Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 7. prosince 2021 Ambrož, Benjamin

Evropa pod ruskou palbou

11. 11. 2021 17:00:00
EU je opět pod palbou. Zatímco se podařilo ucpat díry v jižní cestě do EU, našli si Putin s Lukašenkem další skulinu, kudy hodlají vést palbu na naši civilizaci.

Dlužno podotknout, že municí jsou v tomto případě ale lidé, kteří chtějí opustit své rodné země zmítané válkami, chudobou, nebezpečím a útlakem a hodlají své štěstí zkusit v EU. Tedy v zemích bezpečných, bohatých a svobodných, čemuž se nelze ani na okamžik divit.

Nicméně je ale třeba říci, že také pokud o uprchlíky všeho druhu jde, také jimi přecpanými až po strop, což k vede k mnoha společenským a politickým konfliktům, štěpením společností a celého evropského společenství.

A to je také příčina toho, proč můžeme ve zpravodajství vidět a číst o tisících lidech stojících tváří v tvář polským vojákům a zbraním za ostnatými ploty a snažícími se projít nejdříve do Polska a pak dál, nejlépe do Německa.

Ruský vůdce Vladimír Putin coby "bývalý" major KGB velmi dobře ví, co jsou to aktivní opatření. Sám jich v době své činné služby v této zločinecké organizaci, vůči níž je Gestapo jen partička amatérů užíval a užívá je i v míře doposud nevídané dál, když se nepochybně v rámci tohoto aktivního opatření daly do pohybu statisíce lidí a nejdříve skrze Řecko, kde onou dobou byl u moci komunista Tsipras a jehož ozbrojené složky namísto ochrany hranic EU jim tyto otevřel dokořán a zamířily do hlubin EU.

Putin velmi dobře ví, že každá ruská bomba, kterou svrhl na Sýrii vykonala dvojí práci. Za prvé zabila nepřátele Asadova režimu, který zavraždil mnohem více lidí než takzvaný Islámský stát a za druhé, vyhnala ještě mnohem více lidí z jejich domovů.

A tyto lidi lze nabít do nábojů ve válce hybridní a vystřelit je na další nepřátele Ruska. Tedy na naše evropské společenství a pokusit se hluboce jej vnitřně rozklížit, rozdrolit a oslabit a dodat tak zároveň co nejvíce mediálních zbraní pátým kolonám Kremlu od SPD po Le Penovou.

A tak nyní, kdy EU uvalila sankce na fašistický Lukašenkův režim v Bělorusku, nabil tento režim po vzoru předchozích aktivních opatření realizovaných skrze Řecko a Maďarsko (to si ale své povinnosti vyplývající z ochrany vnějších hranic EU plní dobře) opět lidmi a dováží letadly lidskou munici z míst konfliktů a bídy a za pomoci slibů o snadném přechodu hranic do EU jí pálí na Polsko.

Polská vláda se tak ocitla v nezáviděníhodné pozici, kdy tuto střelbu opětovat nemůže a hranici brání jen za pomoci pasivní obrany, mezi něž patří ostnatý drát narychlo postavených plotů, kordony vojáků a policistů a slzný plyn, přičemž na běloruských letištích přistávají další a další letadla napěchovaná lidmi jako střelami v kulometných pásech.

Je ale evidentní, že rychlá a okamžitá a tvrdá reakce všech zemí, na které začal běloruský režim střílet lidmi Lukašenka zaskočila, neboť ten očekával jistě zcela jinou reakci. A to tu, že ho tyto země a celá EU bude žádat o pomoc a vyřešení celé situace a on si bude diktovat cenu, za jakou to udělá. Tedy, že položí EU nůž na krk a řekne, já přestanu uprchlíky dovážet běloruskými turistickými agenturami jako doposud a pošlu je zpět, ale vy odvoláte všechny sankce a ještě mi zaplatíte.

To se ale Lukašenko i Putin velmi spletli, protože EU rozhoduje o uvalení dalších a ještě tvrdších sankcí a Polsku EU vyjádřila podporu, což Lukašenka přivedlo k tomu, že počal EU častovat vulgaritami, neboť se mu jeho domeček z karet začíná rozpadat a jeho střelba na Evropu lidmi se začíná projevovat jako palba do vlastních řad, neboť aktivní opatření může mít efekt pouze tam, kde nalezne spojence. A někoho jako Tsiprase Lukašenko s Putinem nemají ani v Polsku ani v Litvě, ale zcela naopak.

A tak nepochybně budeme ještě po nějakou dobu svědky toho, že běloruský režim bude chrlit na naši adresu kulometnou palbu pomluv, výhrůžek a lidí, než mu dojde, že tudy opravdu cesta nevede a ani nepovede, i kdyby se s Putinem na hlavu stavěli a Lavrova pověřili výrobou lží ve všech trollích farmách, co jich Rusko provozuje.

Zajisté, těch lidí, kteří odešli ze svých zemí za nadějí a lepším životem je každému normálnímu člověkovi hluboce líto a necítí vůči nim žádnou zášť. Ale naprostá zodpovědnost za jejich situaci a utrpení leží na Lukašenkovi a Putinovi, kteří tuto akci spolu spískali.

Obviňovat v tomto případě EU a celý náš západní svět, že my jsme tím vinni, jak tomu Kreml a Minsk činí je totéž, jako vinit spojenecké letectvo z bombardování Drážďan nebo jako říci to, že Rudá armáda je vinna zničením Berlína. Tedy lež a volání zloděje o tom, ať zloděje chytí.

V této záležitosti musíme Polsku vyjádřit zcela jednoznačnou podporu, že mu stojíme po boku a měli bychom být připraveni k pomoci nejen politicky, ale i vojensky a bezpečnostně. Protože zlo a diktátora je třeba chytit za koule a pořádně zmáčknout, aby vykvikl hned na začátku a nečekat na blitzkrieg.

To musí být naše jediná odpověď.

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | čtvrtek 11.11.2021 17:00 | karma článku: 25.36 | přečteno: 606x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Bumerang ruské hybridní války proti vakcinaci na Covid 19 se vrátil zpět

Bumerang je taková hezká věcička. Lidé ho vymysleli k lovu a boji před mnoha desítkami tisíc let. No není to fajn? Vezme se to do ruky a hodí. A ono to letí a zasáhne cíl. Ale někdy ho to mine a pak se to vrací zpět.

27.10.2021 v 17:00 | Karma článku: 23.60 | Přečteno: 630 | Diskuse

Miroslav Václavek

Konec Zemanů v Čechách

Máme dva týdny po parlamentních volbách a politická scéna naší země je vzhůru nohama. Po bloku přisluhovačů Kremlu a domácího, politicky organizovaného zločinu zůstal, pomineme-li zločineckou organizaci SPD jen relikt

20.10.2021 v 17:00 | Karma článku: 28.63 | Přečteno: 585 | Diskuse

Miroslav Václavek

Neliberální Orbánova maďarská demokracie je Orbánův maďarský liberální fašismus

Země bývalého sovětského bloku mezi nimiž je i ta naše s sebou táhnou vězeňskou kouli na noze ještě třicet dva let po pádu komunistických diktatur.

30.9.2021 v 17:00 | Karma článku: 21.76 | Přečteno: 692 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiří Payne

Rudá čára

Dohodneme se, že na území sféry Ruského vlivu nebudete vůbec nic podnikat, nebudete se zajímat, co se tam děje. „Это наше дело.“ A kde všude ta sféra ruského vlivu je, to se dozvíte později.

6.12.2021 v 21:13 | Karma článku: 11.71 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jan Bartoň

Stanou se z českých vakcinologů „léčitelé“

Česká vakcinologická společnost nedoporučuje povinné očkování obyvatel proti covidu. Podle předsedy ČLK Milana Kubka by všichni odmítači očkování měli opustit ČLK a stát se „léčiteli“.

6.12.2021 v 10:00 | Karma článku: 35.65 | Přečteno: 980 | Diskuse

Jan Tomášek

Bob Dole - věčně druhý republikán

Ve sdělovacích prostředcích se aktuálně objevila informace o skonu dlouhodobého senátora a vůdce republikánů v Senátu USA Boba Dola.

6.12.2021 v 8:54 | Karma článku: 4.33 | Přečteno: 108 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Co se děje v ODS

Ministr spravedlnosti nemůže nevědět, neboť „ignorantia non est argumentum“ a pochybuji, že se jedná o chybu. Tu by totiž mohla jeho účetní nebo daňová bába odstranit v několika minutách. Jde tedy o úmysl a úmyslu mívá důvod.

6.12.2021 v 7:00 | Karma článku: 26.13 | Přečteno: 805 | Diskuse

Zdeněk Koudelka

Studenti proti covidové svévoli univerzit

Některé vysoké školy podmiňují účast na řádné prezenční výuce očkováním na covid, testováním či proděláním nemoci opatřením rektora či děkana bez zákonného zmocnění.

5.12.2021 v 23:44 | Karma článku: 30.66 | Přečteno: 878 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz