Úterý 22. června 2021, svátek má Pavla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 22. června 2021 Pavla

Shalom Israel

14. 05. 2021 17:00:00
„Zbrojní dohoda s Čechy byla největší pomoc, kterou jsme tehdy dostali, a pochybuji, že bychom bez ní obstáli.“ David Ben-Gurion, v letech 1948 až 1954, izraelský ministerský předseda.

Tak se nám opět po nějaké době na Izrael sesypaly teroristické vosy a ostřelují jej kaťušemi. Teroristické organizace Hamas a Islámský džihád zasypaly izraelskou oblohu stovkami neřízených raket, které jsou sice z naprosté většiny zničeny izraelským protileteckým systémem Iron Dome, ale i tak alespoň jedna ze sta pronikne na izraelské území a zabíjí. Zabíjí náhodné chodce, malé děti v jejich domovech, terorizuje tisíce lidí, kteří hledají úkryt v protileteckých krytech a doufá rozsévat strach, který Izrael ochromí.

A tak můžeme v televizi vidět, jak vzhůru stoupají korálky izraelské protiletecké střelby, kterou na neviditelnou nit navléká její naváděcí systém i to, jak se lidé kryjí, když je útok zastihne někde na ulici i to jak hoří domy a plameny šlehají vzhůru k černému nebi.

Přiznám se, že se mne jakožto občana České Republiky tyto záběry dotýkají mnohem více než obyvatele leckteré jiné západní země, protože mezi naší zemí a Izraelem je velmi silné a pevné pouto a přívrženců těchto teroristických organizací je u nás, na rozdíl od zemí západních, co bys na prstech spočítal.

Je tomu tak proto, že bývalé Československo, z něhož vzešla i Česká Republika stála Izraeli u kolébky jako jedna z jeho sudiček a k tomu, že je Izrael stále tady velmi napomohlo. Příčiny jsou zřejmé, my jakožto národ malý, národ mnohokrát zašlapaný do země jsme velmi dobře rozuměli tomu v jaké situaci se právě zrozený stát Izrael nachází a pomoc z naší strany nebyla jen politickým rozhodnutím, neboť Stalin se domníval, že si takto získá Izrael na svou stranu, ale byly v tom mnohé a velké sympatie ze strany obyčejných lidí.

V tehdejším Československu byli cvičeni izraelští vojáci a letci, do Izraele zamířily zbraně a munice, což bylo mateřské mléko pro novorozený Izrael, bez něhož by toto dítě zemřelo. Tedy lze říci, že právě tady spočívá příčina toho, že jsme dodnes zemí, která naše dítě, tedy Izrael na mezinárodním poli zcela podporuje a pokud jej někdo nepodporuje, jde o komunisty, kteří izraelskou "zradu" nemohou dodnes zapomenout.

Je tudíž pouze nevyhnutelné, že Izrael má díky tomu, že si dovolil přežít a to nejen v této první válce, ale i v těch dalších, mnoho nepřátel, přičemž tito byli v dobách komunistické diktatury komunistickými režimy podporováni a na našem území byli StB i cvičeni.

Ovšem i v tomto čas oponou trhnul a mnohé se změnilo. Izrael narovnal vztahy s mnohými arabskými sousedy a v poslední době díky úsilí administrativy bývalého US presidenta Trumpa navazuje další kontakty v arabském světě a namísto válek bývalí nepřátelé začínají dělat obchod.

Nicméně o takzvané Palestině to prohlásit rozhodně nelze. Území, které není pod izraelskou, egyptskou či jordánskou správou ovládli islamističtí teroristé podporovaní Íránem a tito nepřestávají na Izrael útočit. A to takovým způsobem, že při odvetných úderech ozbrojených sil Izraele dopraví na tato místa děti, která poté nosí mrtvá v náručí a ukazují je světu.

Pozemní operaci ozbrojených sil Izraele proti teroristům operujícím v Gaze, která právě probíhá je tedy nutno chápat nejen jako operaci, která má za cíl islamistické teroristy zničit, ale zároveň i jako operaci, která osvobodí tamní obyvatele od jejich nadvlády. A pokud by snad někdo Izrael začal obviňovat z materiálních škod a ztrát na životech, mám pro něj jednoduchou odpověď, je to totéž, jakoby někdo obviňoval Rudou armádu za zničení Berlína. Protože naprostou a bezvýhradnou odpovědnost za to nese pouze jak Hamas tak Islámský džihád a to zcela totožně, jako ji v případě Berlína a jiných německých měst nesla nacistická vláda, která tehdejší konflikt rozpoutala.

Na to, že jsme stáli Izraeli po boku v jeho nejtěžší hodině, kdy sotva zrozený stát židovského národa donuceného po tisíciletí k životu v mnoha diasporách, národa vystaveného posměchu, útisku a útlaku i vyhlazování po celých milionech, čelil vyhlazení, jsem hrdý. Byla to ta nejlepší věc v naší novodobé historii, kdy jsme poníženým podali ruku a pomohli jim vstát a do ruky druhé jsme jim vtiskli zbraň naší výroby, aby již nikdy nebyli bezbranní. Protože Židé žili a žijí neustále ve stínu antisemitismu, ve stínu hrozeb a nenávisti a nejen ve stínu, ale i pod útoky a válečnými akty. Ale od doby, kdy vojáci Izraele v roce 1948 doslova v poslední minutě smontovali první dělo, které bylo od nás a které právě dorazilo a zastavili jeho střelbou arabské obrněné síly, již bezbranní nejsou.

Již nikdy a nikdo nebude Židy vodit do plynových komor nebo na hranice, již nikdy nebudou Židé nuceni nosit potupné označení, které je vydělovalo ze společnosti, již nikdy nebudou stát se zbraní u hlavy na okraji masového hrobu. A to proto, že mají svou zemi, svůj stát, svoji zemi zaslíbenou o které tak dlouho snili a pro kterou tak strašlivě trpěli. Nikdo jiný, žádný jiný národ by si svou identitu neudržel, nikdo jiný, žádný jiný národ přesto nedal světu více vědců, umělců a filosofů než Židé. A pokud jim vy, jejich sousedé, kteří s nimi vedete války závidíte jejich krásnou zemi, namísto násilí se od Izraele učte. Jinou radu pro vás nemám. Shalom Israel, svobodu lidu Palestiny bez islamistických tyranů!

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | pátek 14.5.2021 17:00 | karma článku: 28.34 | přečteno: 502x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Třicet let svobody, třicet let od stažení okupantů do SSSR

„V roce 1968 jsem vstoupil do Československa jako mladý kapitán, jako nositel pokrokových myšlenek socialismu a domníval jsem se, že plním úkoly, které prospějí bratrskému československému lidu. V roce 1989 jsem se ale cítil

21.6.2021 v 17:00 | Karma článku: 22.96 | Přečteno: 385 | Diskuse

Miroslav Václavek

Sudetsko

„Na prvním místě není autor a stav jeho duše, pro který hledá vyjádření, ale jazyk, kterým jej chce vyjádřit. Jazyk, ta vlast a pokladnice krásy a smyslu, začíná sám myslet a mluvit za člověka a celý se proměňuje v hudbu,

21.5.2021 v 17:00 | Karma článku: 15.55 | Přečteno: 347 | Diskuse

Miroslav Václavek

Sudetenland, mein Heimatland

Tak se jmenuje název písničky Roberta Junga, ve které opěvuje krásy Sudet a který se v roce 1935 narodil v Lipové Lázně, aby byl po válce vyhnán a poté v Německu složil více než 3 000 písní. Ale láska k rodnému kraji mu zůstala.

11.5.2021 v 17:00 | Karma článku: 21.63 | Přečteno: 743 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Fiala

Rukověť nerozhodného voliče

Ve svém předchozím příspěvku jsem vysvětlil, kdo a proč se nevědomky stává mým potenciálním nepřítelem. Dnes těm, co nevědí, poradím, jak se jím nestat.

22.6.2021 v 12:44 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Petr Štrompf

Stavět pomníky feťákům? V USA s tím nemají problém

Titulek jak vyšitý z Rudého práva, že? Ale vymyslel jsem ho sám, bez pomoci ideologického postižení tehdejší totalitní doby. Protože to je totiž titulek současnosti.

22.6.2021 v 9:33 | Karma článku: 21.14 | Přečteno: 298 | Diskuse

Jan Bartoň

Již rozpuštěný MeSES by měl být vypuštěn

MeSES, tato skupina radikálních epidemiologů a rádobyepidemiologů, přichází s návrhem na zpřísnění podmínek při návratu z jiných zemí zpátky do Česka. Vyhrožuje i policejním postihem „nespolupracujících“.

22.6.2021 v 8:00 | Karma článku: 26.76 | Přečteno: 435 | Diskuse

Zdeněk Koudelka

Rozhovor pro Parlamentní listy 21. 6. 2021

Rozhovor pro Parlamentní listy o covidových zákazech, vztahu evropského práva a naší Ústavy a o nepodávání oznámení podle zákona o střetu zájmů generálními řediteli České televize, rozhlasu a ČTK.

22.6.2021 v 7:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 | Diskuse

Miroslav Václavek

Třicet let svobody, třicet let od stažení okupantů do SSSR

„V roce 1968 jsem vstoupil do Československa jako mladý kapitán, jako nositel pokrokových myšlenek socialismu a domníval jsem se, že plním úkoly, které prospějí bratrskému československému lidu. V roce 1989 jsem se ale cítil

21.6.2021 v 17:00 | Karma článku: 22.96 | Přečteno: 385 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz