Úterý 22. června 2021, svátek má Pavla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 22. června 2021 Pavla

Čínští komunisté se mohou pominout, český učitel matematiky je na Taiwanu

1. 09. 2020 17:00:00
Předseda senátu České Republiky a druhý nejvyšší ústavní činitel, pan Miloš Vystrčil, právě dlí s politickou a podnikatelskou delegací na ostrově Taiwan, který portugalští objevitelé nazvali Formosa. Což znamená Krásný ostrov.

Čemuž se nelze divit, neboť ostrov sám je tropickým rájem a oplývá jak úchvatnými plážemi, tak i vnitrozemím, k čemuž lze přičíst i mnohé kulturní památky. Ostrov sám byl prohlášen republikou v roce 1895, kdy po prohrané čínsko-japonské válce připadl Japonsku.

Místní obyvatelé ale tuto skutečnost nikdy nepřijali za svou a tak tento státní útvar po třech měsících zanikl a Japonsko jej vojensky anektovalo a až do třicátých let i spravovalo, coby svou kolonii. V Číně tou dobou již probíhala občanská válka mezi komunisty vedenými Mao Ce-Tungem a poté i s japonskými interventy a po roce 1945 následovala další občanská válka s čínskými komunisty, která pro síly Kuomintangu nedopadla dobře, a moci se v Číně zmocnili komunisté.

Zbytky pravidelné armády čínské vlády se pod velením generála Čankajška uchýlily na tento ostrov, a zatímco byla na pevninské Číně vyhlášena takzvaná Čínská lidová republika, tedy útvar vzniklý díky vítězství komunistické guerilly, Taiwan a státní útvar tam založený byl legitimním pokračovatelem čínské vlády.

Tudíž ostrov Taiwan je skutečnou a plnoprávnou Čínskou republikou, nikoliv zločineckou a nelegitimní komunistickou diktaturou, která vládne na pevninské Číně a které se nelíbí, když některá se zemí světového společenství tento fakt dá najevo. A to například návštěvou oficiálního a vysokého ústavního činitele, demokraticky a svobodně zvoleného lidem takové země.

Po roce 1975, kdy zemřel generál Čankajšek, začaly být na Taiwanu uvolňovány veřejné poměry, neboť se Čínská republika nacházela s komunistickou Čínou od roku 1949 ve válečném stavu a po celou tuto dobu panoval výjimečný stav, kdy byly veškeré síly této ostrovní komunity upřeny na uhájení své státní a územní integrity.

Nicméně reformy ekonomické byly spuštěny mnohem dříve a to v roce 1959 a z jedné z nejchudších zemí světa, z ostrova, který byl původně obýván domorodými kmeny pěstujícími lov lebek se stala jedna z nejrozvinutějších zemí naší planety, přičemž v paritě kupní síly dnes Taiwan zastává patnácté místo na světě.

Není divu, že komunistická Čína o to více pošilhává po tomto bohatém zákusku, který by ráda zhltla poté, co pozřela Hongkong a tudíž jsou jí veškeré aktivity vedoucí k upevnění mezinárodního postavení Taiwanu tím, co je rudý hadr pro býka.

Proto je pro mne zvláště coby pro občana země, která ještě před nedávnem byla také kolonií velmoci jiné, tedy Sovětského svazu, který naši zemi dobyl na svém nacistickém spojenci ve druhé světové válce a začlenil ji do svého impéria velmi důležité, že předseda senátu České republiky dává lekci z demokracie jiné, neméně zločinecké diktatuře, tedy diktatuře čínské, že Taiwan má oficiální podporu České Republiky a že jej vnímáme jako zcela rovnoprávnou složku patřící do mozaiky suverénních zemí, co jich naše krásná planeta má.

A to i přesto, že se komunistická Čína zlobí, podupává vztekle nožičkama a nechce, abychom to říkali. Protože komunistická Čína chce, aby svět zapomněl, kdo je legitimní Čínskou republikou a kdo jí není. A taky, aby svět zapomněl, že Čína je ten největší zloděj na planetě Zemi. Který krade nejen území cizích zemí, ale i to, co vymyslí jinde a jediné, co se jí opravdu podařilo ve svých armádních laboratořích vytvořit je Covid-19.

Protože Taiwan není zemí, která krade duševní a průmyslové bohatství vzniklé v zemích jiných, jako komunistická Čína, ale tvoří je. Moderní technologie a rozvinutá a moderní ekonomika malého, jen jednou tak na počet obyvatel většího státu než je ten náš je tím, co by zase mělo inspirovat nás.

Proto je třeba, aby byly naše vztahy s Taiwanem, co nejtěsnější a nejpřátelštější. Řekl bych také, že nás sbližuje i totožná historie života ve stínu hrozeb nepřátelských velmocí usilujících a naši samostatnost a suverenitu, jakožto i o plody naší práce. Proto velmi oceňuji, že pan Miloš Vystrčil navazuje tyto vztahy.

Vztahy, v nichž není ani stín velmocenského poroučení, ani slova vyhrožování, podmínek, ultimát a nabíjení samopalů. Ale úplně naopak. Vztahů založených na vzájemném respektu a přátelství, protože takových vztahů chceme dosáhnout z vlastní vůle.

Čínská lidová republika tak nyní nechtěně ukazuje svoji pravou tvář. Tvář, která ztratila nervy a za maskou úsměvů stranických aparátčíků zasazujících stromy jen skrývala svůj nenávistný škleb. Tvář zkřivenou zlostí a plnou nenávisti k lidské svobodě, která na naši zemi vypouští povodeň výhrůžek jako z protržené přehrady Tři soutěsky a připomíná Adolfa Hitlera vyřvávajícího přes hranici na svého souseda.

Inu, když šlápnete diktatuře na kuří oko ozve se a za svůj řev schovává jak strach tak i to, že vlastně neví, co si počít. Protože, co s tím, že máš miliardu otroků, když nic nezmůžeš s deseti miliony občanů České Republiky, co z toho, že se ti tví otroci klaní a plazí se před tebou, když jiní nosí hlavu hrdě vztyčenou, protože co s tím, že si koupíš prezidenta České Republiky a on je zcela bezmocný. Pak nezbývá než ze zoufalství hrozit pěstičkou, nechat vydávat články ve svém celostátním tisku o zcela bezvýznamném předsedovi českého senátu a vystavovat jakési faktury, které prý budeme komunistické Číně platit.

Milí čínští komunisté, kteří nás ve své tuposti považujete za svou provincii řízenou skrze Pražský hrad, řeknu vám jediné, my nemáme tolik tanků, co vy, nemáme ani tolik letadel, co vy, nemáme ani vaše koncentráky, ani vaše masové hroby, ani tolik ostnatého drátu. Máme ale něco mnohem lepšího. Máme Komenského, máme Masaryka, máme Václava Havla, máme Jana Palacha, máme tisíciletou státní historii, máme hlubokou kulturu svobody a demokracie a instituce na jejich ochranu a proto nic nenaděláte.

Protože jeden český učitel matematiky je víc než miliarda loutek. Což vy nikdy nepochopíte. Nemůžete pochopit to, že naše síla není v diktatuře, ale ve svobodě a nemůžete nikdy pochopit ani to, že právě proto nad vámi zvítězíme a nebojíme se vás. Přičemž jediné, co k vám cítíme je to, že jste směšní jako stejnou měrou úplně bezmocní.

Přičemž je cesta pana Miloše Vystrčila na Taiwan i znamením definitivní porážky Miloše Zemana a jeho kliky sloužící ruským a čínským zájmům, proti zájmům země naší, neboť ten se nezmohl ani na jedno jediné bziknutí a mlčí jako sfinga a evidentně na svůj osud nejméně prospěšného a nejvíce zbytečného prezidenta ČR zcela rezignoval a přijal jej.

A nebude dlouho trvat a tahle hradní partička, tento relikt opoziční smlouvy mezi politicky organizovaným zločinem a státem se rozplyne a nastane policejní vyšetřování toho, co po sobě zanechala a toho, co za doby jejího působení zmizelo, bylo odkloněno a převedeno na ty správné účty a komu a kterým zemím, nepřátelským vůči zemi naší, se poskytovaly důvěrné informace i služby.

Čínská lidová republiko, stejně jako ty vydáváš svá prohlášení na adresu České Republiky vydám nyní i já to své. Polib mi. A to v čele s generálním tajemníkem Čínské komunistické strany, včetně ústředního výboru a všech darebáků, kteří jsou jeho členy, spolu se všemi tvými zaměstnanci, které zde máš.

Z hlediska vyššího principu mravního, jakožto i toho trestně právního, jde o zločince.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | úterý 1.9.2020 17:00 | karma článku: 32.36 | přečteno: 841x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Třicet let svobody, třicet let od stažení okupantů do SSSR

„V roce 1968 jsem vstoupil do Československa jako mladý kapitán, jako nositel pokrokových myšlenek socialismu a domníval jsem se, že plním úkoly, které prospějí bratrskému československému lidu. V roce 1989 jsem se ale cítil

21.6.2021 v 17:00 | Karma článku: 22.46 | Přečteno: 369 | Diskuse

Miroslav Václavek

Sudetsko

„Na prvním místě není autor a stav jeho duše, pro který hledá vyjádření, ale jazyk, kterým jej chce vyjádřit. Jazyk, ta vlast a pokladnice krásy a smyslu, začíná sám myslet a mluvit za člověka a celý se proměňuje v hudbu,

21.5.2021 v 17:00 | Karma článku: 15.55 | Přečteno: 347 | Diskuse

Miroslav Václavek

Shalom Israel

„Zbrojní dohoda s Čechy byla největší pomoc, kterou jsme tehdy dostali, a pochybuji, že bychom bez ní obstáli.“ David Ben-Gurion, v letech 1948 až 1954, izraelský ministerský předseda.

14.5.2021 v 17:00 | Karma článku: 28.34 | Přečteno: 502 | Diskuse

Miroslav Václavek

Sudetenland, mein Heimatland

Tak se jmenuje název písničky Roberta Junga, ve které opěvuje krásy Sudet a který se v roce 1935 narodil v Lipové Lázně, aby byl po válce vyhnán a poté v Německu složil více než 3 000 písní. Ale láska k rodnému kraji mu zůstala.

11.5.2021 v 17:00 | Karma článku: 21.63 | Přečteno: 743 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Štrompf

Stavět pomníky feťákům? V USA s tím nemají problém

Titulek jak vyšitý z Rudého práva, že? Ale vymyslel jsem ho sám, bez pomoci ideologického postižení tehdejší totalitní doby. Protože to je totiž titulek současnosti.

22.6.2021 v 9:33 | Karma článku: 19.05 | Přečteno: 226 | Diskuse

Jan Bartoň

Již rozpuštěný MeSES by měl být vypuštěn

MeSES, tato skupina radikálních epidemiologů a rádobyepidemiologů, přichází s návrhem na zpřísnění podmínek při návratu z jiných zemí zpátky do Česka. Vyhrožuje i policejním postihem „nespolupracujících“.

22.6.2021 v 8:00 | Karma článku: 25.74 | Přečteno: 383 | Diskuse

Zdeněk Koudelka

Rozhovor pro Parlamentní listy 21. 6. 2021

Rozhovor pro Parlamentní listy o covidových zákazech, vztahu evropského práva a naší Ústavy a o nepodávání oznámení podle zákona o střetu zájmů generálními řediteli České televize, rozhlasu a ČTK.

22.6.2021 v 7:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

Miroslav Václavek

Třicet let svobody, třicet let od stažení okupantů do SSSR

„V roce 1968 jsem vstoupil do Československa jako mladý kapitán, jako nositel pokrokových myšlenek socialismu a domníval jsem se, že plním úkoly, které prospějí bratrskému československému lidu. V roce 1989 jsem se ale cítil

21.6.2021 v 17:00 | Karma článku: 22.46 | Přečteno: 369 | Diskuse

Vilém Barák

Proč mají zahraniční nepřátelé Západu domácí podporu?

Názory části veřejnosti kopírují postoje Ruska a Číny v jejich hybridní válce proti Západu, jehož jsme součástí. Proč se do těchto snah poškodit Česko jeho vlastní občané dobrovolně, nadšeně a podle všeho i nezištně zapojují?

21.6.2021 v 12:57 | Karma článku: 16.95 | Přečteno: 454 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz