Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Z Ruska nepřichází nic jiného než válka, agrese, lež a násilí

19. 12. 2019 17:00:00
Rusko, které nedělá v zásadě nic jiného, než že porušuje jak smlouvy psané a jím podepsané tak i ty nepsané, které se ratifikují vzájemným respektem a úctou, když vede hybridní války se zeměmi s kterými sousedí, se nechalo slyšet,

že prý porušujeme smlouvu o spolupráci mezi Českou republikou a Ruskem, když jsme se rozhodli, že den výročí okupace naší země, tedy 21. srpen bude zařazen mezi významné dny a tudíž i připomínán.

Protože jsme prý dle Kremlu podpisem této smlouvy učinili za minulostí tlustou čáru a co bylo to bylo. Dívejme se vpřed, ni šagu nazad. Historie se přímo zakazuje, a když vzpomenout tak jen podle toho, co nám náš „přítel“ dovolí.

Přičemž však náš údajný kamarád své nenechavé prsty strká i do našich nejvnitřnějších záležitostí, které jsou otázkou naší národní suverenity a svrchovanosti. A chová se jakožto imperialistický kolonizátor, který si dělá pořádek v jedné ze svých vzbouřeneckých provincií.

Zvláštní pojetí této smlouvy o přátelství z ruské strany znamená nejen to, že Rusko má o přátelství vůbec velmi specifické představy, ale i to, že Rusko spatřuje jako negativní, jak zahrnutí 21. srpna mezi významné dny naší země, tak i snahy o odstranění normalizační sochy Stalinova řezníka Koněva, který přispěchal zabrat již osvobozenou Prahu.

Přičemž dílo komunistického sochaře Zdeňka Krybuse můžeme zařadit na stejnou úroveň se sochami nacistických pohlavárů v Protektorátu Böhmen und Mähren, neboť ani v případě sochy Ivana Koněva nešlo o nic jiného než o to označit si dobyté území stejně jako tomu činí psi, když na rohu zvednou nožičku.

Přičemž onu sochu nelze mezi válečné hroby, k jejichž péči jsme se smlouvou zavázali, přiřadit ani při užití té největší míry fantazie, neboť ono pohřebiště, na kterém stojí je tvořeno mrtvými ze srpna 1968 a z let následujících. Kdy smrt z rukou sovětských okupantů našlo více než čtyři sta našich spoluobčanů. A její vztyčení lze označit pouze za projev podřízenosti tomu, kdo železnou pěstí drží pod krkem. A on by nás Kreml opět velmi rád uchopil za hrdlo.

Rusko by ale velmi chtělo, abychom zapomněli a nahradili historii tím, co nám Kreml nadiktuje. Jak do učebnic, tak i do veřejného prostoru. Abychom naši národní porobu, ponížení a otroctví po roce 1968 přešli a mávli nad ní rukou. Jak po několika panácích vodky, kdy si opilec nepamatuje ani zblo a má takzvané okno.

Abychom zradili všechny ty, kteří položili své životy v boji s okupačními tanky, kdy jedinou naší zbraní byly holé ruce.

Abychom poplivali všechny ty, kteří byli profesně, lidsky a společensky za své občanské postoje k okupaci a takzvané normalizaci zlikvidováni. A to včetně svých rodin, nad nimiž se uzavřela voda vzdělání a získání jen trochu slušnější práce a přinesli tak oběť z nejvyšších.

Abychom znevážili statisíce těch, kteří s několika věcmi v kufru uprchli za hranice směrem na západ a opatrovali tak světlo národní svobody a naděje tisíce kilometrů od domova. Tam, kde započali nový život.

Abychom si podali ruce s vrahy, zbrocené krví několika stovek našich občanů a objali je, přičemž jejich nenechavé ruce si budou opět brát samy z našich peněženek a národního bohatství. Jako tomu bylo po oněch dlouhých dvacet jedna let, kdy on nás vyjížděly vlaky směr Moskva naplněné k prasknutí koberci, lustry, ošacením, botami, chladničkami, sklem, potravinami, nábytkem, záclonami, jízdními koly, hračkami, šampóny a mýdly, neboť podle tehdejších smluv jsme se ocitli v postavení těch, kterým byl sebrán jejich dům, v němž se roztahuje nikým nezvaný host, který vyrazil ocelovým beranidlem dveře a s namířenou zbraní se dožaduje vděku a lásky.

A tak si člověk říká, kde najednou jsou všichni ti údajní ochránci našich národních zájmů a všichni ti údajní vlastenci, kteří ukazují tu směrem na Brusel a tady zase na Washington? Ti, kteří mají plná ústa národa, svrchovanosti a suverenit. Kde jsou?

Směsice bizáru, neonacismu, komunismu, antisemitismu, nacionalismu a rasismu napříč politickým spektrem mlčí jako hromadný hrob. KSČM, což je ekvivalent toho, kdyby si NSDAP za svůj název přidala písmenko a jelo se dál, přímo podporuje linii Moskvy. Protože jak jedni tak druzí s touto zemí nemají společného vůbec nic. Protože jednají pouze proti jejím zájmům. Protože jediným zájmem, o který usilují, je zničení svobody a demokracie v naší zemi a opětovná instalace prokremelského režimu.

Podle ticha poznáte je. Zaměstnance Kremlu.

A pokud by chtěl někdo snad rozporovat název článku, bude jeho snaha marná.

Neboť jediné, co se dozvídám o Rusku je, že přišlo s novou raketou, kterou může zničit kteroukoli zemi na světě. Že rozmístilo rakety, kterými ohrožuje Evropu a proti kterým nemáme obrany a které jsou na nás namířeny. Na naše domovy, na mateřské školky, na dětská pískoviště, na naše města, na tebe i na mě. Že Rusko vymyslelo tank, kterým dobude cokoliv se mu zamane. Že Rusko vede válku s Ukrajinou, která se rozhodla, že se vymaní z ruského vlivu. Že Rusko zabralo a okupuje území Ukrajiny, protože se mu zachtělo, i když se písemně zavázalo bránit vojenskou silou územní integritu Ukrajiny v dokumentu Budapešťského memoranda. Že Rusko napadlo Gruzii a stále okupuje gruzínské území. Že Rusko zabralo Podněstří a zřídilo tam svou gubernii. Že Rusko otevírá ústa, aby pozřelo Bělorusko, protože má hlad. Že Rusko lže, jako když Rudé právo tiskne a to nejen ve vztahu k naší zemi a že lež je v Rusku stejným nástrojem, jako v normální zemi zákon. Že vražda je v Rusku stejný nástroj, jako je jinde soudní rozhodnutí. Že válečná agrese je Ruskem považována za nástroj mezinárodního práva. Že násilí je Ruskem považováno za přátelství.

Ale pokud i tak snad bude někdo dál název článku zpochybňovat, prosím nechť mne vyvede z omylu a informuje mne o nějakém vynálezu, kterým Rusko přispělo lidstvu. Že prostě v Rusku vymysleli něco jako internet nebo počítač. Nebo ať mne informuje například o převratném ruském léku, který zachraňuje lidské životy. Že v Rusku vymysleli třeba něco jako penicilín. Nebo třeba, že z Ruska přišla hezká móda. Že v Rusku vymysleli třeba něco jako džíny. Že v Rusku vymysleli něco jako rock and roll. Nebo ať se dozvím, že Rusko důsledně odsoudilo země jako je Čína nebo Írán a to za masivní a všeobecné porušování lidských práv. Nebo ať vůbec někdo přijde s něčím hezkým, pozitivním, mírumilovným, krásným a láskyplným ve spojení s Ruskem.

Pak název článku pozměním.

Ale dřív ne.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | čtvrtek 19.12.2019 17:00 | karma článku: 36.24 | přečteno: 1449x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Bratrská virová internacionální pomoc Itálii, srpen 1968 light

Jak jižními státy Evropy postupuje ničivá vlna čínského viru, kterým tato země zamořila celou naši modrou planetu, ukazuje se, že koncepty státního bordelu a tamního způsobu života vůbec jsou pro Covid 19 přímo živnou půdou

26.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 22.09 | Přečteno: 968 | Diskuse

Miroslav Václavek

Virový tanec smrti v Evropě

Flashmob, je to skupina lidí, kteří se organizují na internetu, rychle se shromáždí na nějakém veřejném místě, udělají něco bizarního a zmizí.

19.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 494 | Diskuse

Miroslav Václavek

Koronavirus v Evropě, aneb karma platí vždy a ve všech měřítkách

Koronavirem se u nás zprávy přímo hemží. Člověk má pomalu strach pustit televizi, nebo číst zprávy, aby na něj někdo nekýchl a Covid 19 se tak nepřenesl i na něj.

11.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 28.95 | Přečteno: 1512 | Diskuse

Miroslav Václavek

Pan prezident se zlobí, Kremlu se nelíbí náměstí Borise Němcova

Jak je možné se v médiích dočíst, pražské zastupitelstvo hodlá na jednom ze svých zasedání provést akt přejmenování náměstí Pod Kaštany, kde sídlí velvyslanectví zla, tedy zastupitelský úřad Ruské federace v České Republice.

12.2.2020 v 17:00 | Karma článku: 32.75 | Přečteno: 985 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Haluza

Lze provozovat chytrou karanténu a řízené promoření současně?

Vláda bojuje s koronavirem statečně, ale čísla hovoří jasně - ztráty na lidech jsou nízké, ale promoření populace také. To kolik tady bude lidí odolných koronaviru rozhodne o tom, jak dopadne následující vlna epidemie.

9.4.2020 v 22:49 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Josef Nožička

Krok vpřed, dva kroky vzad – to je Evropská unie dnešních dnů

Ukázala se Evropská unie při současné pandemii koronaviru jako uskupení, které dokáže pomáhat potřebným, nebo se naopak potvrdilo to, že EU směřuje čím dál víc ke svému rozkladu?

9.4.2020 v 18:31 | Karma článku: 30.97 | Přečteno: 582 | Diskuse

Jaroslav Fišer

Proč Vláda v ČR pomáhá více bankám, ne lidem a firmám?

Existuje skutečná snaha obnovit ekonomiku nebo je to jen další fígl, jak přesypat zlaťáky? Pomoc musí být skutečnou pomocí. Zatím to vypadá na záplatu.

9.4.2020 v 14:20 | Karma článku: 18.79 | Přečteno: 411 |

David Wiltsch

My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům!

Rusové prskají pro přesunutí sochy maršála Koněva a volají po trestech i jeho navrácení. Měl bych lepší nápad. My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům. Zní to fér?

9.4.2020 v 10:02 | Karma článku: 38.48 | Přečteno: 2633 | Diskuse

Jan Dvořák

Sněmovna se tužila, dlouho už zas nebude

Dvakrát během čtrnácti dnů se prokázalo, že vidina úsporné a dělné sněmovny není jen blouzněním politologů nebo pouze populistickou součástí volebního programu některé strany.

9.4.2020 v 9:36 | Karma článku: 21.56 | Přečteno: 333 | Diskuse

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Bruce Willis je v karanténě s exmanželkou Demi Moore. Dceři oholil hlavu

Bruce Willis (65) a Demi Moore (57) se rozvedli před dvaceti lety. Vycházejí spolu ovšem tak dobře, že tráví karanténu...

Díky koronaviru v pornu vydělávám velké peníze, říká bývalá Disney hvězda

Po neúspěchu v Hollywoodu přesedlala Maitland Wardová (42) na kariéru v pornoprůmyslu, kde se jí velmi daří. Herečka se...

Obchody zůstanou na pomlázku zavřené. Řetězce nevyužily stavu nouze

O Velikonočním pondělí zůstanou supermarkety zavřené a budou se tak držet zákona, který platí v běžných dobách. V...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...