Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Pan prezident se zlobí, Kremlu se nelíbí náměstí Borise Němcova

12. 02. 2020 17:00:00
Jak je možné se v médiích dočíst, pražské zastupitelstvo hodlá na jednom ze svých zasedání provést akt přejmenování náměstí Pod Kaštany, kde sídlí velvyslanectví zla, tedy zastupitelský úřad Ruské federace v České Republice.

A to na náměstí Borise Němcova.

Ona samotná budova v níž sídlí rezidentura FSB a GRU doplněná o pár „diplomatů“ má bouřlivou historii a není od věci ji při této příležitosti připomenout. Neboť se jedná o vilu původně patřící židovské rodině Popperů, která byla po okupaci v březnu roku 1939 coby židovský majetek majitelům zabavena, když rodina stačila v roce 1938 uprchnout do Londýna a unikla tak nacistickým táborům smrti.

Pokud byste si však mysleli, že po takzvaném osvobození v máji 1945 bylo spravedlnosti učiněno zadost a nacistická zvůle byla napravena, hluboce se mýlíte. Protože vila s rozsáhlými pozemky bratru za dnešní miliardu korun českých, byla dekretem prezidenta Beneše ukradena podruhé a darována SSSR jakožto výraz poddanství novému pánu sídlícímu v Kremlu a oběti nacismu takříkajíc utřely hubu. A to dodnes, protože žádná náhrada škody se dosud neuskutečnila. Ostatně tomu se snad soudný člověk ani nemůže divit.

Ale pojďme dál, příběh náš tímto nekončí, nýbrž začíná.

Po dlouhá desetiletí byla jak budova, tak i náměstí Pod Kaštany přímo ztělesněním zločineckého komunistického režimu, neboť zde se rozhodovalo o tom, kdo u nás bude vládnout a kdo bude pověšen a v mnohém se na této praxi nezměnilo vůbec nic. Neboť kádry z Prognostického ústavu, tedy afiliace KGB v tehdejší ČSSR, zastávaly a zastávají mnohé vysoké posty, kde pracují pro své ruské chlebodárce dodnes.

Protože bez ruských peněz by pan prezident dnes leda tak bloumal po chodbách svého vysočinského vyhnanství, kam se uchýlil po svém debaklu v prezidentské parlamentní volbě, kdy jej odmítli volit i zástupci jeho vlastní politické strany. Protože jej dobře znali. Na rozdíl od mnohdy hodnotově, kulturně a politicky negramotného voliče, kterému jej ve volbě veřejné prodaly reklamní agentury financované ruskými penězi. Ovšemže ale zajisté, že do čista vypranými a křišťálově čistými.

Tedy se není čemu divit, že Rusko plným právem pana prezidenta považuje za svého zaměstnance a on se tak rovněž i chová. Stačí pohlédnout na jeho tradiční srpnová mlčení k sovětské okupaci roku 1968 i na míru patolízalství, kterou k ruskému režimu Vladimíra Putina prokazuje, aby bylo zřejmé, že jde o kolaboranta s cizí, naši zemi nepřátelskou mocností, pracujícího proti zájmům ČR.

Boris Němcov, jehož památku tak po americkém Washingtonu, litevském Vilniusu a ukrajinském Kyjevu hodlá Praha uctít, byl ruský liberální opoziční politik, jehož kritika byla Vladimíru Putinovi natolik nepříjemná, že jej, jako mnohé jiné, nechal odstranit. Tedy jak tomu již v Rusku tradičně je, zavraždit.

Což o to, takových případů bylo a je celá řada. Stačí připomenout otravu dioxiny ukrajinského politika Viktora Juščenka, který jako první Ukrajinu nasměroval pryč ze smrtelného objetí Moskvy.

Rovněž otrava poloniem vykonaná na jiném kritikovi moskevského režimu, Alexandru Litviněnkovi, útoky vykonané ruským nervově paralytickým jedem Novičok na Sergeje Skripala a jeho dceru, jakožto i poslední vraždy kritiků Kadyrovova islamistického prokremelského režimu v Čečensku, hovoří o tom, že vraždy politických oponentů Kremlu jsou v Rusku zcela běžnou praxí.

Ovšem Boris Němcov byl ze všech oponentů pro Putinův režim nejnebezpečnější. Dokázal totiž pojmenovat to, že Putinův režim je hluboce zkorumpovaný, dokázal přivést tisíce lidí do ulic, veřejně hovořil o tom, že válka na Ukrajině je válkou Ruska proti této zemi, protože Ukrajina se odvážila vymanit se a osvobodit z ruského područí a dokázal dát lidem v Rusku samotném odvahu a vést je do moderní, svobodné, civilizované, vzdělané a demokratické společnosti.

Do společnosti, která svého nesmírného přírodního bohatství nevyužívá pro hrstku zlodějů a darebáků kolem Putina, ale která jej užívá k důstojnému životu celé společnosti v celé jeho šíři a spektru.

Putin se domníval, že výstřel do Borise Němcova tak bude tečkou za celou nepříjemností, chvíli, že se o tom bude psát, ale za chvíli svět zapomene a všechno poběží opět při starém. Což se ovšem nestalo a Praha se tak stane dalším městem, které připomene jeho památku natolik výrazně, že Putinovi se nepochybně zvýšil tlak a on si svého zaměstnance na Hradě nepochybně postavil jej do latě.

Proto ona hysterická reakce pana prezidenta, který se roztřásl jako proteinový puding, kterým je po svém pobytu v nemocnici, kdy byl prohlášen za živého udržován v provozuschopném stavu a ústy svého poskoka a dřístala, který si vzhledem ke své bezvýznamnosti nezaslouží ani být zmíněn, počal trousit své obvyklé slinty a přejmenování náměstí s ukradenou vilou nazval projevem čecháčkovství.

Inu ona bezmoc zastupujícího ruského protektora bez ruských tanků v podhradí nemohla být deklarována nijak jinak a výrazněji než právě takovým projevem zoufalství, neboť přes určitý vliv je funkce českého prezidenta ceremoniální a moci prostá a pan prezident může leda tak v hrdle kloktat vulgarity. O nějakých represích vůči pražskému magistrátu si může totiž leda tak nechat zdát a ten zcela nepochybně i přes jeho bezmocný kvikot ono přejmenování odhlasuje.

A tak mi nezbývá, než říci jediné.

A to veliké a hlasité: PRAHO, DĚKUJI!

A jak říkal pan prezident Václav Havel, že ale až to bude nejblbější, tak se to začne obracet k lepšímu.

Tak už je to tady.

Protože.

Velvyslanectví Ruské federace v České republice

nám. Borise Němcova 1, 160 00 Praha 6, Bubeneč

To je prostě nádhera!

To je jako.

Velvyslanectví Velkoněmecké říše v Republice Československé

Židovské náměstí 1, 160 00 Praha 6, Bubeneč

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | středa 12.2.2020 17:00 | karma článku: 32.75 | přečteno: 985x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Bratrská virová internacionální pomoc Itálii, srpen 1968 light

Jak jižními státy Evropy postupuje ničivá vlna čínského viru, kterým tato země zamořila celou naši modrou planetu, ukazuje se, že koncepty státního bordelu a tamního způsobu života vůbec jsou pro Covid 19 přímo živnou půdou

26.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 22.09 | Přečteno: 968 | Diskuse

Miroslav Václavek

Virový tanec smrti v Evropě

Flashmob, je to skupina lidí, kteří se organizují na internetu, rychle se shromáždí na nějakém veřejném místě, udělají něco bizarního a zmizí.

19.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 494 | Diskuse

Miroslav Václavek

Koronavirus v Evropě, aneb karma platí vždy a ve všech měřítkách

Koronavirem se u nás zprávy přímo hemží. Člověk má pomalu strach pustit televizi, nebo číst zprávy, aby na něj někdo nekýchl a Covid 19 se tak nepřenesl i na něj.

11.3.2020 v 17:00 | Karma článku: 28.95 | Přečteno: 1512 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Nožička

Krok vpřed, dva kroky vzad – to je Evropská unie dnešních dnů

Ukázala se Evropská unie při současné pandemii koronaviru jako uskupení, které dokáže pomáhat potřebným, nebo se naopak potvrdilo to, že EU směřuje čím dál víc ke svému rozkladu?

9.4.2020 v 18:31 | Karma článku: 28.91 | Přečteno: 506 | Diskuse

Jaroslav Fišer

Proč Vláda v ČR pomáhá více bankám, ne lidem a firmám?

Existuje skutečná snaha obnovit ekonomiku nebo je to jen další fígl, jak přesypat zlaťáky? Pomoc musí být skutečnou pomocí. Zatím to vypadá na záplatu.

9.4.2020 v 14:20 | Karma článku: 18.79 | Přečteno: 403 |

David Wiltsch

My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům!

Rusové prskají pro přesunutí sochy maršála Koněva a volají po trestech i jeho navrácení. Měl bych lepší nápad. My pomníky rudoarmějcům, vy našim legionářům. Zní to fér?

9.4.2020 v 10:02 | Karma článku: 37.96 | Přečteno: 2424 | Diskuse

Jan Dvořák

Sněmovna se tužila, dlouho už zas nebude

Dvakrát během čtrnácti dnů se prokázalo, že vidina úsporné a dělné sněmovny není jen blouzněním politologů nebo pouze populistickou součástí volebního programu některé strany.

9.4.2020 v 9:36 | Karma článku: 21.21 | Přečteno: 327 | Diskuse

Libor Čermák

ČR má dobré politické lídry. Nějaké nové teď nepotřebujeme.

"Mám víru, že tato krize zrodí nové politické lídry, kteří tu jsou, ale neměli příležitost se ukázat". Tak to říká jistý podnikatel na nezávislý krajský zastupitel za Piráty a Zelené Jiří Hlavenka. A jaké nové lídry?

9.4.2020 v 8:39 | Karma článku: 31.70 | Přečteno: 491 |

Najdete na iDNES.cz