Úterý 18. května 2021, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 18. května 2021 Nataša

V Osvětimi vraždili nacisté i komunisté, o komunistech se to ale neví

30. 01. 2020 17:00:00
Uplynulo sedmdesát pět let od osvobození koncentračního tábora Osvětim, kde bylo Rudou armádou Sovětského svazu osvobozeno a zachráněno několik tisíc vězňů, které tam uvrhl nacistický režim a kteří měli to štěstí, že nebyli v této

nacistické továrně na smrt zavražděni, nebo umučeni k smrti otrockou prací.

Za tyto zločiny spáchané nejen v Osvětimi, ale všude tam kam dosáhla moc zločinecké nacistické diktatury založené na rasistické pavědě povýšené na státní doktrínu, národním socialismu a úředně deklarovaném antisemitismu byli odsouzeni mnozí pachatelé, kteří byli také zcela po zásluze pověšeni, nebo odsouzeni do vězení.

Jistě, mnohým z nich se podařilo uprchnout, za což zejména část katolické církve nese odpovědnost, neboť díky některým osobám v jejich řadách byly nacistům na útěku vystavovány pasy Červeného kříže, díky nimž tyto osoby mohly začít nový život zejména v jihoamerických zemích. Což je pro mne již zcela nepochopitelné, že se našly země, které i po odhalení a popsání všech hrůz, kterých se tito dopouštěli, tyto zločince na svých územích chránily a nevydaly je k potrestání.

A tak se v případě Adolfa Eichmanna muselo spravedlnosti učinit zadost jeho únosem izraelskou tajnou službou do Izraele, kde byl v řádném soudním procesu odsouzen k trestu smrti, pověšen a jeho popel byl rozptýlen letectvem do vod moře, neznámo kam. Samozřejmě, na mnohé další, kteří unikli spravedlnosti se nedostalo, ale u těch nejhlavnějších byl spravedlnosti dán průchod. To všechno je dobře známo.

Co ale známo není, je ta skutečnost, že jen co stačily vychladnout krematoria i popel milionů mrtvých lidských bytostí, byl koncentrační tábor Osvětim užíván ke stejnému účelu opět.

Řeknete si, to ale přece není možné, vždyť nacisté byli poraženi, přece je tam nenechali vraždit a věznit lidi dál.

To sice máte pravdu, ale řeč není o nacistech, nýbrž o jejich spojencích o sovětských komunistech.

Přičemž jejich společným nepřítelem byli polští odbojáři a antikomunisté. Především Armija Krajowa, kterou nechali sovětští komunisté vykrvácet ve Varšavě v povstání roku 1944. A tak když do Polska vstoupila Rudá armáda, v těsném sledu za jejími vojáky postupovaly jednotky NKVD i SMERŠ, které byly sovětským ekvivalentem Gestapa a SS Einsatzgruppen a aktivně vyhledávaly všechny osoby, které se nepodařilo zavraždit jak Němcům, tak i Sovětům v rámci konečného řešení polské inteligence, jak byla v roce 1939 sovětskými komunisty akce nazvána a která znamenala více než 100 000 zavražděných Poláků. Včetně těch 20 000 z Katyně.

Do koncentráků opuštěných nacisty tak vehnali všechny osoby nové nepřátelské zločinecké ideologii, tentokrát však pod srpem a kladivem. Vedle německých válečných zajatců tak byly na otrocké práce nahnány tisíce Poláků, mnohdy v původních koncentráčnických šatech z Osvětimi a jiných lágrů, protože byli uznáni za nebezpečné pro novou diktaturu přicházející z východu a vráceni zpět za dráty.

A nejednalo se jen o Němce a Poláky, ale i o Slezany, Ukrajince, Rakušany, Nizozemce, Francouze, Jugoslávce, Čechy, Rumuny a Lotyše. Z nichž se drtivá většina „provinila“ pouze svojí národností, nebo touhou po svobodě, za kterou bojovali.

Ptáte se možná, proč Sovětský svaz likvidoval lidi proto, že byli jiné národnosti, jako tomu činili nacisté. Odpověď je prostá, pro sovětskou komunistickou diktaturu to byl špioni a vůbec cizí elementy nepřátelské sovětskému zřízení a NKVD je vyvražďovala i na vlastním území. Volyňští Češi by mohli vyprávět. Ale nemůžou, z hromadného hrobu, jako z toho u Žytomyru žádný hlas do světa nedolehne. A tak to musíme za ně udělat my.

V sovětských koncentračních táborech v Krzesimowě, Lublin Majdanek, Jaworzno, KL Warschau - kde jen v tomto koncentráku bylo NKVD zavražděno okolo 1 800 polských odbojářů proti nacismu, KL Auschwitz II-Birkenau v Brzezince, Osvětim Eintrachthütte, Zgoda ve Świętochłowicích, huť Hermann Göring v Łabędy, KL Gross-Rosen v Rogońnici a v Działdowo, tam všude se nová moc chovala zcela totožně, jako předchozí, nacistický pán, tedy jako masový vrah, terorista a zločinec.

O tom svědčí mimo jiné například i podmínky v sovětských koncentrácích převzatých po nacistech, kde se podle svědectví přeživších celodenní jídlo sestávalo z cereální kávy, mrkvové polévky a 125 gramů chleba. Přičemž v táboře zabíjela nejen dřina a hlad, ale i úplavice a tyfus. Několik desítek lidí tak zemřelo každý den na následky této epidemie. Mrtvoly byly poté v noci odvezeny a pohřbeny v hromadných hrobech.

Ani deportace na otrocké práce v Sovětském svazu se „osvobozenému“ Polsku nevyhnuly. Jednotkami NKVD zadrženi horníci ze Slezska, byli poté transportováni do dolů na Doněck, Vorkutu, Magadan a Karagandu (kde jich podle odhadů 90 000 bylo umučeno prací k smrti). V důsledku nemocí a hladu zemřelo na vyčerpání nebo bylo brutálně zavražděno až několik desítek tisíc Slezanů, včetně žen a dětí. Ve Slezsku rovněž operovalo téměř 30 dalších menších táborů NKVD.

Polští historici určili počet zavražděných a umučených lidí v koncentrácích, pracovních táborech a věznicích NKVD v letech 1944–1956 na více než půl milionu, včetně 80 000 vojáků Armije Krajowiej a 31 500 příslušníků partyzánů.

A to hovoříme o době míru, kdy se lidé celého civilizovaného a svobodného světa radovali ze svobody, kterou jim přinesli angloameričtí vojáci.

Tohle je ale také historie, nelze hovořit o ohromných obětích Rudé armády (ostatně zapříčiněné zcela neschopným velením disponujícím nadbytkem otroků) a nezmínit, co její příchod přinesl těm, které zločinecká komunistická ideologie považovala za nepřátele stejně, jako ideologie nacistická.

Proto musíme připomínat i oběti zla komunistického, neboť utrpení jeho obětí není o nic menší než těch nacistických. Doufám proto, že tato stránka historie, jakkoliv je pro současné agresivní Rusko a jeho vyznavače velmi nepříjemná, bude součástí stejné knihy, jako ta, ve které hovoříme o nacismu.

Budu se za to modlit.

„Modlitba za mír

Všemohoucí Bože, ty jsi Dárce pokoje. Stojíme zde proto před tebou a prosíme:
1. Přispěj na pomoc světu, který je zasažen násilím, a daruj lidem mír.
2. Posiluj v srdcích všech, kteří mají zodpovědnost za tento svět, odvahu bránit skutečnou spravedlnost, svobodu a důstojnost všech lidí.
3. Upevňuj odhodlání všech, kteří nasazují své síly v boji se zlem.
4. Uzdrav srdce mužů i žen, kteří zaslepení nenávistí a sobectvím neváhají použít násilí pro dosažení svých cílů.
5. Probuď v nás vnímavost pro trpící i ochotu jim pomáhat.
6. Nauč nás odpouštět těm, kteří se proti nám provinili, a prosit za odpuštění ty, kterým jsme my sami ublížili.

Prosíme tě, Bože, vyslyš nás skrze našeho Pána Ježíše Krista, neboť on nám otevřel cestu do tvého království pokoje.

Amen.“

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | čtvrtek 30.1.2020 17:00 | karma článku: 36.46 | přečteno: 2541x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Shalom Israel

„Zbrojní dohoda s Čechy byla největší pomoc, kterou jsme tehdy dostali, a pochybuji, že bychom bez ní obstáli.“ David Ben-Gurion, v letech 1948 až 1954, izraelský ministerský předseda.

14.5.2021 v 17:00 | Karma článku: 27.59 | Přečteno: 467 | Diskuse

Miroslav Václavek

Sudetenland, mein Heimatland

Tak se jmenuje název písničky Roberta Junga, ve které opěvuje krásy Sudet a který se v roce 1935 narodil v Lipové Lázně, aby byl po válce vyhnán a poté v Německu složil více než 3 000 písní. Ale láska k rodnému kraji mu zůstala.

11.5.2021 v 17:00 | Karma článku: 21.22 | Přečteno: 664 | Diskuse

Miroslav Václavek

Když Rusko hovoří o míru, plánuje válku, když o přátelství, tak čekejte útok

Ministerstvo zahraničních věcí sděluje, že dne 26. srpna 1993 byla v Praze podepsána Smlouva mezi Českou republikou a Ruskou federací o přátelských vztazích a spolupráci.

19.4.2021 v 17:00 | Karma článku: 23.95 | Přečteno: 446 | Diskuse

Miroslav Václavek

Jak nejlépe léčit deprese a to nejen ty covidové? Jednoduše, podívejte se sami

Epidemie, kterou Čínská lidová republika zavlekla do celého světa a zamořila tak celou naši krásnou modrou planetu je v civilizovaných zemích již na ústupu. Některé země se již vrátily k normálu a jsou covidu prosté,

13.4.2021 v 17:00 | Karma článku: 16.18 | Přečteno: 580 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Tichý(Bnj)

Jaký volební výsledek bych si představoval?

Co by mne potěšilo a co je vůbec reálně možné? Začnu tím, co je nemožné, tedy nereálné. Nemožné je to, že nějaký subjekt získá absolutní většinu (51 %).

17.5.2021 v 19:44 | Karma článku: 6.80 | Přečteno: 247 | Diskuse

Michael Pálka

Ještě ke kauze Vrbětice...

Nechám zatím Hamáčka stranou i s jeho cestou-necetou do Ruska.Patrně se toužil podívat na věže Kremlu, stejně jako se dva pracanti z GRU, Baširov a Petrov toužili podívat do Velké Británie ne na Skripala, ale na báně v Salisbury.

17.5.2021 v 17:06 | Karma článku: 14.47 | Přečteno: 451 | Diskuse

Michal Vimmer

500leté ucho by měl konečně řešit nějaký odborník !

"Nová, neznámá forma ucha, se kterou jsme se dosud nesetkali," diví se zkušení porodníci. "Sedím tady 30 let, ale takové ucho nepamatuju," přikyvuje vrátný areálu Vrbětice. "Jidášovo ucho vypadá úplně jinak," potvrzuje mykolog.

17.5.2021 v 14:17 | Karma článku: 9.53 | Přečteno: 279 | Diskuse

Josef Prouza

Po multikulti bujabéze Francouzi rozčarovaně žvýkají oschlý kebab

Dva dopisy – nejdříve generálů v.v. a nyní už i aktivních francouzských vojáků vyzvaly prezidenta Macrona a vládu, aby národ bránili před „islamismem a hordami z předměstí“. Máme také předměstí? A hordy?

17.5.2021 v 9:07 | Karma článku: 38.61 | Přečteno: 1383 | Diskuse

Ivan Chválny

Český Absurdistán a kauza Arenberger

Každému alespoň trochu normálnímu člověku musí v poslední době připadat, že se mu vše jen zdá a že se již brzy musí z toho zlého snu probudit. Bohužel ale jde o realitu, kdy vláda generuje nekonečnou řadu nových absurdních kauz.

17.5.2021 v 8:03 | Karma článku: 35.83 | Přečteno: 1266 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz