Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Evropská Unie nás utiskuje a sahá nám do kapes!

2. 05. 2019 8:15:00
Včera tomu bylo patnáct let ode dne, kdy byla Česká republika přijata zpět mezi vyspělé národy a země a stala se po dlouhých desetiletích diktatur a zločineckých režimů opět součástí normálního, svobodného a civilizovaného světa.

Doslova se tak dá říci, že jsme utekli hrobníkovi z lopaty neboť stav ekonomiky a společnosti zdevastované šesti lety nacismu a čtyřiceti čtyřmi lety režimu neméně zločineckého, tedy komunistického nás na počátku let devadesátých zanechal ve stavu zbídačeném a ve stavu klinické smrti.

Organismus společnosti nefungoval, srdce bilo jen nitkovitě a puls byl již spolu s dechem téměř neznatelný. Naše země umírala na sepsi a otravu, byla okradena o roky bouřlivého rozvoje svobodné části evropského kontinentu, který díky tomu, že patřil do části, která byla osvobozena angloamerickými vojsky, dostal pomoc ve formě Marshallova plánu.

Který jsme ovšem my sami, dlužno podotknout, sami odmítli v Moskvě i ústy syna prezidenta Masaryka. Nemůžeme tak z tohoto po desetiletí trvajícího úpadku a nesvobody vinit nikoho jiného než sebe, protože jsme o tomto směřování rozhodli hlasy našich prarodičů v roce 1946, kdy jsme si v posledních relativně svobodných volbách svými 42% hlasů pro KSČ sami nasadili popravčí smyčku kolem krku a na své ruce nasadili pouta.

Nelze se tedy divit tomu, že ostnatý drát, který nás dělil od normálního a demokratického světa, rozvíjejícího se zcela normálně ve všech oblastech života byl zároveň i dělicí čárou dvou zcela rozdílných světů. Na straně jedné bylo světlo, ekonomický rozvoj, bohatnutí společnosti a vysoká životní úroveň, zatímco na straně naší to byly koncentrační tábory, popraviště, ničení lidských životů, beznaděj, potupa a neproniknutelná tma.

Když se ale protrhly mraky i nad naší zemí a takzvaný socialismus, což byla ohavná a obludná stalinistická diktatura se rozplynul jako smrad, který dusil naši zemi, dostali jsme i my šanci k normálnímu životu. A to zvláště potom, co nám bylo normálními evropskými zeměmi nabídnuto stát se členy dosud exkluzivního evropského klubu nejbohatších a nejrozvinutějších zemí světa, tedy EU.

Naštěstí a to je třeba také velmi nahlas zmínit, jsme se nezachovali stejně jako v roce 1946, kdy jsme dobrovolně zvolili zlo a odmítli jsme jak Marshallův plán, tak i normální způsob života a v referendu jsme se národně ke vstupu do EU rozhodli.

Nyní po patnácti letech členství, kdy již můžeme bilancovat a dávat na misky vah je nám, dle posledních průzkumů veřejného mínění tato otázka jasná nikoliv stejně, ale i ještě více. Neboť pouhá desetina populace by byla pro vystoupení z EU v případném referendu, neboť vnímá naše členství zcela negativně.

Otevřené hranice, volný pohyb zboží, kapitálu a služeb, garance lidských práv, hluboký a po desetiletí trvající mír, pracovní možnosti v členských zemích, kdy jsou našim občanům přiznávána práva a výhody zaměstnanců toho státu, ve kterém pracují, včetně penzijního, zdravotního a sociálního pojištění, studium ve kterémkoli ze států EU pro naše děti, finanční příspěvky, kterých jsme dostali za bilion a tři sta miliard korun českých na to, abychom si vystavěli infastrukturu zdevastovanou desetiletími nacismu a komunismu.

To jsou argumenty zcela jednoznačně převažující nacionalistické haraburdí naskládané na misce druhé. Ke kterému musíme přihodit ještě i hlínu z válečných a masových hrobů, popel umučených v koncentrácích nacisty a komunisty, ostnatý drát, Zyklon B a papír s rozsudky smrti, vězení či společenské degradace.

Ano EU není ideální, k čemuž je nutno doplnit, že také nikdy nebude. Protože ani náš svět a ani náš život ideální a dokonalý není. Nicméně těžkosti a potíže s tím spojené jsou přirozenou cestou k tomu, abychom nedostatky a vady na kráse formou diskuse řešili a onomu ideálu se alespoň, co nejvíce přiblížili. Protože to je podstatou svobody a demokracie. Která vývoj k lepšímu nijak nepotlačuje, neboť dobrým je.

A naší zemi přeji jediné, aby se co nejdříve vyléčila, protože ze všeho nejvíce připomíná pacienta s depresí, který přesto, že je bohatý, slavný, svět mu leží u nohou, je respektován, obdivován a mají ho rádi, utápí se v černých myšlenkách a krásy světa není schopen vnímat.

Proto mu zvolme za lékaře nikoliv ty ještě více nemocné a depresivnější, ale ty, kteří jsou zhmotněním zdravé mysli a dokáží společnost léčit podáváním hodnot, optimismu, energie, pozitivního myšlení a radosti z prosperity, svobody a demokracie.

A pokud jde o mne a případná tolik omílaná negativa spojená s naším členstvím v EU.

Kde vlastně jsou?

Nevidím ani jedno.

Zato spoustu skvělých a krásných pozitiv.

Asi nejsem nemocný depresí.

Protože nechci.

A abych se vrátil na začátek k názvu článku. Evropská Unie nás utiskuje?

Jedině přátelským objetím.

Evropská Unie nám sahá do kapes?

Jedině, aby nám dala.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | čtvrtek 2.5.2019 8:15 | karma článku: 28.76 | přečteno: 2230x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Bratrská virová internacionální pomoc Itálii, srpen 1968 light

Jak jižními státy Evropy postupuje ničivá vlna čínského viru, kterým tato země zamořila celou naši modrou planetu, ukazuje se, že koncepty státního bordelu a tamního způsobu života vůbec jsou pro Covid 19 přímo živnou půdou

26.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 22.09 | Přečteno: 968 | Diskuse

Miroslav Václavek

Virový tanec smrti v Evropě

Flashmob, je to skupina lidí, kteří se organizují na internetu, rychle se shromáždí na nějakém veřejném místě, udělají něco bizarního a zmizí.

19.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 494 | Diskuse

Miroslav Václavek

Koronavirus v Evropě, aneb karma platí vždy a ve všech měřítkách

Koronavirem se u nás zprávy přímo hemží. Člověk má pomalu strach pustit televizi, nebo číst zprávy, aby na něj někdo nekýchl a Covid 19 se tak nepřenesl i na něj.

11.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 28.95 | Přečteno: 1512 | Diskuse

Miroslav Václavek

Pan prezident se zlobí, Kremlu se nelíbí náměstí Borise Němcova

Jak je možné se v médiích dočíst, pražské zastupitelstvo hodlá na jednom ze svých zasedání provést akt přejmenování náměstí Pod Kaštany, kde sídlí velvyslanectví zla, tedy zastupitelský úřad Ruské federace v České Republice.

12.2.2020 v 17:00 | Karma článku: 32.75 | Přečteno: 985 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Nožička

Krok vpřed, dva kroky vzad – to je Evropská unie dnešních dnů

Ukázala se Evropská unie při současné pandemii koronaviru jako uskupení, které dokáže pomáhat potřebným, nebo se naopak potvrdilo to, že EU směřuje čím dál víc ke svému rozkladu?

9.4.2020 v 18:31 | Karma článku: 28.51 | Přečteno: 487 | Diskuse

Jaroslav Fišer

Proč Vláda v ČR pomáhá více bankám, ne lidem a firmám?

Existuje skutečná snaha obnovit ekonomiku nebo je to jen další fígl, jak přesypat zlaťáky? Pomoc musí být skutečnou pomocí. Zatím to vypadá na záplatu.

9.4.2020 v 14:20 | Karma článku: 18.79 | Přečteno: 400 |

David Wiltsch

My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům!

Rusové prskají pro přesunutí sochy maršála Koněva a volají po trestech i jeho navrácení. Měl bych lepší nápad. My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům. Zní to fér?

9.4.2020 v 10:02 | Karma článku: 37.86 | Přečteno: 2380 | Diskuse

Jan Dvořák

Sněmovna se tužila, dlouho už zas nebude

Dvakrát během čtrnácti dnů se prokázalo, že vidina úsporné a dělné sněmovny není jen blouzněním politologů nebo pouze populistickou součástí volebního programu některé strany.

9.4.2020 v 9:36 | Karma článku: 21.21 | Přečteno: 326 | Diskuse

Libor Čermák

ČR má dobré politické lídry. Nějaké nové teď nepotřebujeme.

"Mám víru, že tato krize zrodí nové politické lídry, kteří tu jsou, ale neměli příležitost se ukázat". Tak to říká jistý podnikatel na nezávislý krajský zastupitel za Piráty a Zelené Jiří Hlavenka. A jaké nové lídry?

9.4.2020 v 8:39 | Karma článku: 31.70 | Přečteno: 487 |

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Bruce Willis je v karanténě s exmanželkou Demi Moore. Dceři oholil hlavu

Bruce Willis (65) a Demi Moore (57) se rozvedli před dvaceti lety. Vycházejí spolu ovšem tak dobře, že tráví karanténu...

Díky koronaviru v pornu vydělávám velké peníze, říká bývalá Disney hvězda

Po neúspěchu v Hollywoodu přesedlala Maitland Wardová (42) na kariéru v pornoprůmyslu, kde se jí velmi daří. Herečka se...

Obchody zůstanou na pomlázku zavřené. Řetězce nevyužily stavu nouze

O Velikonočním pondělí zůstanou supermarkety zavřené a budou se tak držet zákona, který platí v běžných dobách. V...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...