Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Vladimír Adolfovič Putler

22. 12. 2021 17:00:00
Přišla paní zima a pokaždé, když se zdá, že začíná přituhovat, zamrzá i ruská mezinárodní politika a Kreml cení zuby na EU a štěká zpoza plotu.

Vrčí, běhá za pletivem svého kotce, které ho dělí od svobodného světa a vůbec dělá kravál, aby si dodal odvahy, jako někdo kdo vchází do lesa. Ujišťuje tak všechny o tom, že se nebojí a nejvíc sám sebe.

Ani letos tomu není jinak. Putin vyje, škrábe o ocelová oka a strká skrz ně ven svůj čenich a jinak jančí, aby zastrašil souseda, který si jej ani nevšímá ani neohrožuje a to vše proto, aby ukázal jak ostré má zuby a jak je prý velký a silný.

A tak se mu na ten zoubek podívejme.

Vladimír Putin je vůdce umírající země. Země umírající nejen ekonomicky, ale také i na koronavirus, korupci, AIDS, alkoholismus a demograficky, neboť je zaplavena středoasijskými migranty a pomalu a jistě se drolí zevnitř. A velmi dobře to ví. A proto je zoufalý a zkouší, kde by se mohl zakousnout a urvat si něco masa a krve a nažrat se.

Rusko je zemí, která vzešla z rozpadu obludné diktatury, jež se jmenovala Sovětský svaz. Rozprostírala se od břehů Tichého oceánu až po Evropu a slunce nad ní nezapadalo. Ale tak jak už to chodí, říše vznikají a zanikají a ani v případě tohoto obludného monstra tomu nebylo jinak.

Kdo mohl, ten využil příležitosti a z tohoto obrovského koncentráku uprchl. Jako třeba Ukrajina, pobaltské republiky a Gruzie. Kdo měl smůlu, ten zůstal součástí toho, co z něj zbylo. Jako třeba Čečensko. Které bylo při svém pokusu o získání svobody srovnáno se zemí a jeho obyvatelé téměř vyhlazeni.

Země, které dosáhly své samostatnosti a staly se součástí EU a NATO, zažívají svůj rozkvět ve všech rovinách. Země, které se součástí naší civilizace nestaly a jsou ruskými sousedy a touží vymanit se z ruského světa válek, bídy a tyranie jsou Ruskem terorizovány. Z jednoho prostého důvodu, protože v EU a v NATO nejsou a Rusku tak nehrozí, že by se ze svých skutků zpovídalo.

Nicméně i tak, že například Ukrajina není ukryta pod ochranným deštníkem mezinárodního euroatlantického obranného společenství, byly na Rusko za jeho okupaci ukrajinského území uvaleny mezinárodní sankce finančního charakteru.

Ty velmi hluboce zasáhly již tak nefunkční ruskou ekonomiku zcela závislou na exportu plynu a ropy a Rusku teče do bot, protože velmi nutně potřebuje naše peníze, které tvoří 75% jeho státního rozpočtu. Rusko tak lze směle přirovnat k narkomanovi zcela závislému na našich penězích, bez nichž upadá do abstinenčního syndromu a umírá.

Tedy, stalo se již pravidlem, že když se vyskytne jen trochu vhodná situace, tedy zima, která jen trochu stojí za to, začne Kreml přivírat kohoutky s plynem, aby vydíral své odběratele a hýbal cenami a strašil nedostatkem surovin, na čemž se ostatně i dohodl s arabskými zeměmi ze sdružení OPEC, když letos přiškrtil těžbu ropy.

A letos Putin najednou i zjistil, že se nejen ochladilo a tak začneme točit plynovými kohouty, ale že ho prý velmi ohrožuje Ukrajina a tak na její hranice převelel ruskou armádu a k přiškrcení dodávek plynu přidal i řinčení zbraní, túrování tanků a hrozeb vůbec.

Inu, když Argentina zažívala ekonomický propad a krizi tak tamní vojenská junta napadla Falklandy, britské území, aby odvedla pozornost od domácích problémů. Putin tak pouze jen kopíruje argentinskou vojenskou juntu, aby lidem namísto slušné životní úrovně dal nepřítele.

Že tento koncept samozřejmě funkční není o tom vypovídá historie, která zaznamenala hanebnou porážku Argentiny ve válce vedené 13 000 kilometrů daleko od britských břehů. A stejní jako tehdejší Spojené království Velké Británie a Severního Irska musíme být i my.

Kdy Putin přichází s nápady svého předchůdce Adolfa Hitlera a rád by nařizoval suverénním zemím, co smí a co ne a vůbec by je nejraději vzal pod svůj protektorát.

Rusko a Putin, který je epigon Adolfa Hitlera a proto jej tudíž nazývám Putler rozumí jedinému, tedy síle. Z žádné jiné pozice než z pozice vojenské a ekonomické převahy s ním hovořit nelze. Je mu třeba zcela jasně sdělit, že o jeho návrzích jednat ani nebudeme, protože nás nezajímají a že se budeme bránit jeho agresi. Ať už vojenské nebo té, spojené se zastavením dodávek surovin.

Na Putlera je třeba pohlédnout jakožto na hluboce zakomplexovanou osobu, která si svými paláci řeší bídu a život svého dětství v komunálním bytě tehdejšího Leningradu. Kde v jednom bytě žilo několik rodin, tedy každá měla k dispozici jeden pokoj a společně užívala kuchyni a záchod, přičemž k jeho užití měla každá rodina své zamčené prkýnko.

Jde o zcela typického psychopata s komplexem méněcennosti ze své malé postavy a z toho z jakých poměrů vzešel. Proto se snaží za každou cenu vyniknout, proto se nechává fotit ve chlapáckých pózách, protože tím maskuje svou nejistotu a vnitřní slabost.

Nebojme se ho, je to jen někdo, kdo má strach.

A pokud o nás jde, udělejme už jednou provždy konečně konec ruskému plynovému vydírání spojenému s vyhrožováním vojenským a přestaňme od Ruska jeho suroviny nakupovat a financovat tak jeho existenci. Tedy mám na mysli Rusko tohle, Rusko agresivní, Rusko vyhrožující, Rusko Putinovo. S Ruskem normálním, které by bylo součástí civilizovaného světa žádný problém nemám.

Vůbec k ničemu totiž plyn a ropu Putinova Ruska nepotřebujeme.

Přechod k obnovitelným zdrojům energie spojený s pojistkou jaderné energetiky a elektromobilitou nás zbaví závislosti nejen na Rusku, ale i na zemích, které velmi rády naší závislosti na jejich zdrojích využívají k mocenským záměrům.

A pokud nějaká potřeba ropy a plynu přesto zůstane?

Zachovejme se jako Polsko.

USA spolu s Kanadou mají těchto surovin nejvíce na světě. A vůbec řekl bych, že je nejvyšší čas přestat dávat peníze těm, kteří nám vyhrožují a jsou naší hrozbou.

Že EU a především Německo vůbec dalo Rusku do ruky tento klacek z plynu a ropy považuji za obrovskou chybu.

Ale chybami se člověk učí, ne?

Začněme se konečně k Rusku chovat z pozice síly, kterou pevně držíme v našich peněženkách a pořádně stiskněme Putinovy koule.

Uvidíte jak to zabere.

Protože to opravdu bolí...

Miroslav Václavek

Šumperk

Autor: Miroslav Václavek | středa 22.12.2021 17:00 | karma článku: 28.25 | přečteno: 854x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Vítězství u Moskvy 1941, vítězství západních tanků nad nacismem

"Nikdo nebyl za posledních 25 let trvalejším odpůrcem komunismu než já, ale to vše bledne ve srovnání s podívanou, která se rozvíjí nyní. Každá osoba nebo stát bojující proti nacismu obdrží naši pomoc.

16.12.2021 v 17:00 | Karma článku: 30.95 | Přečteno: 1233 | Diskuse

Miroslav Václavek

Drama u Prahy, spatřen nebezpečný migrant! Češi, nevycházejte z domovů ven!

Jak jsme se právě dozvěděli, probíhá bezpečnostní a pátrací akce v bezprostřední blízkosti našeho hlavního města. A to v blízkém okolí Staré Boleslavi, kde byl v lesích spatřen nebezpečný migrant.

10.12.2021 v 17:00 | Karma článku: 32.23 | Přečteno: 8381 | Diskuse

Miroslav Václavek

Evropa pod ruskou palbou

EU je opět pod palbou. Zatímco se podařilo ucpat díry v jižní cestě do EU, našli si Putin s Lukašenkem další skulinu, kudy hodlají vést palbu na naši civilizaci.

11.11.2021 v 17:00 | Karma článku: 26.14 | Přečteno: 650 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Břicháček

Zelený úděl do škol

Podle Bruselu by se boj proti změnám klimatu, respektive „zelená transformace“ měla stát ústředním prvkem vzdělávání od nejranějšího věku. Měla by být začleněna do všech politik, programů a procesů vzdělávání a odborné přípravy.

17.1.2022 v 8:30 | Karma článku: 20.58 | Přečteno: 241 | Diskuse

Josef Železný

Piráti, bukanýři a komunisté

Od loňského jara, kdy Piráti už kalkulovali s postem premiéra a potažmo s obsazováním ministerských křesel, se tato strana ocitla v bouřlivých vodách.

17.1.2022 v 8:00 | Karma článku: 10.70 | Přečteno: 243 | Diskuse

Jan Bartoň

Jurečka najel na tradiční lidoveckou "koaliční" politiku

Předseda KDU-ČSL již začíná naplno vystrkovat „koaliční“ růžky, což je a byla obvyklá politika lidovců ve všech vládách. Vždycky patřili k těm „nejspravedlnějším a nejmorálnějším“.

17.1.2022 v 8:00 | Karma článku: 26.81 | Přečteno: 465 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Jak je to u nás s nezaměstnaností

Vlivem populistů jsme se dostali do absurdní situace, kdy platy v soukromé sféře jsou nižší než ve státní. Přičemž je veřejným tajemstvím, že firmy požadují úplně jiné pracovní nasazení než úřady.

17.1.2022 v 7:00 | Karma článku: 11.23 | Přečteno: 169 | Diskuse

Frantisek Stanek

Důvěra v prezidenta , důvěra ve vládu, důvěra v parlament, důvěra v lidskost.

Úvaha o důvěře, nebo v určitý názor nás formuje ve svobodné jedince. Kteří jsou ve světě politiky konfrontováni lží nebo pravdou. Jedno je jisté, my se musíme naučit číst a nekoukat jen na televizi. Důvěra = realita.

16.1.2022 v 15:24 | Karma článku: 4.39 | Přečteno: 160 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz