála Koněva a volají po trestech i jeho navrácení. Měl bych lepší nápad. My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům. Zní to fér?

9.4.2020 v 10:02 | Karma článku: 38.68 | Přečteno: 2691 | Diskuse

Jan Dvořák

Sněmovna se tužila, dlouho už zas nebude

Dvakrát během čtrnácti dnů se prokázalo, že vidina úsporné a dělné sněmovny není jen blouzněním politologů nebo pouze populistickou součástí volebního programu některé strany.

9.4.2020 v 9:36 | Karma článku: 21.74 | Přečteno: 337 | Diskuse

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Bruce Willis je v karanténě s exmanželkou Demi Moore. Dceři oholil hlavu

Bruce Willis (65) a Demi Moore (57) se rozvedli před dvaceti lety. Vycházejí spolu ovšem tak dobře, že tráví karanténu...

Díky koronaviru v pornu vydělávám velké peníze, říká bývalá Disney hvězda

Po neúspěchu v Hollywoodu přesedlala Maitland Wardová (42) na kariéru v pornoprůmyslu, kde se jí velmi daří. Herečka se...

Obchody zůstanou na pomlázku zavřené. Řetězce nevyužily stavu nouze

O Velikonočním pondělí zůstanou supermarkety zavřené a budou se tak držet zákona, který platí v běžných dobách. V...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...