Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. února 2023 Nela

Sudeťák v Londýně velké multi kulti znamená!

12. 01. 2023 17:00:00
Jak jste si všimli, v pátek nám začínají prezidentské volby a mediální prostor se začíná přehřívat. A protože vám nechci radit, zda volit Petra nebo Pavla, napsal jsem vám článek o Sudeťákovi v Londýně.

A tenhle příběh je pravda, ať mi visí, jestli jsem vám lhal!

Tedy po takové přísaze, kterou bych si nikdy nelajzl, kdybych si moji storku vycucal z prstu či snad vyfabuloval mi můžete věřit každé mé slovo, neboť je kryto více než zlatem a teď se už pohodlně posaďte a čtěte.

Bylo nebylo, před pár lety jsme si vedeni konzumním způsobem života, zajeli s mými bejby zašopovat do Londýna. Neboť jsme již byli nechutně znuděni domorodou nabídkou a zachtělo se nám čehosi onačejšího. Tedy vyrazili jsme si vyhodit z kopýtka a manželku ponechali doma, protože se jí nechtělo a stačí ji šopy domorodé.

Nu i aj tam jsme tedy šopovali, chodili jsme Londýnem a zanechali otisky tváří na výloze každého jen trochu slušného obchodu, až staršímu bejby padla do oka bezva kožená bunda do pasu, která tam byla ve výkladu jednoho sjuprmarketu. Nuže vešli jsme dovnitř a počali kýžený tovar hledat, ale kde nic, tu nic.

Když jsme prolezli všechna dámská oddělení a bejby stále bundu chtělo, jal jsem se svolávat personál složený z celého Britského společenství národů a popisoval jsem tajemný předmět, za současného rozhrnování stojanů se zbožím zahnívajícího kapitalismu, bych demonstroval jeho absenci. Ale výsledkem bylo jen nesouhlasné vrtění hlavami doprovázené poznámkami o tom, že jsem se musel zmýlit.

Začal jsem moji mluvu prokládat šťavnatými výrazy v cockney, doufaje, že tyto děti Afriky a indického subkontinentu jsou dosud místopisnými dialekty nedotčeny a já je tedy v jejich bezelstnosti nezkazím, když vtom mne napadla spásná myšlenka. Neboť jsem polapil jednoho milého Paki, jako za groš kudla za ruku a počal jsem jej táhnout ven, že mu zboží ukážu.

V čemž se mi snažilo zabránit hned několik jeho kolegů, neboť volal o pomoc a oni byli stiženi hrůzou, že se jej ten bílý obr s východním akcentem chystá venku pozřít, neboť to bylo ještě před Brexitem a pověsili se na mé nohy a ruce.

Samozřejmě, že vzhledem k již mým zmíněným tělesným dispozicím to bylo zhola zbytečné a nejméně dvoumetrový Senegalec u vchodu s vizitkou Security zbělal posvátnou hrůzou v obličeji tak, že se mi rasově přiblížil a my se nezadržitelně blížili k východu.

Jakmile vypadlo naše klubko na rušnou londýnskou street, přitiskl jsem nebožáka k výkladu a demonstroval jsem mu, že předmět existuje a rezolutně jsem prohlásil, že bundu chci zakoupit a ujistil jsem přítomné o své bonitě a že dříve jej nepustím než nám ji neprodají.

Načež se dostavila manažerka obřího obchoďáku a sepjala ruce a málem poklekla na kolena, aby mne plačtivě ujistila, že mi ji prodat nemohou, neboť výrobek byl vylistován ze sortimentu a tudíž jej nemají v databázi a neprodají mi ji, ani kdybych odříkal její EAN code pozpátku a bundu zapomněli dát z výlohy pryč.

Tedy jsem se zamyslel a čestně kapituloval, neboť se mi zaměstnanců zželelo, přičemž jsem zaznamenal, že mi celý můj teatrální výkon přinesl náležitou úctu pouličních orientálních prodavačů různých cetek, kteří celou scénu se zaujetím sledovali.

Aby mi ihned po představení počali nabízet své služby a mohl jsem tak ukojit své ego a po prohlášení se za bratry zahojit ztrátu tváře smlouváním, jak se sluší a patří. Dlužno podotknout, že jedno tričko se srazilo hned po prvním praní a na druhém opadaly pruhy Union Jacku po praní druhém.

Ale tyhle drobnosti nemohou zkalit čistotu vzpomínek na projevy úcty, kterých se mi dostalo a zajisté předpokládám, že na mne v dobrém dodnes vzpomíná celá Oxford Street.

A co z toho všeho, co vám tady milé děti povídám vlastně plyne? Že svět není černobílý, ale barevný celým spektrem světla - a taky, že Sudeťák v Londýně, velkou show a multi kulti znamená a velký bílý Východoevropan Pákistance nepojídá ani bez chleba a ani v sendviči!

Ale vykládejte jim to... :-)

Miroslav Václavek

Mährisch Schönberg

Autor: Miroslav Václavek | čtvrtek 12.1.2023 17:00 | karma článku: 14.95 | přečteno: 620x

Další články blogera

Miroslav Václavek

Andrej to potentočkoval, i když to řekl ještě jinak

Prezidentská kampaň frčí na plný céres, sítem lidových primárek prošli dva nejsilnější kandidáti a létají jak hromy a blesky argumentů tak i vulgarity jednoho z nich. Není divu, jde o hodně.

24.1.2023 v 17:00 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 602 | Diskuse

Miroslav Václavek

Třicet let od československé smrti, zaplaťpánbůh za to

Končí starý rok a pomalu přichází ten nový. Tradiční střídání stráží času dalo by se říci, ale jen zdánlivě. Protože letos je příchod nového roku spojen ještě s čímsi něčím úplně jiným.

29.12.2022 v 17:00 | Karma článku: 22.64 | Přečteno: 769 | Diskuse

Miroslav Václavek

Multikulturalismus, může mi prosím pěkně někdo vysvětlit, co to jako má být?

Ano, na to se dnes ptá mnohý člověk. V médiích je toho slova plno, hovoří se o něm po hospodách, je slyšet na demonstracích, ale nikdo neví vo co jako gou. A proto je nejvyšší čas, abyste se to dozvěděli.

1.12.2022 v 17:00 | Karma článku: 19.12 | Přečteno: 946 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Jan Vaverka

Jedeme na finále Rally Dakar 2023

Rally Dakar 2023 měla finále naplánované na neděli 15. ledna v Dammamu v Saúdské Arábii. A tam teď nově lítá přímák z Vídně. Zpáteční letenka za 100 euro. To si úplně říkalo o návštěvu. Ale ono to není zas tak jednoduché.

31.1.2023 v 8:20 | Karma článku: 5.67 | Přečteno: 88 | Diskuse

Bronislav Ondraszek

Olza nebo Olše

Spisovatelka Irena Fuchsová z Kolína si oblíbila region Těšínských Beskyd natolik, že často navštěvuje vesnice a města v dolině řeky Olzy, kde je zvána na literární besedy.

28.1.2023 v 16:16 | Karma článku: 15.57 | Přečteno: 357 | Diskuse

Ladislav Větvička

Bratrovražedny boj na chvilu utichnul a po 14 hodině se rozjede znova

Tuž užili zme si chvilu přiměři, bo fčil byli všeci tři kandydati nervozitni, jak to dopadne, jestli vyhraje Petr, Andy nebo Pavel. A po štrnacte hodině to vypukne nanovo.

28.1.2023 v 11:11 | Karma článku: 43.86 | Přečteno: 3315 |

Jan Vaverka

Silvestrovská Černá Hora - 5. díl: Černohorské velehory

Přestože je Černá Hora jen o trochu větší než Středočeský kraj, působí nejvyšší vrcholy dost odlehle. A to i při nejteplejší zimě za poslední dekády, kdy se cestuje stejně rychle jako v létě.

27.1.2023 v 8:20 | Karma článku: 11.87 | Přečteno: 135 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Cesta do Pardubic a zpět

Jak jsem slíbila, tak také plním. Zde je náš první cestopisný zážitek z letošního roku. No přežili jsme, vrátili se a jsme o něco opět moudřejší.

25.1.2023 v 20:33 | Karma článku: 12.63 | Přečteno: 362 |

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...