Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Opiová válka Borise Johnsona proti EU

3. 02. 2020 17:00:00
Ještě ani nestačili vystřízlivět všichni, kteří slavili svou údajně znovunabytou svobodu, protože je prý EU nevýslovně terorizovala a ještě nestačila utichnou všechna slova, kterými se k Brexitu přidávali domorodí příznivci

opuštění EU a už je to tady.

Velká (prozatím) Británie ústy svého ministerského předsedy Johnsona ráčila potvrdit, všechny již před Brexitem, kterému přezdívám brex(sh)it, prosakující informace o tom, že ono „osvobození“ bude všechno, jen ne svoboda, protože nastanou restrikce, cla, omezení obchodu, výměny kapitálu, zboží, služeb a volného pohybu pracovních sil.

O čemž všichni ti salónní demokraté hovořili jakožto o zcela nepodložených informacích pomlouvajících vznešené myšlenky Brexitu a že naopak to je EU, která je jak žalářem národů, RVHP, SSSR, diktaturou a co já vím čím ještě a že naopak Velká Británie bude tím, kdo nám ukáže cestu k tomu, jak se to všechno má dělat - a nejvíc to bude ukazovat Nigel Farage. Jak se má svobodně obchodovat, jak se to má dělat, aby byznysu byly z cesty umeteny všechny byrokratické překážky, které mu v EU kladou prý nikým nevolení úředníci (hlavní to zaklínadlo nácků, komunistů a nacionalistů vůbec) a ono je to sotva pár hodin poté realitou.

Že Velká Británie láduje kanóny, brousí bodáky, odlévá kulky, staví ploty, vymýšlí regulace a zákazy, vymýšlí kvóty, zamezuje, zakazuje, omezuje a vůbec začíná dělat všechno proto, aby všechno, co je v zemích EU samozřejmostí, tedy ničím a nikým nerušený obchod, cestování, pracování, studium a vědecká výměna byla předmětem byrokratické libovůle mající jediný smysl – ničit, bořit, hatit, kazit a vůbec po socialisticku plánovat a případně povolovat a schvalovat. Protože teprve tak se zlo dovídá o své moci.

Osobně se domnívám, že to je součástí onoho imperiálního pomatení smyslů, které vedlo k vystoupení Velké Británie z EU a následné k dobrovolné politické a ekonomické izolaci, na které se bude měrou největší podílet sám Boris Johnson a jeho vláda.

Neboť je evidentní, že pan Johnson hodlá ve vztahu k EU užívat nástrojů, jimiž britské impérium dosahovalo výhodných smluv v Číně a které se nazývají opiové války.

Tedy, že Velká Británie se nehodlá ohlížet na něco, jako jsou vzájemně výhodné vztahy, z nichž mají prospěch obě strany při zachování oněch evropských samozřejmostí, kterými je svobodná výměna zboží, kapitálu, služeb a pracovních sil, ale že nám skrze obchodní válku vnutí svoji představu o mezinárodních vztazích a zatočí s námi jako s tehdejší Čínou, která se vzepřela britskému dovozu opia do Číny, devastujícímu tamní populaci narkomanií a která tak byla válečnou akcí a intervencí donucena k celé řadě ponižujících dohod, dealování těch nejtvrdších drog legalizovat. Přičemž astronomické zisky z této ostudné záležitosti plynuly do kapes Britů.

No a nyní v této nadcházející koloniální válce s EU nepochybně hodlá Boris Johnson nejdříve vytvořit masy nezaměstnaných, které v EU vzniknou po zavedení cel a jiných restrikcí a bude spoléhat na to, že tyto masy potáhnou ulicemi až do Bruselu, kde budou žádat před sídlem EU o přijetí všech požadavků říšského kancléře Johnsona, s kterými on bude souhlasit a bude oslavován jako Chamberlain. Aneb takové německé poválečné reparace naruby, které přivedly k moci Hitlera. Že mu to nevyjde? To je samozřejmě nabíledni. Jen se to teprve musí dozvědět.

Musím se přiznat, že když Velká Británie odešla z EU, nebylo mi to líto. Dokonce jsem to uvítal s úlevou, neboť Velká Británie, byť se směla připojit, až po dlouhém škemrání a škrábání na evropské dveře do evropského společenství, zároveň nikdy jejím skutečným členem nebyla.

Svou opiovou válku s EU vedla neustále po celých dlouhých 47 let, kdy si vymýšlela jednu výjimku za druhou, aby mohla stát s rukou nataženou směrem k výhodám členství v tomto exkluzivním klubu bohatých a úspěšných zemí, ale nikdy se nemínila podílet na budování evropského projektu v rovině politické a mezinárodní. A tak se z věčného kverulanta a okopávače kotníků evropské myšlenky a evropské spolupráce a integrity, který poté, co se díky členství v EU ekonomicky postavil na nohy stal její nepřítel.

Dříve skrytý v salónech a klubech a nyní zjevný a otevřený a hrozící vypovězením totální války s EU. Je třeba ovšem říci, že s nepřítelem, který se za něj nepokrytě vyhlásí se bojuje dobře, lépe než když se tváří jako přítel ale přesto má nabroušenou dýku v ruce a v nestřežených okamžicích vás bodá do zad a když se hodláte ohnat, tváří se jako milius a vůbec tvrdí, že na to má právo.

Myslím, že tento boj Velká Británie nevyhraje a ani jej nemůže vyhrát, neboť tamní pobrexitová politická reprezentace se vznáší v oblacích a hloupých představách o své imperiální velikosti. Nic jiného než tvrdé přistání ji ovšem nečeká a ani čekat nemůže. Zvláště, uvědomíme-li si, že skotská ministerská předsedkyně Sturgeonová po Brexitu vydala lakonické prohlášení o tom, že Skotsko se navrátí do srdce EU jako suverénní stát a že v Irsku vítězí Sinn Féin a že British Commonwealth je všechno možné, jen ne britská EU.

Což jsou neklamné příznaky konce této kdysi velké ostrovní země, nad jejímiž koloniemi slunce nezapadalo a která si sama určovala, co je zahraniční politika a co je zahraniční obchod a co je vlastně zákon.

A tak se připravme na to, že to Velká Británie dlouho nebude chtít pochopit a že dojde i na víza a vypovídání Čechů, Poláků, Maďarů a Slováků ze země, že ze strany šílenců kolem Borise Johnsona a jejich přívrženců budou létat ostrá slova, rasistické urážky, násilí, restrikce, zákazy a vůbec všechno to, co je spojeno s definitivním zánikem každého impéria.

Ale, že se nakonec i zbytek kdysi velké Británie vrátí zpět do EU, stejně jako jsme se v EU sešli i my a Slovensko, protože dnešní svět mezi Čínou, USA a Ruskem není pro osamělou zemi přívětivé a bezpečné místo k životu.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | pondělí 3.2.2020 17:00 | karma článku: 25.80 | přečteno: 1167x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Bratrská virová internacionální pomoc Itálii, srpen 1968 light

Jak jižními státy Evropy postupuje ničivá vlna čínského viru, kterým tato země zamořila celou naši modrou planetu, ukazuje se, že koncepty státního bordelu a tamního způsobu života vůbec jsou pro Covid 19 přímo živnou půdou

26.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 22.09 | Přečteno: 968 | Diskuse

Miroslav Václavek

Virový tanec smrti v Evropě

Flashmob, je to skupina lidí, kteří se organizují na internetu, rychle se shromáždí na nějakém veřejném místě, udělají něco bizarního a zmizí.

19.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 494 | Diskuse

Miroslav Václavek

Koronavirus v Evropě, aneb karma platí vždy a ve všech měřítkách

Koronavirem se u nás zprávy přímo hemží. Člověk má pomalu strach pustit televizi, nebo číst zprávy, aby na něj někdo nekýchl a Covid 19 se tak nepřenesl i na něj.

11.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 28.95 | Přečteno: 1512 | Diskuse

Miroslav Václavek

Pan prezident se zlobí, Kremlu se nelíbí náměstí Borise Němcova

Jak je možné se v médiích dočíst, pražské zastupitelstvo hodlá na jednom ze svých zasedání provést akt přejmenování náměstí Pod Kaštany, kde sídlí velvyslanectví zla, tedy zastupitelský úřad Ruské federace v České Republice.

12.2.2020 v 17:00 | Karma článku: 32.75 | Přečteno: 985 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Nožička

Krok vpřed, dva kroky vzad – to je Evropská unie dnešních dnů

Ukázala se Evropská unie při současné pandemii koronaviru jako uskupení, které dokáže pomáhat potřebným, nebo se naopak potvrdilo to, že EU směřuje čím dál víc ke svému rozkladu?

9.4.2020 v 18:31 | Karma článku: 30.16 | Přečteno: 545 | Diskuse

Jaroslav Fišer

Proč Vláda v ČR pomáhá více bankám, ne lidem a firmám?

Existuje skutečná snaha obnovit ekonomiku nebo je to jen další fígl, jak přesypat zlaťáky? Pomoc musí být skutečnou pomocí. Zatím to vypadá na záplatu.

9.4.2020 v 14:20 | Karma článku: 18.79 | Přečteno: 409 |

David Wiltsch

My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům!

Rusové prskají pro přesunutí sochy maršála Koněva a volají po trestech i jeho navrácení. Měl bych lepší nápad. My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům. Zní to fér?

9.4.2020 v 10:02 | Karma článku: 38.30 | Přečteno: 2534 | Diskuse

Jan Dvořák

Sněmovna se tužila, dlouho už zas nebude

Dvakrát během čtrnácti dnů se prokázalo, že vidina úsporné a dělné sněmovny není jen blouzněním politologů nebo pouze populistickou součástí volebního programu některé strany.

9.4.2020 v 9:36 | Karma článku: 21.56 | Přečteno: 331 | Diskuse

Libor Čermák

ČR má dobré politické lídry. Nějaké nové teď nepotřebujeme.

"Mám víru, že tato krize zrodí nové politické lídry, kteří tu jsou, ale neměli příležitost se ukázat". Tak to říká jistý podnikatel na nezávislý krajský zastupitel za Piráty a Zelené Jiří Hlavenka. A jaké nové lídry?

9.4.2020 v 8:39 | Karma článku: 31.91 | Přečteno: 496 |

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Bruce Willis je v karanténě s exmanželkou Demi Moore. Dceři oholil hlavu

Bruce Willis (65) a Demi Moore (57) se rozvedli před dvaceti lety. Vycházejí spolu ovšem tak dobře, že tráví karanténu...

Díky koronaviru v pornu vydělávám velké peníze, říká bývalá Disney hvězda

Po neúspěchu v Hollywoodu přesedlala Maitland Wardová (42) na kariéru v pornoprůmyslu, kde se jí velmi daří. Herečka se...

Obchody zůstanou na pomlázku zavřené. Řetězce nevyužily stavu nouze

O Velikonočním pondělí zůstanou supermarkety zavřené a budou se tak držet zákona, který platí v běžných dobách. V...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...